Arborele De Echilibru La Outlander

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
Prelicat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 01, 2016 8:10 pm

Mesaj de Prelicat » Joi Ian 12, 2017 8:35 pm

Salutare, am o problema cu outlanderul meu, care e din 2011 cu motorul de 2,3 cu 177 cai. In ultima perioada se auzea un troncanit la motor iar mecanicul a spus ca e de la arborele de echilibru și mi-a recomandat sa îl scoată întrucât unul nou ar costa aproximativ 10.000 lei. A mai avut cineva astfel de problema, dacă da e bine sa îl scoată ?

Avatar utilizator
frankone
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Mie Ian 18, 2017 1:01 pm

Mesaj de frankone » Sâm Feb 04, 2017 1:57 pm

Salutare,
Nasoala treaba, am tot citit pe forumul asta in ultima vreme si multi se plang de problema asta. Tot aici am citit pe un alt thread ca daca il scoti, cica ar scutura urat de tot, cu siguranta nu fara urmari in timp deci nu cred ca e o solutie sa il scoti.
Ce aiurea sa aibe asa o buba nasoala motorul asta, si eu am luat de curand un mitsu, tot motorul asta de 177 cai, e din 2012, nu bate nimic inca la el, dar am f. mari emotii sa nu apara buba asta. Si cand ma gandesc ca am ales motorizarea asta tocmai ca e motor 100% mitsu

Sa ne tii la curent te rog ce ai hotarat/rezolvat cu problema asta.


De curiozitate, cati km ai la el? nu stiu daca e relevant, daca apare problema de la un anumit nr de km incolo...
Motorul meu are 220.000, poate o fi patit faza asta proprietarul de dinainte, si o fi schimbat el balansierul asta pacatos.. ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori