2006 Mitsubishi Outlander Turbo 202 Cp Black

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Volcov
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 13, 2009 1:18 pm

Mesaj de Volcov » Lun Mai 10, 2010 10:11 am

Va salut pe toti si conform cererii expun detalii tehnice si senzatii percepute la volanul Outlanderului.
Tehnic vorbind este vorba de un grup propulsor EVO 8 , 4 pistoane, 16 supape, 2 litri benzina, 202 cai si un cuplu de 303 Nm care se simte acut si brutal de pe la 3000 rpm. Tractiunea este prezenta la ambele punti, permanenta, cu o distributie de 50%-50%, fara a fi posibila selectarea altor moduri de repartizare a puterii. Cutia are 5 trepte si in fiecare din ele simti de ce ai ales Mitsu.
Incaltamintea standard de 215/55/17 nu reuseste sa rupa aderenta la starturile de pe loc iar timp de aproape 7 sec. pana cand ajungi la la modesta viteza de 100 km/h nu ai decat sa te tii bine de volan si sa iti pastrezi capul in prelungirea coloanei vertebrale. Acelasi cap trebuie tinut pe loc si atunci cand franezi, mitsu ajutat fiind de discurile fata, spate cu etrierii lor cu tot iti aduna sangele in extremitatile din fata ale corpului. Tot in categoria corpului omenesc trebuie precizata si dantura care clantane viguros in regim off-road. Suspensiile sunt tari pentru ca bestia afirma cu tarie ca nu ii place off-road si ca locul ei este pe sosea. Consumul se situeaza intr-o plaja de la 12.5 -13% in oras daca deplasarea se face in limitele legale iar in aglomeratie poate ajunge la 15-16%. In afara localitatilor nu stiu sa va spun decat valori de 20-23 % pentru ca mereu m-au alergat niste aratari invizibile de care sunt speriat de mic copil. In interior nu avem decat spatiu, piele, un post de conducere corect pozitionat din care dai ordine cu o placere sadica. Culmea e ca sunt si indeplinite fara comentarii. Este delicioasa senzatia de supunere pe care o arata. Plansa de bord este spartana dar functionala si se inscrie in linia sport in care japonerii au gandit masina.
Va urez km linistiti si nu stati pe banda 2 cand ma vedeti in retrovizoare.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Lun Mai 10, 2010 10:29 am

Frumoasa prezentare, ar trebui sa lucrezi la ProMotor Pune si cateva poze, ca din avatar pare foarte frumoasa

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Lun Mai 10, 2010 12:08 pm

Pe bune o prezentare demna de ProMotor bine ai venit printre noi si la cat mai multi km fara incident

Ceva poze ?

Avatar utilizator
Volcov
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 13, 2009 1:18 pm

Mesaj de Volcov » Lun Mai 10, 2010 12:43 pm

Sunteti amabili si va multumesc pentru comentarii.
Trebuia sa imi reprosati ca nu am dat detaliile necesare conform regulamentului. Le adaug acum : 2006 Mitsubishi Outlander Turbo 202 CP Black.
O sa ii fac poze in toate pozitiile si in si out

Avatar utilizator
Fshhh
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 10, 2010 11:13 am

Mesaj de Fshhh » Lun Mai 10, 2010 12:57 pm

Bine ai venit printre noi si multi km fara incidente. S-o stapanesti sanatos!

Avatar utilizator
c6t9
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 01, 2010 10:33 pm

Mesaj de c6t9 » Lun Mai 10, 2010 2:00 pm

Probabil ca fost posesor de 2 Forester XT te ?nţeleg cel mai bine. Eu pe afară treceam şi de 30% consum, arătările mele erau fie mai ur?te, fie subaru are consum mai mare

Felicitări!

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mai 10, 2010 2:54 pm

bine ai venit pe forum, intr-adevar descriere frumoasa ... asteptam cateva poze cu bestia precum si cu aratarile care te urmaresc

multi km fara incidente!

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Lun Mai 10, 2010 3:42 pm

Ce tanjesc si eu dupa un motor ca asta pe Lancer-ul meu

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mai 10, 2010 4:05 pm

Welcome!

Faina bestie, frumoasa descriere, sa va stapaniti reciproc cu placere.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Lun Mai 10, 2010 4:43 pm

Am vazut masina vineri, pe viu e extrem de rea

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori