2010 Evo X 2.0 295 Alb

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Apr 19, 2013 2:31 pm

In zona limitata nu intrii BRUSC, ai indicatoare ce iti semnalizeaza acest lucru din timp, iar cu o frana de urgenta cand iti intra unul in fata nu ovalizezi discurile, trebuie sa calaresti frana.

Dar na, se mai intampla la inceput, pana inveti limitele masinii si capeti rabdare sa o conduci mai premeditat nu doar pe baza impulsului de moment.

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Vin Apr 19, 2013 2:44 pm

Discurile stoc de la evo sunt cam de kko. Se ovalizeaza repede! Se pot rectifica daca toleranta este f mica.

Avatar utilizator
swift
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 16, 2013 1:25 am

Mesaj de swift » Vin Apr 19, 2013 8:45 pm

in zona limittata intri brusc,cum nu am nici permis la mine nu imi permiteam s-o las sa se scurg cum facea toata lumea care ii dadea,franam puternic sa nu cumva sa se ia dupa mine politia,sunt prin trafic in masini civil si te arde de nu te vezi pt viteza si ma gasea si fara permis,imi strica toata joaca si doar ce am luat masina.
Da,am auzit ca discurile stoc sunt aiurea.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Apr 19, 2013 9:33 pm

L-ai uitat acasa sau cum? In orice caz, condusul nu e o joaca, daca te-ai trezit ca esti la plimbare fara permis, mergi responsabil. Si data viitoare verifica-ti actele inainte sa pleci. Doar pt ca e nelimitata nu trebuie sa mergi la maxim. Cand au scos limita s-au gandint la oameni responsabili care pot economisi ceva timp in siguranta, nu ti-au desenat tie circuit sa mergi blana si apoi sa pui frana brusc, nu esti singur pe sosea.

Avatar utilizator
swift
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 16, 2013 1:25 am

Mesaj de swift » Vin Apr 19, 2013 11:53 pm

nu l-am uitat,am ramas fara el in drum spre vama,1 luna asta este,merg blat si responsabil.dar in zonele no limit,curse,toata lumea,rs5,rs4,M-uri,amg-uri,porsche,tot ce se putea,numai barait de motoare ca la concurs....e senzatie,nu e prima data cand merg pe aici,dar e prima data intr-un evo sexy si rapid

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Apr 19, 2013 11:59 pm

Te cam manca sa mergi cu permisul suspendat. Iti face dosar penal daca te prinde si cred ca iti si anuleaza permisul.
Ce ai facut de ai ramas fara permis?

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Sâm Apr 20, 2013 9:26 am

Prietene ori esti troll ori esti iresponsabil.

Masina cu posibile probleme la cutie, pe care abia o stapanesti, cu franele puscate te hazardezi sa o conduci fara permis cu viteza maxima?

Pai ce se intampla daca iti crapa ceva la viteza aia? De oprit nu ai nicio sansa, sper doar sa fii singur pe sosea in momentul ala.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Sâm Apr 20, 2013 9:27 am

Troll?

Atitudine de pustan, iresponsabil, 11 posturi, toate pe acest topic, nicio poza. Poate ma insel cu trollingul, dar nu cred ca ar trebui sa i se dea apa la moara.

swift, fara suparare, daca am gresit, imi cer scuze (poate ca ai intr-adevar evo si, ca pe oricine, te transforma intr-un pusti, ceea ce nu e neaparat rau). Daca intr-adevar ce ai scris e adevarat, (pari din vestul tarii, sau macar ai drumuri pe afara) incearca adrenalina la trackdays (in ungaria ai unde) sau curse organizate in afara soselei. Te rog din suflet, lasa viteza mai moale pe sosea, incearca sa intelegi ceva din suspendarea aia. Daca nu, ce pot sa zic: iti doresc doar sa nu iei pe nimeni dupa tine sau poate cel mai bine pt tine, o anulare de permis?

Asfalt uscat!

PS. Uite ca nu sunt singurul care are dubii in legatura cu topicul asta.

Avatar utilizator
swift
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 16, 2013 1:25 am

Mesaj de swift » Sâm Apr 20, 2013 4:33 pm

am depasit pe linia continu,aveam o dacie cu niste lemne deasupra,pareau fragil legate si m-am gandit sa ma dau din spatele ei si am facut-o pe linie continu si imediat era politia care m-a vazut,pusti ma consider cu toate ca luna asta pe 26 fac 26 de ani,adrenalina imi place e senzatie,deasta am si ales masina asta,i-am dat tare doar unde mi s-a permis,in rest nu prea am unde sa-i dau mai mult de 180 si s-o tin 1 min asa,daor sprinturi pe autobanda.iar de cand discurile fac figuri nu am mai dat tare in ea,iar de cand nu am permis nu mi-am permis sa imi fac de cap,ies 20 de min unde am treaba si rest pe jos,sunt iresponsabil e adevarat dar am riscuri calculate,cel putin asa cred eu

Avatar utilizator
swift
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 16, 2013 1:25 am

Mesaj de swift » Sâm Apr 20, 2013 5:34 pm

ma tot chinui sa postez pozele,ma poate ajuta cineva ori nu merge ori nu shtiu eu cum.am ajuns undeva unde imi zice upload file,chose file,adaug poza si dau upload si nimic.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 32 vizitatori