2007 Pajero 3.2 AT 170CP Intense+ gri

Prezinta-ti Pajero-ul (Montero) aici!
Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mar Noi 04, 2008 2:12 pm

sa o stapanesti sanatos si sa-ti faci reviziile la viena.

Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Mar Noi 04, 2008 3:42 pm

multam de urari.
asa mare e diferenta de pret?
oricum la cate vreau sa pun pe masina ma scoate bogdan din garantie asa ca ... ) ) )

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mie Noi 05, 2008 5:18 am

nu e vorba atat de diferenta de pret ci de aspectele legate de service. aici in afara de multe pachete de tigari fumate in curte la m car si multe spume nu prea e nici o distractie. acolo, vine austriacu' cu fata aia impenetrabila, atinge masina cu respect, respect datorat marcii, respect datorat clientului si respect pentru lucrul bine facut. o baga la spalat inainte de revizie daca esti roman, pentru ca austriecii le aduc gata spalate. nu sunt ei foarte haiosi, nici nu se baga in seama prea mult cu tine, dar e ca la doctor. nu faze, aaaaa de ce ai venit aici, si nu te duci la tine, sau alte intrebari din ciclul nganga. te intreaba respectuos daca ai probleme, daca ai constatat ceva tu ca utilizator. dupa care ''preia bijuteria preferata'', o baga pe elevator, ii da lista mecanicului, de regula un tip serios in varsta, care nu se plimba pe langa masina sa treaca timpul si sa justifice alea 3 ore facturate stas pentru revizie. au scule, au dorinta, au satisfactia lucrului bine facut. le merg mainile de te doare minte nu invata meserie la locul de munca si nici nu fac training pe masina ta. e adevarat in receptie nu e o atmosfera latina, dar nici nu merg cu capul in jos. se uita in ochii tai, mandri de ceea ce sunt, mandri de natia lor, mandri ca sunt parte dintr-o echipa cu pedigree. totul e sec, e profesionist, e de a-ti induce o stare de bine, de safety. in plus, aerul ecurat, pensiunile au vedere la munte si preturi de camin studentesc, verdele e verde crud si oamenii sunt primitori, amabili si respectuosi. toti se gandesc la viitor in culori calde, chiar daca sunt nori pe cerul crizei, pentru ca au capacitaeta, de a trece. au facut-o mai demult o fac si acum. se mobilizeaza exemplar, cand e greu strang randurile, isi cheltuie banii la ei in tara, dar au si motive sa o faca. in alta ordine de idei nu faptul ca e mai ieftin o sa iti dea satisfactie, ca mai pui motorina, berea, etc. dar iti programezi revizia sa coincida cu un weekend mai lung, care e oricum mai misto ca pe valea prahovei, dar cel mai important nu o sa te vad niciodata la rubrica ''service story'', nu-ti faci nervi si mai ramaii si cu niste poze misto.

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mie Noi 05, 2008 5:34 am

o sa constati cu placere ca adaosurile la piese sunt mult mai mici decat la noi, ca nu exista aceasta crima care se numeste stas. acolo se factureaza timpul efectiv lucrat la masina, nu 3 ore ca asa scrie in stas domne'' si pe urma ne plimbam pe langa masina si nu facem nimic. acolo, directorii sunt in spatele unui geam de sticla cu vedere la client si interactioneaza cu tine daca i se pare ca pur si simplu ai avea o nelamurire. el e acolo sa te ajute, sa te sprijine. el e acolo pentru tine. pentru ca ei vor sa mai aiba clienti si miine, nu doar azi si pe urma gata. ca era o discutie la noi cu service-urile de cartier. discutia era ca la noi mecanicii se poarta asa ca nu ai incotro si trebuie sa vii. si ca atunci cand mergi la un service mai mic esti terminat iti strica masina si ca iti strange bujia prea tare si sparge chiulasa. dragilor, uitati un lucru. si iti spun asta si tie Bogdan. cel putin la cele pe care le stiu eu. unii au lucrat pe afara la marci mari si vazand ce se intampla la noi in asa zisele service-uri de firma si-au luat lumea in cap. pentru ca anii petrecuti acolo le-au imprimat constiinta lucrului bine facut. ca la noi ''pumnii se dau la gramada'' cand se dau si le taie din salarii tot la gramada si nu exista criterii de competenta ci numai criteriul ''care face mai frumos la sefu''. ca face bani constant fara sa jecmaneasca. si chiar stiu ce fac.

Avatar utilizator
guerilla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 03, 2008 2:42 pm

Mesaj de guerilla » Mie Noi 05, 2008 2:27 pm

aha. deci ca la orice alta marca

Scrie răspuns

Înapoi la “Pajero-ul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori