2008 Mitsubishi Outlander 2.2

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
daytona
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 05, 2010 9:50 am

Mesaj de daytona » Lun Sep 05, 2011 1:34 am

Salutare!
Un outlander de 2.2 din 2008 am si eu .Acum cand scriu are 30 000 km, facuti numai de mine. Nu stiu de unde atata lauda ptr. cum sta in curbe. Nu sunt la prima masina si consider ca in 20 de ani de condus si la ceva masini schimbate ( incusiv un Pajero de 3,5 litri. ca sa ne referi la 4X4) nu am vazut masina mai nesigura pe trasa ei in curba.
Sunt in Franta, am facut tot drumul din Romania pana aici si in Corsica cu ea si e singura masina care mi-a dat un acut sentiment de insecuritate.
Cum ajung in Romania o vand!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
maverick_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 14, 2009 4:23 pm

Mesaj de maverick_24 » Mar Sep 13, 2011 5:16 pm

Salutare,

Cam exagerata reactia cu vandutul pentru simplu motiv ca "nu sta" bine in curbe.Daca ai condus cu preponderenta masini sport comparatia cu Otlanderul e trasa de par.Cei de pe forum compara dinamica Outlanderului cu masini din clasa sa de gabarit si pret precum si din prisma faptului ca totusi e un SUV
Daca pleci de la ideea ca e o masina de familie si nu un Corsa OPC o sa vezi ca stabilitatea in curbe e multumitoare.Asta e de fapt si motivul pe care japonezii au batut moneda cand l-au lansat : un SUV cu centrul de greutate jos si suspensii rigide pentru a putea sustine un comportament cat de cat sportiv al masinii

Iar remarca cu "acut sentiment de insecuritate" chiar m-a lasat masca

Bafta

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Joi Oct 27, 2011 4:18 am

Cred ca exagerezi...poate ai alte motive care fac sa vrei sa renunti la masina...alte neimpliniri .

Oricum daca nu-ti place renunta la ea si cred ca te vei chinui prea mult.

Avatar utilizator
alex167
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 31, 2008 9:35 am

Mesaj de alex167 » Sâm Noi 12, 2011 10:49 am

QUOTE (daytona @ Sep 5 2011, 12:34 AM) Salutare!
Un outlander de 2.2 din 2008 am si eu .Acum cand scriu are 30 000 km, facuti numai de mine. Nu stiu de unde atata lauda ptr. cum sta in curbe. Nu sunt la prima masina si consider ca in 20 de ani de condus si la ceva masini schimbate ( incusiv un Pajero de 3,5 litri. ca sa ne referi la 4X4) nu am vazut masina mai nesigura pe trasa ei in curba.
Sunt in Franta, am facut tot drumul din Romania pana aici si in Corsica cu ea si e singura masina care mi-a dat un acut sentiment de insecuritate.
Cum ajung in Romania o vand!!!!!!!!!!!!

Cu riscul de a te supara trebuie sa-ti spun ca esti ridicol, stimabile. Si eu am o experienta de vreo 22 de ani de condus, dar mie, dimpotriva, mi se pare cea mai stabila de pana acum. Intr-adevar, nu am condus masini sport, doar berline, breakuri si hatch-uri obisnuite. Poate ai o problema la masina, adica la sistemul de directie, poate chiar la cauciucuri. Sau, poate in cel mai grav caz, tu nu stii sa iei curbe - de ex. franezi in curbe, la viteza mare.... Dar ce mai atata vorbaraie? Vinde-o tata, si cat mai ieftin! Poate faci fericit pe cineva care stie s-o aprecieze mai bine...

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Dum Noi 13, 2011 6:38 pm

Scuze pentru exprimarea gresita de mai sus: bineinteles, NU te vei chinui prea mult cand vei dori sa o vinzi!

Avatar utilizator
mateo24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 06, 2011 6:53 pm

Mesaj de mateo24 » Mar Dec 06, 2011 10:45 pm

Sunt profund dezamagit de outlander-ul meu. La 30000 km pierde ulei pe la semering, iar in service au gasit si ambreiajul uzat (treb schimbat) si nu intra in garantie. Masina a fost condusa normal, nu a fost 'forjata' si nici nu se pune problema ca nu am stiut sa folosesc ambreiajul. Dupa peste 20 de ani de condus si multe masini schimbate, timp in care nu am 'rezolvat' niciun ambreiaj, cei din service imi spun ca este vina noastra, exploatare proasta. Stau si ma intreb, daca in conditii normale la 30000 km ambreiajul e uzat, ce masina este asta? In concluzie, regret alegerea facuta si nu as mai recomanda ac masina nimanui.

Avatar utilizator
cpr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 27, 2010 6:50 pm

Mesaj de cpr » Lun Feb 06, 2012 10:35 am

pune-i suspensie sport si pastreaz-o !


Nu mai mergeti cu masinile sub-turate pentru un consum redus,de asta le stricati !

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori