2006 Mitsu Outlander Silver

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Aug 25, 2009 9:05 am

salut,

bine ai venit pe forum i sa o stapanesti sanatos ... frumoasa bestiuta ...

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Aug 25, 2009 10:27 am

Tre' sa ai grija sa schimbi tot timpul cand intra turbina , nu de alta , dar daca o faci mai jos o sa-ti ''cada''turbina . Este un lucru perfect valabil pentru toate masinile turbo.
Dar ...la 3500 rpm incepe toata distractia....eu schimbam ceva mai sus

Avatar utilizator
pitonul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 24, 2009 5:10 pm

Mesaj de pitonul » Mar Sep 01, 2009 9:14 pm

azi am fost la service cu mitsu, avea un zgomot urat la franare usoara, s-a rezolvat schimbat placutele de frana care nu ereau uzate , dar incepuse sa cada de pe partea metalica placuta propriu zisa
am intrebat daca asta e calitatea pieselor mitsubishi si normal raspunsul nu a intarziat sa vina '' nu sunt mitsubishi'' e acum vedem noi cat tin astea
oricum toata afacerea a facut 500 de lei din care 200 de lei au costat placutele.
ce sa zic timpul de lucru a fost mai mare decat am stat eu acolo adica timp de lucru trecut 3 ore iar eu eram de 2 ore cand am intrebat mi s-a zis ca se trece timpul care e deja prestabilit pt lucrarea respectiva
bine nu s-a trecut 3 ore schimbat placute alea au fost doar 1 ora jumate restul de o oara jumate au fost niste teste la frana si la articulatie
e asta e bine ca s-a rezolvat problema acum sunt mult mai linistit.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori