2008 Outlander 2.4 CVT Instyle 170CP negru

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
ccapitanu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 05, 2008 5:28 pm

Mesaj de ccapitanu » Lun Iul 14, 2008 5:32 pm

Salutare
Un nou Outlander pe strazi Cumparat de la dealerul din Bacau care ne-a facut cea mai buna oferta
pe zona Moldovei. Vanzarea a decurs ok, odata ce ne-am hotarat asupra dealer-ului, ridicarea
masinii s-a facut la 10 noaptea, domnisoara de la Bacau sacrificandu-si din timpul liber ca sa putem noi
lua masina mai repede. Masina e super, am facut cam 400 de km cu ea pana acum. Ce imi place si ce nu:

+: Motorul si cutia de viteze CVT sunt impecabile, isi fac treaba bine si in liniste deplina
Scaunele in piele sunt foarte comfortabile si fac un miros superb in masina
Volanul iti da o senzatie foarte sport
Sistemul multimedia cu touchscreen si camera de mers inapoi

-: Deja trapa electrica are un trancanit foarte enervant cand e inchisa
Sistemul audio se aude bine, dar ma asteptam la mai mult, nu prea cred ca are 600W
Navigatia e useless bineinteles
Farurile cu xenon pe drumuri proaste am senzatia ca vibreaza, ca si cum nu ar fi prinse bine , nu stiu daca e normal sau nu.

Daca aveti intrebari cu cea mai mare placere

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Iul 14, 2008 5:41 pm

QUOTE (ccapitanu)Salutare
+: Motorul si cutia de viteze CVT sunt impecabile, isi fac treaba bine si in liniste deplina
Scaunele in piele sunt foarte comfortabile si fac un miros superb in masina
Volanul iti da o senzatie foarte sport
Sistemul multimedia cu touchscreen si camera de mers inapoi

-: Deja trapa electrica are un trancanit foarte enervant cand e inchisa
Sistemul audio se aude bine, dar ma asteptam la mai mult, nu prea cred ca are 600W
Navigatia e useless bineinteles
Farurile cu xenon pe drumuri proaste am senzatia ca vibreaza, ca si cum nu ar fi prinse bine , nu stiu daca e normal sau nu.

Daca aveti intrebari cu cea mai mare placere
S-o porti sanatos si sa te bucuri de ea.
N-am sa comentez decat minusurile
Sistemul audio Rockford-Fosgate chiar are 650 W, am facut eu un test de sunet, insa este foarte bine gandit si plasat astfel incat sa nu distorsioneze. Exista, intr-adevar, impresia ca puterea sa nu este suficienta, insa e doar o impresie.
Navigatia nu e useless. Poate doar sa spui ca nu exista harta pentru Romania, dar va aparea in curand (daca chiar asa am ajuns ca nici in tara noastra sa nu stim pe unde mergem....) Mie navigatia imi place foarte mult datorita existentei hartii Ungariei (nu-s sovinist), acolo ma exaspera sa ma uit pe harta sau sa intreb.
Nu vibreaza farurile, iti vibreaza sasiul de la minunatul nostru asfalt.
Trapa nush ce sa zic... CRed ca are legatura tot cu drumurile noastre faimoase. Am avut la precedenta masina trapa... Pana sa ajung in Romania cu ea, nu auzeam nici un zgomot, cum am ajuns in Romania a inceput sa troncane. I-am schimbat garnitura de etansare punandu-i una mai sanatoasa, n-a mai facut o perioada, dar dupa vreo 3 luni iar a inceput sa troncane.

Avatar utilizator
ccapitanu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 05, 2008 5:28 pm

Mesaj de ccapitanu » Mar Iul 15, 2008 12:03 pm

Multumesc pentru urari
Sistemul audio nu am zis ca ar distorsiona, doar ca la 650w ma asteptam sa imi zburleasca freza ), de fapt diferenta de putere fata de un sistem audio de masina normal e claritatea si mai putin volumul. Deci nu e chiar un minus pana la urma.
Despre navigatie sa speram ca o sa apara in curand cum zici tu harti, dar eu nu prea ii vad pe baietii de la Mitsu sa se agite pe chestia asta. Pana atunci am gasit undeva cum sa fac sa vad dvd-uri in mers, dar mai astept un pic ca e prea noua masina si nu vrea sa umblu in ea deja.
Treaba cu trapa chiar e deranjanta, cand o sa fie timp o sa ma uit sa vad daca nu merge strans vreun surub ceva

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Iul 15, 2008 4:42 pm

Treaba cu vazutul DVD-urilor in mers am facut-o si eu si e ok .. Nu se poate spune ca "ai umblat in ea". Daca mergi acompaniat de cineva e chiar utila treaba, nu te mai bate la cap.

Avatar utilizator
ccapitanu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 05, 2008 5:28 pm

Mesaj de ccapitanu » Mar Iul 15, 2008 9:02 pm

Cix tu cum ai facut ? Ai folosit vreun iso de aici ?

http://www.deltainfo.ro/manuals/mitsu/outlander/

Tu ce versiune de soft ai la MMCS ?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Iul 15, 2008 10:26 pm

Eu am NR261-EM si sunt sigur ca asta ai si tu. De-acolo am luat si eu imaginea iso.
Deltainfo este situl lui rcostin (il gasesti pe la sectiunea Outlander). Mai multe info gasesti pe http://www.mitsubishiforum.com/m_224329/tm.htm

Avatar utilizator
Gabriela Pacea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 02, 2008 4:05 pm

Mesaj de Gabriela Pacea » Mie Iul 16, 2008 9:26 am

Sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati de masina Dvs fara incidente.
Bine ati venit in rindul posesorilor de Mitsubishi!

Cu stima,

Avatar utilizator
ccapitanu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 05, 2008 5:28 pm

Mesaj de ccapitanu » Mie Iul 16, 2008 1:10 pm

QUOTE (Gabriela Pacea)Sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati de masina Dvs fara incidente.
Bine ati venit in rindul posesorilor de Mitsubishi!

Cu stima,

Multumesc

Avatar utilizator
ccapitanu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 05, 2008 5:28 pm

Mesaj de ccapitanu » Lun Sep 22, 2008 5:51 pm

5000 de km si un drum mamaia si inapoi, masina se prezinta excelent, mai putin:

-suspensia foarte tare, simti orice(chiar dupa ce am dezumflat un pic anvelopele - erau la 3 atm :shock: )
-cotiera e prea in spate
-franele fac un zgomot oribil daca esti putin in rampa sau panta

Consumul a fost in jur de 10% pe parcursul a 1000 de km iasi-mamaia si inapoi. Viteza maxima 180 la care CVT-ul tine
motorul la aprox 4500 de ture. In depasiri masina te ajuta dar trebuie accelerat un pic inainte, pentru ca e un delay pana
cutia duce turatia unde trebuie.
Niste intrebari: a pus cineva alarma pe masina cu keyless entry ? Sunt ceva probleme ? Cat e manopera intr-un service Mitsu
pentru asa ceva ?
Mersi

Avatar utilizator
mivec
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 12:48 am

Mesaj de mivec » Joi Sep 25, 2008 11:31 am

SAlut, am si eu un 2.4 cvt alb, la mine capacul cotierei gliseaza inainte si inapoi si e f confortabil cand e dat in fata.Incearca sa tragi putin de el spre in fata.Eu tot 10% consum in afara.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori