2008 Mitsubishi Outlander 2.0 140 CP Instyle Navy Am. Black

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Sâm Noi 13, 2010 9:12 pm

frumos, frumos, frumos!
este exact cum imi doresc.... neagra si cu tapiterie piele bej, motor 2 L.
sa ma anunti cand vrei sa schimbi masina ;-)
pana atunci eu stau cuminte si adun bani.

Avatar utilizator
Birdie59
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 4:41 pm
Contact:

Mesaj de Birdie59 » Lun Mar 07, 2011 8:53 am

Iata-ma ajuns si la 80000 km. In continuare fara probleme majore....s-au cam dus stergatoarele de parbriz...doar atat!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mar 08, 2011 11:14 pm

Multi inainte, in aceleasi conditii!

Nu modifici nimic la ea, pe viitor?

Avatar utilizator
Birdie59
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 4:41 pm
Contact:

Mesaj de Birdie59 » Joi Mar 10, 2011 12:23 pm

Mi-ar place un motor de evo X....dar ce sa ma complic... chiar un evo X...dar pana o sa am eu banii o sa apara evo XX....

Avatar utilizator
Birdie59
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 4:41 pm
Contact:

Mesaj de Birdie59 » Lun Feb 13, 2017 2:49 pm

Nu am mai postat de mult...au trecut aproape 6 ani...in continuare Mitsu merge excelent. Nu prea am mai circulat cu ea...are doar 110000 km la bord. Insa totul este functional. Singura modificare este ca am reusit sa fac sa functioneze mufa de AUX in miscare (audio si video) .Astazi mi-a sosit si adaptorul bluetooth pentru mufa OBD II cu vizionare direct pe tableta sau telefon....Va voi tine la curent daca functioneaza.

Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Mar Mar 07, 2017 9:18 am

Salut! Ai testat acea interfata OBD? Vede calculatorul masinii? Poti pune o poza si detalii despre ea?

Avatar utilizator
Birdie59
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 4:41 pm
Contact:

Mesaj de Birdie59 » Mie Iul 19, 2017 1:38 pm

QUOTE (rue @ Mar 7 2017, 10:18 AM) Salut! Ai testat acea interfata OBD? Vede calculatorul masinii? Poti pune o poza si detalii despre ea?
Am testat interfata si merge excelent! Am sa pun si o foto cu modelul (de pe aliexpress 5 euro). Vine si cu un cd de instalare pe calculator unde se regasesc 2 aplicatii pentru android si 2 pentru laptop. Conexiunea se face usor prin bluetooth. Se pot vizualiza eventualele probleme din sistemul masinii, iar unele se pot si sterge din memoria ECU. Daca acestea persista (reapar) ,trebuie mers la service.

Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Mie Iul 19, 2017 5:30 pm

Super! si eu am o interfata luata cu 50 lei de pe olx probabil dar nu am testat o cand a venit si apoi cand am incercat la un matiz si logan nu se conecta la computerul masinii.
Da mi te rog toate detaliile, link de pe aliexpress etc aici sau in privat.
Multumesc si sa o folosesti fara faulturi

Avatar utilizator
Birdie59
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 4:41 pm
Contact:

Mesaj de Birdie59 » Sâm Sep 09, 2017 2:52 pm

Stie cineva cum se demonteaza partea din stanga jos a volanului ( acolo unde se afla butonul ASC) ? Doresc sa montez trei butoane cu mufe USB si jack conectate la mufa AUX si pentru incarcare telefon. Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
Birdie59
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 4:41 pm
Contact:

Mesaj de Birdie59 » Mar Iun 12, 2018 2:46 pm

Iata ca au trecut 10 ani de cand Mitsu circula pe drumurile tarii...Desi pana acum nu am facut mari investitii, anul acesta (avand 125.000 de km la bord) a trebuit sa mai ne ocupam si de ea. Astfel pe langa setul nou de cauciucuri de vara (cel de iarna mai tine 2-3 ani), au fost schimbate amortizoarele fata impreuna cu toate accesoriile sale dupa care am efectuat si o geometrie , s-a inlocuit si distributia si cureaua auxiliara cu toate accesoriile, pompa de apa... Era si cazul...Cu aceasta ocazie am constatat ca trebuie inlocuite si discurile de frana fata si spate (au fost deja rectificate o data la 90.000 km). Si senzorul de reglare a farurilor pe inaltime spate s-a rupt si el. Asa ca am comandat la STAMEL (multumiri colegilor pentru informatie) piesele necesare urmand a fi montat odata cu inlocuirea discurilor (mai spre toamna).

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori