2008, Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Instyle Navi-editie TOP

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
madaCTA
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 20, 2008 11:08 pm

Mesaj de madaCTA » Lun Oct 20, 2008 11:20 pm

Salut, pe toti Mitsubishtii!

Ne-a sosit Outlanderul! Dupa 3 saptamani de la plata integrala a masinii. Cu multe insistente, binenteles. Este varianta 2.2 DI-D Instyle Navi - editie de TOP, culoarea Thunder Blue (bleumarin metalizat). Cea din oferta actuala cu 5555 Euro discount. Am facut aceasta alegere din cauza multiplelor accesorii cromate, care dau bine pe o culoare inchisa. Livrarea nu a fost incheiata inca din cauza orei inaintate la care a sosit trailerul de la Otopeni la Constanta ora 20.00, dar totusi ne-am prezentat la service si am vazut-o. Receptia am refuzat-o si am amanat-o pentru maine dimineata, deoarece vrem sa verificam totul, conform listei, punct cu punct. Nu ne-a trebuit mult sa observam deja ca lipseau: pragurile cromate de la usile din spate, un capac cu sigla Mitsubishi de la o janta, restul le vedem maine.
La prima vedere si atingere masina este SUPER!
S-a intamplat sa fie prezent si Directorul Nippon Car Center Constanta, care s-a dovedit a fi intr-adevar un dealer profesionist, de clasa, in comparatie cu consilierii de vanzari din Show Room, care sunt interesati numai de comisionul pe care-l au din vanzari si fara a sti sa ofere explicatii si detalii competente.
Nu trebuie sa va mai spunem ca am inceput studiul de piata cu cateva luni inainte si am facut diverse comparatii privind compatibilitate, fiabilitate, dotari optionale, consum, puterea motorului si pret, binenteles, la diferite modele de SUV-uri. Din studiul efectuat, pana la urma a iesit castigator Outlanderul 2.2 Instyle Navi. Cu toate ca ne-am fi dorit o garda la sol mai mare pentru excursiile in Apuseni (cunoscatorii stiu de ce), am ales Outlanderul pentru ca ne-am gandit ca masina o folosim cu predilectie pentru oras.
Maine urmeaza sa o luam acasa. Va vom tine la curent cu primele impresii despre cum se comporta masina.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Oct 23, 2008 2:53 am

Bafta, sa ne tii la curent

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Oct 23, 2008 9:01 am

Sa o stapanesti sanatos si te asteptam cu poze.

Avatar utilizator
madaCTA
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 20, 2008 11:08 pm

Mesaj de madaCTA » Vin Oct 24, 2008 7:38 pm

V-as mai fi scris, dar nu m-am mai dat jos din masina .
Deocamdata sunt in perioda de acomodare cu noile dimensiuni ale masinii (am trecut de la Seat Cordoba la Outlander). Binenteles cel mai mult timp mi-am petrecut cu sistemele pe care le detine Outlanderul de top, setari ale MMCS-ului, explicatiile din manualul de utilizare care mi se par formulate (traduse) corect. Ceea ce am citit in alte mesaje si topicuri din forum, faptul ca sistemul vocal nu recunoaste cifra 2, am probat si nu s-a dovedit adevarat. Cu putin training de pronuntie in limba engleza am reusit sa introducem nr de telefon care contin cifra 2. Cea mai mare dezamagire este ca NAVI nu are harta Romaniei.
Cuplul de 380 Nm este laudabil, fapt remarcat de toti cei pe care i-am plimbat cu masina. Offroad, sau drum lung inca n-am avut ocazia s-o probam, dar urmeaza saptamana viitoare (inca n-am ales traseul, vom vedea).
Sistemul DVD cu monitoarele din tetiere este foarte placut de pasagerii locurilor din spate, doar ca unitatea centrala este montata cam incomod, sub scaunul pasagerului din fata, accesul la aceasta fiind destul de incomod.
La livrare, firma ne-a facut cadou mochetele elegance si un breloc cu sigla Mitsubishi. Suplimentar noi am comandat aparatorile de noroi si protectia cromata pentru partea inferioara a hayonului.
Revin cu poze zilele urmatoare.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Oct 24, 2008 9:00 pm

Care " noi " ?
Brelocul face toti banii .... :-D

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori