2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de ursul_bipolar » Mie Oct 30, 2019 1:46 pm

Nimic de raportat extraordinar, masina a trecut de 100k, ruleaza fin fara probleme. Ne pregatim de trecerea la cauciucurile de iarna si de venirea fratelui mai mare, outlander phev, tot rosu intense sau instyle.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de Ermeneutic » Mie Oct 30, 2019 2:14 pm

Se spune ca asteptarea reprezinta una dintre cele mai mari virtuti umane si am certitudinea ca in curand desi vei avea doua platforme total opuse fiecare dintre modele iti va oferi ceea ce celalat nu are.

Ca atare, tot ceea ce se va intampla dupa lunga-ti asteptare va fi mai usor de administrat ca si emotii pe care le dorim a ne fi impartasite ;)

...si neaparat poze! :)
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de ursul_bipolar » Vin Noi 01, 2019 12:13 pm

Exista posibilitatea sa o rezolvam luna asta. Daca masina ajunge pana pe data de 20 ne incadram la cei 20.000 pt ca programul se incheie pe 20. Daca ajunge mai tarziu si programul se incheie o rezolvam cu tura urmatoare. In orice caz asteptarea imi da timp sa citesc manualul si sa fiu up to date cand vine masina. Sper ca modelul 2020 unde s-a schimbat partea de infotainment sa fi rezolvat problema cu android auto. Eu am un mate 10 pro si sper sa nu am probleme.
Deocamdata caut niste jante OE pe 18 care sa fie impecabile estetic si pe care sa le pot incalta de iarna daca masina vine luna asta.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de Ermeneutic » Vin Noi 01, 2019 12:33 pm

1. Ofer consultanta pentru noii veniti in grupul detinatorilor de PHEV... :rolleyes: ...preturi promotionale, accept si bonuri de masa :P
2. Ca sa nu cad prada ispitelor de tot felul am cumparat jante + pneuri + senzori de la showroom. Schimbul rotilor de iarna cu vara si invers il fac tot la reprezentanta, din comoditate dar si din siguranta.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de ursul_bipolar » Vin Noi 01, 2019 2:00 pm

Asta ar fi solutia ideala dar consider ca pretul pt tot ansablul este mult prea mare in reprezentanta. Le pot lua la jumatate de pret, tot OE si mai mult pot alege eu cauciucurile de iarna care vor fi evident noi. Un exemplu, un senzor de presiune in reprezenta este 400 lei dar eu il pot lua cu 174 , acelasi cod OE. La fel si cu jantele, le pot gasi la un pret mai bun OE, fara zgarieturi sau lovituri dar trebuie ceva mai multe cautari. Cautam, analizam si luam decizia cea mai buna.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de Ermeneutic » Vin Noi 01, 2019 9:03 pm

Nu imi ramane decat sa iti urez SUCCES in amplul proces de achizitie si totodata sa iti admiram produsele montate pe noua masina!

PS: chiar m-ai facut curios cu strategia ta. Sa iti iasa asa cum vrei si sa ne dai detalii la final.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de ursul_bipolar » Vin Noi 01, 2019 11:32 pm

Imediat ce achizitia va fi facuta, in noul jurnal de bord voi pune toate chestiunile pe care le voi lua impreuna cu poze, detalii si preturi.

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de ursul_bipolar » Mie Noi 13, 2019 3:37 pm

Update: masina a ajuns de 5 zile in ro dar din pacate rabla plus s-a terminat de 2 sapt, s-au epuizat fondurile. Daca nu se vor suplimenta ramane sa vedem la anul ce se intampla cu rabla si rabla plus.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de Ermeneutic » Mie Noi 13, 2019 5:57 pm

Lucrand in vanzari am certitudinea ca dealerul va gasi o varianta onorabila de a-si satisface clientul si totodata de a si atinge obiectivele comerciale asumate pentru Q4/2019.
Sa fim optimisti si iti urez ca de 1 Decembrie sa poti defila cu noul PHEV! :D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Avatar utilizator
Ermeneutic
EVO III
Mesaje: 183
Membru din: Vin Noi 09, 2018 10:19 pm
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 Mt Intense, Orient Red

Mesaj de Ermeneutic » Vin Dec 06, 2019 10:34 pm

@: Ursus arctos_cudoipolimagnetici: te rog sa ne spui cand vom avea bucuria de a "sparge" sticla de sampanie de prova noii tale masini incarcabila la 220V cu prilejul ceremoniei de inmanare a "cheilor".

Ideea este ca trebuie sa largim parcul de PHEV-uri pentru a avea motiv sa iesim la o iarba verde sau partie, dupa caz, cu gratare si voie buna :D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori