2014 Mitsubishi Outlander 2.2 150 Cp Orient Red

Prezinta-ti Outlanderul aici!
Avatar utilizator
icristo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 02, 2014 9:57 am

Mesaj de icristo » Lun Dec 01, 2014 5:45 pm

Salut,

Pe 13 septembrie am ridicat si eu masina de la Exclusiv Auto, Constanta. Totul a decurs relativ repede, in iulie am sunat ( de la vapor), am comandat varianta 2.2 Did instyle, am trimis scan dupa toate actele necesare dosarului de leasing, sotia a platit 20% rezervatrea si la inceputul lui August a venit masina. Problema a fost ca am intarziat eu :-), dar intr-un final am ajuns acasa, semnat contract, platit diferenta 10% si intr'o saptamana am avut masina.Precizez ca nu am facut nici un drive test cu ea inainte, nici macar nu m-am urcat in ea, dar in schimb am stat sute de ore pe net si m-am documentat. Oricum a fost dragoste la prima vedere! Si a meritat! In prima luna am facut 3000km si tot nu ma saturam, toate vacantele si excursiile planuite au fost mai mult in masina facute, decat stat la hotel, mers pe jos, relaxat Sunt foarte multumit de ea, este exact struto-camila perfecta.Pe sosea putin sportiva ( atat cat poate un SUV ), am mers si pe drumuri forestiere, nu foarte offroad, dar s-a comportat mai mult decat decent. Am fost 3 adulti si 3 copii si inca am avut loc de bagaje ( doar un scaun ridicat, in al treilea rand). Deocamdata nu m-a dezamagit, sa vedem iarna asta . Singurul lucru care il reprosez sunt materialele in interior, care, in ciuda unor recenzii, nu bat spre premium.Am o honda accord si acolo da! interiorul bate spre premium clar! La Outie nu. Dar compenseaza cu celelalte +-uri.

Avatar utilizator
l.peti
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 20, 2011 9:07 pm

Mesaj de l.peti » Joi Ian 15, 2015 8:55 pm

sa ai noroc si multe bucuri si mai incolo!

Avatar utilizator
razvanix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 05, 2015 6:50 pm

Mesaj de razvanix » Mie Apr 15, 2015 7:50 pm

Salut,

Am si eu un Outlander 2.2,cutie manuala 6 trepte, diesel,cu sistem cleartech, din august 2014. Am cu el 8560 km si pana atunci a fost ok. Nu l-am folosit off road(decat in Bucuresti!!), dar iata ca soarta a facut sa nu mai intre decat in viteza 3 si 4. Pasii ce au urmat, sunt usor de ghicit, a sosit platforma si m-au dus la service la Mit-Motors( ca de la ei am achizitionat-o)
Acolo au bagat-o pe "masa de operatii" si dupa 1 ora au dat verdictul: e timoneria dom'ne, se face pe garantie, da' piesa vine in 7 zile lucratoare, ca e rar acest defect( si alte vrajeli)
Pe scurt, nici dupa 2 saptamani nu e gata masina (ca vine din Japonia si e Paste!!).
Ce doream sa stiu, daca ati avut ceva probleme cu masina, ca dejja incep sa ma intreb daca am facut o alegere buna ( ca pana si Ford-urile ce le-am avut s.h. nu cereau service la 8000 de km!!)

Va multumesc anticipat,
Razvan Bunescu

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mie Apr 15, 2015 9:21 pm

Stai linistit,nu ai facut nici o alegere gresita.Pur si simplu ai avut ghinion.Ca sa ii grabesti putin pe cei de la Mit Motors cere sa iti dea masina la schimb pe perioada cit a ta e imobilizata la ei.E dreptul tau si obligatia lor.

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Joi Apr 16, 2015 12:49 pm

Mi se pare o defectiune destul de rara. Am avut o problema cu AC-ul anul trecut (Vaporizator schimbat pe garantie), a venit dupa vreo 5 saptamani - timp in care m-am delectat cu un Lancer de 1.6. Atata timp cat primesti masina la schimb si ti-o repara cum trebuie...nu prea ai ce sa le reprosezi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Outlanderul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori