2013 Outlander 2.4

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Noi 28, 2012 9:45 pm

Bravo tie!
Sa o stapanesti sanatos si sa fie intr-un ceas bun!
E superba!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Noi 29, 2012 1:18 am

Sa fie intr-un ceas bun!

Nu fi zgarcit, da-ne mai multe detalii, care sunt primele impresii...

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Joi Noi 29, 2012 5:20 am

Felicitări pt achiziţie! E superbă! Să o conduci sănătos şi fără probleme.

Avatar utilizator
rgogonea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2012 2:05 pm

Mesaj de rgogonea » Joi Noi 29, 2012 7:04 am

Salutari lume!!!!
Va multumesc tuturor pentru bunele urari.
Sa va impartasesc primele impresii dupa aproximativ 200 km parcursi:
Plusuri: Este o masina dinamica. Pozitia la volan este comoda, scaunele te tin bine (avand suport lateral pentru spate cat si la pulpele picioarelor).
Urca bine in depasiri de la 80-130 km/h , fara probleme.(am un audi a6 2.5 tdi,180cp, pot spune ca suporta comparatie)
Farurile sunt foarte bune (xenon), am mers ceva noaptea pe ploaie si e ok.
Frane eficiente
Este o masina stabila in viraje, avand in vedere ca am si cauciucuri de iarna 215/70/16. Gropile nu se simt in masina.
Minusuri:Lipsa scrumiera traditionala..(mi-au dat o scrumiera gen pahar cu capac, ca la logan)
Lipsa lumina la comenzile geamurilor electrice.
Spatarul scaunelor din fata, partea de jos ,este imbracat intr-un material ieftin (gen mocheta),ceea ce nu stiu cat va rezista si se va murdarii foarterepede,
avand in vedere ca pasagerii din spate vor atinge cu picioarele acest "material".
Este o masina galagioasa la drum. Pot spune ca lipsesc cu desavarsire materialele antifonice.(imaginativa cum se aude in habitaclu, eu avand si cauciucuri
de iarna cu cuie).
Jaluzeaua spate pentru portbagaj este confectionata dintr-un material prost si ieftin...

Concluzie: Mitsubishi Outlander este o masina scumpa (eu am platit 37500 euroi) la ce poate oferii. Dar sa speram ca voi revenii pe parcurs NUMAI cu plusuri.....

Avatar utilizator
rgogonea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2012 2:05 pm

Mesaj de rgogonea » Vin Noi 30, 2012 6:18 pm

Bai oameni buni!!!!
Trebuie sa mai si scrieti ceva pe aici , sa va dati cu parerea, nu doar sa cititi si sa plecati.
Uitati-va cati au vizitat acest subiect, si cate raspunsuri sunt. Deci trebuie sa fim putin mai vorbareti!!!!!!

Avatar utilizator
rgogonea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2012 2:05 pm

Mesaj de rgogonea » Sâm Dec 01, 2012 9:54 am

LA MULTI ANI ROMANILOR!!!!!!!

Va doresc tuturor sanatate si un trai mai bun!!!!

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Sâm Dec 01, 2012 10:13 am

Referitor la antifonare , am inteles ca de boala asta sufera orice model Mitsubishi , fara exceptie si indiferent de costul de achizitie . Eu am un Lencer 2012 pe benzina de 1.8 si pot spune ca lipsa antifonarii este principalul minus la masina . Eu unul caut solutii , pentru moment pentru arcurile de deasupra rotilor cred ca voi folosi Noise Liquidator de la STP . Pentru restul mai studiez . Daca gasesti alte solutii , nu te sfii sa impartasesti ! Numai bine si multi km cu masina fara probleme . Este foarte frumoasa .

Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Sâm Dec 01, 2012 11:08 am

La multi ani tuturor romanilor oriunde s-ar afla ei!!!

Felicitari pentru noul Outlander arata foarte bine! Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!

Pe site-ul Mitsubishi din Romania nu exista varianta de 2.4 L benzina. Din poze, seamana foarte bine cu cel pe care il am eu pe masina. Ai cumva idee ce indicativ are motorul? Al meu este 4B12, daca nu ma insel.

Avatar utilizator
rgogonea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2012 2:05 pm

Mesaj de rgogonea » Sâm Dec 01, 2012 9:07 pm

QUOTE (Master4Mariners @ Dec 1 2012, 11:13 AM) Referitor la antifonare , am inteles ca de boala asta sufera orice model Mitsubishi , fara exceptie si indiferent de costul de achizitie . Eu am un Lencer 2012 pe benzina de 1.8 si pot spune ca lipsa antifonarii este principalul minus la masina . Eu unul caut solutii , pentru moment pentru arcurile de deasupra rotilor cred ca voi folosi Noise Liquidator de la STP . Pentru restul mai studiez . Daca gasesti alte solutii , nu te sfii sa impartasesti ! Numai bine si multi km cu masina fara probleme . Este foarte frumoasa .
La noul model ca al meu aparatorile de noroi din spate sunt din material (mocheta), cei de la service mi-au facut cadou inca o pereche de aparatori din plastic.
Insonorizare fac cei de aici de la dealer contra sumei de 1000 euroi. Lipesc folie din aceea antifonica cu strat de aluminiu, pe toata podeaua , inclusiv in portbagaj, si usi.


QUOTE (George @ Dec 1 2012, 12:08 PM) La multi ani tuturor romanilor oriunde s-ar afla ei!!!

Felicitari pentru noul Outlander arata foarte bine! Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!

Pe site-ul Mitsubishi din Romania nu exista varianta de 2.4 L benzina. Din poze, seamana foarte bine cu cel pe care il am eu pe masina. Ai cumva idee ce indicativ are motorul? Al meu este 4B12, daca nu ma insel.
Multumesc pentru urari.
Motorul asta pe care il am eu a suferit ceva modificari, adica: poti alimenta si cu benzina cu cifra octanica 92, ei spun ca si consumul de carburant a scazut fata de modelul precedent.
Cutia de viteze nu este la fel ca a ta. Modelul nou nu are mod manual din schimbatorul cutiei ci doar din padelele de la volan. In plus a mea are si modul "low"
Trebuie sa ma interesez la service privind indicativul motorului.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Dec 02, 2012 11:29 pm

Salut,
mesajele referitoare la celelalte "tancuri" pe care le detii, am creat threaduri separate: 2007 Mitsubishi Pajero Sport, Black si UAZ Patriot, 2.7i 130CP.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori