2015 Outlander 2.2 Di-d 6at 4wd Instyle S62

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
habarnam
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 03, 2015 10:36 pm

Mesaj de habarnam » Dum Apr 19, 2015 9:29 am

Salutare

Dupa o luna de tatonari ale pietei ne-am achizitionat un Outlander 2.2 DI-D 6AT 4WD Instyle S62. Motivele relevante au fost : spatiul destul de generos, disponibilitatea masinii in stoc si consumul relativ mic. Fisa tehnica specifica un consum urban de 7.1l/100km. Dupa calculele mele (in Bucuresti -un 40% peste) si asigurarile celor 2 dealeri cu care am negociat ar trebui sa ajung la un 10l/100km,lucru care nu s-a intamplat ( nu folosesc celebrul buton ECO deoarece am impresia ca sofez un aubobuz). Conduc masina in mod 4WD Eco si nu resusesc sa cobor sub 12l/100km. Mentionez ca fac peste 100 km pe zi in Bucuresti. Ce parere aveti de cum vor evolua lucrurile in viitorul apropiat?? si mai ales ,daca cineva detine aceasta motorizare, ce consum urban reusiti sa aveti la un stil decent de condus??

multumiri anticipate si o zi faina!

Avatar utilizator
habarnam
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 03, 2015 10:36 pm

Mesaj de habarnam » Lun Apr 20, 2015 3:12 pm

<update> Am instalat inca de la achizitie incalzire in scaunele din spate. Autorizata si cu garantie. Deja au aparut zgarieturile pe plasticurile din interior/spate si au sarit plasticurile ce mascheaza prinderea piciorului scaunului soferului:(, acestea au sarit cand am dat scaunul in spate.


Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori