2008 Outlander 2.4 Mivec Cvt Silky White

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Sâm Iun 07, 2008 5:20 pm

Nu e vorba ca vorbesti singur dar chiar nu avem ce-ti spune. Parerea mea este ca ori ti se pare, ori e normal si trebuie sa te acomodezi cu ea. Ma refer la problema suspensiei.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Iun 09, 2008 10:07 am

Mivec,

La chestia cu "wait" - mai apasa inca odata pe acelasi post de radio si va comuta imediat pe el, fara sa mai stea sa caute cateva secunde bune tot felul de frecvente. Asteptarea este produsa de functia de autoscan a sistemului RDS.

Avatar utilizator
SorelRo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 22, 2008 12:41 am

Mesaj de SorelRo » Mar Iun 10, 2008 2:15 am

Am patit-o si eu pe viraje la viteza mare cand pur si simplu am simtit ca ma arunca suspensia in exterior, foarte ciudat sentiment si probabil greu de prevazut. Pe acelasi segment la intoarcere am pus 4x4 si parca a stat mai bine in curbe. E posibil sa fie impresia mea sau imi mai dadea ceva tractiune si pe spate sa se aseze masina.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mar Iun 10, 2008 7:04 am

Frumoasa masina.....ma bate gandul ca dupa ce o sa ma plictisesc de Lancer sa ma mut la Outlander.Ar fi singura varianta...daca ma hotarasc sa raman la MItsubishi.
Sa o stapanasti sanatos !

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mar Iun 10, 2008 10:34 am

Salut MIVEC,

Am uitat sa-ti spun la interventia anterioara - fenomenul mentionat de tine in curbe - imprecizie pe directie in curbe, la trecerea peste mici denivelari se manifesta cam la toate masinile cu tractiune fata. Am incercat mai multe modele si la toate se manifesta. In Bucuresti am gasit locul ideal care sa-mi permita sa testez chestia respectiva. :-D - Traiasca gropile si damburile!!! Fenomenul este un pic diminuat in momentul cand accelerezi usor in curba.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Iun 11, 2008 9:19 am

.................

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Joi Aug 28, 2008 10:56 pm

Am vreo 12000 de km, masina e racheta pe modul manual, in oras ia 15l/100km,in afara 10 mers tare.Masina asta este excelenta, nu as da-o pe nimic.Sunetul motorului la 6000 e bestial, tinuta de drum super.Am avut si un accident, s-a facut un logan praf in mine si eu am doar spolieru si aripa bulite.Asta e ceasu rau...Dar masina e tare, la propriu.Imi pare rau ca nu am fost la mare cu ea din cauza accidentului, dar poate la anu.
In alta ordine de idei, tre sa va zic ca am fost zilele astea la test cu civic 1.8 m/t.Vreau sa o iau ca masina de oras.Nu scutura asa tare ca Outlanderul, e mai mica motorul este excelent si are un sunet sportiv de tot, portbagajul mare si sincer m-a dat pe spate cu designul interior.Atata doar ca o sa ma doara inima pe drumurile ingrozitoare din Iasi, si sincer, sper ca transmisia I-SHIFT sa nu ma dezamageasca.Din cate am putut sa-mi dau seama am impresia ca asta de 2.4 trage mult mai bine de la 100km/h in sus fata de 1.8 al civicului.Is obosit acu, mai scriu maine...a sa nu uit, stiti pe cineva cu honda civic 1.8 i-shift in iasi sau pe langa iasi care e dispus sa-mi arate cum functioneaza sistemul i-shift ? ma deplasez unde vrea respectivul numai sa vad cu ochii mei. merci.

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Joi Aug 28, 2008 10:57 pm

Am vreo 12000 de km, masina e racheta pe modul manual, in oras ia 15l/100km,in afara 10 mers tare.Masina asta este excelenta, nu as da-o pe nimic.Sunetul motorului la 6000 e bestial, tinuta de drum super.Am avut si un accident, s-a facut un logan praf in mine si eu am doar spolieru si aripa bulite.Asta e ceasu rau...Dar masina e tare, la propriu.Imi pare rau ca nu am fost la mare cu ea din cauza accidentului, dar poate la anu.
In alta ordine de idei, tre sa va zic ca am fost zilele astea la test cu civic 1.8 m/t.Vreau sa o iau ca masina de oras.Nu scutura asa tare ca Outlanderul, e mai mica motorul este excelent si are un sunet sportiv de tot, portbagajul mare si sincer m-a dat pe spate cu designul interior.Atata doar ca o sa ma doara inima pe drumurile ingrozitoare din Iasi, si sincer, sper ca transmisia I-SHIFT sa nu ma dezamageasca.Din cate am putut sa-mi dau seama am impresia ca asta de 2.4 trage mult mai bine de la 100km/h in sus fata de 1.8 al civicului.Is obosit acu, mai scriu maine...a sa nu uit, stiti pe cineva cu honda civic 1.8 i-shift in iasi sau pe langa iasi care e dispus sa-mi arate cum functioneaza sistemul i-shift ? ma deplasez unde vrea respectivul numai sa vad cu ochii mei. merci.

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Joi Aug 28, 2008 10:58 pm

Am vreo 12000 de km, masina e racheta pe modul manual, in oras ia 15l/100km,in afara 10 mers tare.Masina asta este excelenta, nu as da-o pe nimic.Sunetul motorului la 6000 e bestial, tinuta de drum super.Am avut si un accident, s-a facut un logan praf in mine si eu am doar spolieru si aripa bulite.Asta e ceasu rau...Dar masina e tare, la propriu.Imi pare rau ca nu am fost la mare cu ea din cauza accidentului, dar poate la anu.
In alta ordine de idei, tre sa va zic ca am fost zilele astea la test cu civic 1.8 m/t.Vreau sa o iau ca masina de oras.Nu scutura asa tare ca Outlanderul, e mai mica motorul este excelent si are un sunet sportiv de tot, portbagajul mare si sincer m-a dat pe spate cu designul interior.Atata doar ca o sa ma doara inima pe drumurile ingrozitoare din Iasi, si sincer, sper ca transmisia I-SHIFT sa nu ma dezamageasca.Din cate am putut sa-mi dau seama am impresia ca asta de 2.4 trage mult mai bine de la 100km/h in sus fata de 1.8 al civicului.Is obosit acu, mai scriu maine...a sa nu uit, stiti pe cineva cu honda civic 1.8 i-shift in iasi sau pe langa iasi care e dispus sa-mi arate cum functioneaza sistemul i-shift ? ma deplasez unde vrea respectivul numai sa vad cu ochii mei. merci.

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Joi Aug 28, 2008 11:00 pm

of netu asta... scuze de tripla postare

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori