Pajero

Prezinta-ti Pajero-ul (Montero) aici!
Avatar utilizator
damir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 22, 2010 9:54 pm

Mesaj de damir » Sâm Feb 06, 2010 6:52 pm

Salutari,
Am un pajero scurt din 2005 di-d si as vrea un sfat referitor la roti. Adica daca merge sa pun roti pe 22 si daca da cu ce cauiucuri si unde gasesc ? Multumesc

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Feb 06, 2010 6:54 pm

salut,

sa-l stapanesti sanatos!

cat despre jenti, mai este cineva cu Pajero si jenti de 22" - http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=3336 - la postul numarul 4

eu cred ca merge da el are deja

la ce model te-ai gandit?

Avatar utilizator
Tavi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 17, 2009 1:50 pm

Mesaj de Tavi » Sâm Feb 06, 2010 8:08 pm

Dar in talon ai mai multe dimensiuni trecute printre care si cea pe care vrei tu s-o pui? Ca daca nu, va trebui sa mergi la RAR sa-ti treaca noua dimensiune, ca sa nu ai probleme la un control al politiei.
Daca vrei jante de 22 va trebui sa calculezi inaltimea cauciucului in functie de cat ai acum astfel ca noile roti sa nu fie mai inalte. Si nu uita, un cauciuc mai mic in inaltime este si mai rigid, lucru care va afecta negativ suspensia, articulatiile si confortul. Bafta!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Feb 06, 2010 10:36 pm

Ai inceput cam ciudat topicul la Jurnal. Vezi prima oara cum vrei sa schimbi titlul la topic (in regulament) si poate ne prezinti si noua masina ta mai in detalii.
Mersi.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Dum Feb 07, 2010 12:35 am

mda... ti a atras chacha atentia... referitor la mersul la RAR, sa iti treaca noua dimensiune, in noul talon nu mai sunt trecute dimensiunile, deci daca se potrivesc (si ai talon nou), SPOR LA TREABA.

Scrie răspuns

Înapoi la “Pajero-ul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori