O Bijutarie - Outlander

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Mar Feb 08, 2011 12:39 pm

sa stapanesti sanatos masina , motorul tau dezvolta un cuplu foarte mare pe o plaja mai mare decat a unui diesel obisnuit. dc ai si o cutie bine etajata (si banuiesc ca da) atunci masina care nu e tocmai grea chiar dezvolta o dinamica de invidiat. ma uitam intr-o revista din germania( auto motor und sport) ca e foarte bine clasat outlander-ul 2.2 mivec did la dinamica. Diferenta de calitate nu ar trebui sa fie prezenta in mod normal fata de o masina cumparata din Romania. Dar nu e exclus...

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mar Feb 08, 2011 2:46 pm

Sa o stapanesti sanatos! E o bijuterie!

Avatar utilizator
volodea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 20, 2010 4:39 pm

Mesaj de volodea » Mie Mai 15, 2013 8:23 pm

da...e un SUV bun! pacat de calitatea serviciilor de service: cat e in garantie nu iti gaseste nimeni o hiba la masina cand mergi cu ea la reviziile periodice, dar indata ce garantia trece... sa te tii bine..
eu spre exemplu am fost nevoit sa inlocuiesc amortizoarele fata (cel de stanga era defect, deci...inlocuit ambele) iar la service (MIT-Motors) nu mi-au spus ca mai tre si alte piese inlocuite asa ca m-am trezit in plin proces de inlocuire ca mai tre sa scot bani si pentru acele bielete (noroc ca aveam bani la mine si ei aveau piesa pe stoc). OK am zis...daca nu ma pricep...am fost convins ca bieletele vechi nu puteau fi demontate si remontate, asa incat au trebuit sa le taie. am intrebat mecanicul (si aici o problema ca nu te lasa sa stai langa masina...politica...) daca ar mai fi ceva de schimbat si omu' mi-a zis cu juma de gura ca ar trebui inlocuite si rulmentii de amortizor - atunci am ridicat problema la inginer care m-a linistit ca nu este cazul...
am plecat cu ea si problema...acei rulmenti trebuiau inlocuiti, dar probabil n-au avut ei chef... acum se aude un scartait in timp ce rulez...

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori