Al 3-lea Rand De Scaune Outlander

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
razvanix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 05, 2015 6:50 pm

Mesaj de razvanix » Mar Noi 21, 2017 9:43 pm

Salutari tuturor,

Are cineva idee, daca vreau sa-mi iau si al 3-lea rand de scaune, se pot instala si pe modelul normal de suv Outlander 2.2 diesel 2015?
Merci anticipat,
Razvanix



Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Mesaj de spinner » Mie Noi 22, 2017 1:07 pm

Teoretic, se poate.

Trebuie verificat inainte de orice daca ai urmatoarele:
- prinderile necesare pentru scaune in podea
- prinderile necesare pentru centuri in podea si plafon

Apoi ai nevoie de scaune, suruburi, centuri si panourile laterale din portbagaj, eventual si tavita + capac si mocheta.

Spor la treaba!

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Noi 22, 2017 1:12 pm

Sa te mai interesezi si la rar si sa vezi daca ti-o omologheaza pt transport 7 persoane daca te intereseaza si aspectul legalitatii.

Masina mea venita din fabrica cu 5 locuri, 5 centuri, 5 tetiere este omologata pt maxim 4 persoane de catre rar, pe principiul e smart FORFOUR deci e pt patru persoane.

Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Vin Noi 24, 2017 2:48 pm

Cand ma preocupa ideea la outlander II multi mi au zis ca e prea mare chinul si bataia de cap pt acea bancheta si tot ce e nevoie modificat sa intre in podea etc.
Asa ca totusi din alte motive netehnice am vandut invite ul si anul asta am cautat exclusiv cu 7 locuri reusind sa fie cum trebuie.
Tu ai o masina 2015 care e actuala si nu e genul care sa zici ca o vinzi pt un moft sarit din calcule la achizitie. Vezi cat de mare e necesitatea, daca masina cu 5 are ceva pregatiri pt a pune 7 si ce gasesti pe dezmembrari.

Avatar utilizator
Outie2.3L130kw177cp4N14
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 02, 2017 11:24 pm

Mesaj de Outie2.3L130kw177cp4N14 » Mar Mar 27, 2018 10:39 am

QUOTE (rue @ Nov 24 2017, 02:48 PM) Cand ma preocupa ideea la outlander II multi mi au zis ca e prea mare chinul si bataia de cap pt acea bancheta si tot ce e nevoie modificat sa intre in podea etc.
Asa ca totusi din alte motive netehnice am vandut invite ul si anul asta am cautat exclusiv cu 7 locuri reusind sa fie cum trebuie.
Tu ai o masina 2015 care e actuala si nu e genul care sa zici ca o vinzi pt un moft sarit din calcule la achizitie. Vezi cat de mare e necesitatea, daca masina cu 5 are ceva pregatiri pt a pune 7 si ce gasesti pe dezmembrari.
Salut,
Eu sm cumparat un outlander 2011, in talon figureaza cu 5 locuri iar in cartea de identitate cu 7 locuri, insa
masina a venit doar cu 5 locuri, eu am cumparat bancheta din spate de pe ebay, si am montat-o eu, am prins-o in mai multe suruburi, partea urata este ca nu am centurile de siguranta si nici suportii de prindere la interior, bancheta o folosim rar dar este foarte foarte inconfortabila, merge pe distante mici sau ptr o singura persoana sa tina picioarele pe de-a lungul banchetei

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori