2012 Mitsubishi Outlander 2,2D Motion MT , 177 cp

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Joi Feb 16, 2012 12:53 pm

Salut ,
tocmai ce am achizitionat un Outlander nou motor 2,2 Motion MT de 177 cai , Dimensiuni roti de 225/55R18 cu sistem de navigare Clarion / Multimediasistem inclus si DVD multimediasistem pentru cei din sapte, Celelate Dotari sunt cele ptr Motion
Masina inca nu a venit ,ajunge pe la jumatatea lui Martie, Cumparata din Germania

Avatar utilizator
jorgensen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 14, 2011 8:34 pm

Mesaj de jorgensen » Joi Feb 16, 2012 5:04 pm

S-o stapinesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Dar de ce din Germania?

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Joi Feb 16, 2012 5:07 pm

Felicitari pentru achizitie si cat mai multi km fara probleme. Asteptam poze dupa ce o primesti

Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Vin Feb 17, 2012 9:01 am

Va multumesc.
Din Germania Pentru ca aici locuiesc si muncesc , iar legat de foto imediat ce am masina o sa le adaug

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Vin Feb 17, 2012 4:15 pm

S-o stapanesti sanatos!

COnfiguratia pe care ai ales-o e mai ieftina in germania ca in romania?

Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Sâm Feb 18, 2012 2:25 pm

Sincer nu stiu pentru ca nu m-a interesat sa o iau din Romaina pentru ca aici am putu obtine creditul mult mai usor daca lucrez aici, dar poti verifica. Pe mine m-a costat in Germania undeva la 33.000 de euro configuratia respectiva si cred ca poti face o configuratie asemanatoare cu aceasta pe mitsubishi.ro si sa vezi cat e.

Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Sâm Feb 25, 2012 11:39 pm

Salutare din nou....
Din lipsa de ocupatie intr-o garda (multumesc lui Dumnezeu) am facut pe mitsubishi.ro o configuratie aproximativ aproape cu cea pe care o am eu.
Configuratia facuta in Romania costa 40.427 EUR iar eu am luat aici masina cu aprox 33.100 EUR. Trebuie doar sa mai faco precizare. In Germania am primit un discount destul de mare,adica 15% pentru ca sunt cadru medical, si au mai fost si altele mai mici de circa 2-3%. Plus ca in banii astia am si cauciuri de iarna si vara iar schimbarea se face gratuit la reprezentanta. Tot in banii acestia in Germania a intrat si inmatricularea masinii. Trebuie doar sa mai platesc asigurarea obligatorie si cartea verde a masini cand o ridic si o pot folosi multi km fara probleme sper eu.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Dum Feb 26, 2012 9:28 pm

mda...fara alte comentarii...de fapt cam asa e si la noi numai ca noi nu prea ne dam seama... halal...

Iti doresc multi km fara probleme si garzi de asemenea

Avatar utilizator
l.peti
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 20, 2011 9:07 pm

Mesaj de l.peti » Mar Feb 28, 2012 8:54 am

multi kilometri fericiti !
sa nu citesti ce comentez eu despre outlander..

Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Mie Feb 29, 2012 9:14 am

multumesc mult
I.peti am citit cam tot ce se poate citi despre aceasta masina pe acest forum si pe altele, nu numai ce ai scris tu. Din punctul meu de vedere nu cred ca e o maisna perfecta dar mie imi place cum arata si dupa ce am facut un test drive cu ea aici in Germania, si prin niste coclauri (nu exagerate recunosc) dar totusi cu niste namoale destul de mari , sunt destul de multumit de capcitatile motorului. Caut sa cumpar o maisna de vreo 6 luni si m-am interesat destul de mult si oferte au fost multe , dar outlanderul mi-a placut de prima data asa ca pe el l-am cumparat. Stiu ca nici nu e perfect....trebuie sa aiba defecte....e absolut normal.....dar facand o trecere de la un Opel Astra G cu dotari minime (de asta au fost bani cand eram in tara) la outlander diferenta este enorma ptr mine.
Plus ca este foarte important atunci cand vrei sa cumperi o masina sa stii si lucrurile bune si pe cele rele. In final cel mai important lucru este sa iti placa si sa "mearga" mult si bine si fara probleme majore. Pentru probleme minore exista oricand solutii relativ usoare,cred eu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori