2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140CP Instyle - Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Joi Apr 24, 2008 10:09 am

QUOTE (adysss)Felicitari si tie !! Sa o stapanesti sanatoasa si te asteptam cu jurnalu de bord si evident poze


cu parere de rau va anunt ca masina mea a fost implicata intr-un accident rutier.

daunele sint dupa cum urmeaza:

usa stanga spate - de schimbat
usa stanga fata - de schimbat
prag stanga - de schimbat
aripa stanga fata - de schimbat
janta fata stanga - de schimbat
amortizor stanga - de schimbat
bara fata - de schimbat
capota - de schimbat
far stanga - de schimbat
aripa dreapta de revopsit
anvelopa stanga fata - de schimbat

geometrie refacuta

momentan este la service-ul m-car de pe metalurgiei.....

momentan trebuie sa ma car la munca (pe jos) insa in cursul zilei de astazi o sa revin cu detalii.....

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Apr 24, 2008 10:42 am

Imi pare rau pentru acest eveniment nedorit. Sper ca pasagerii nu au patit nimic.
Poate din cand in cand, ne tii si pe noi la curent cu mersul evenimentelor si cu costul reparatiilor.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Apr 24, 2008 11:04 am

Imi pare rau ca ti s-a intamplat asa ceva. Iti doresc sa se rezolve totul cu bine si sa nu existe consecinte negative pe viitor asupra masinii.
Cum din fiecare eveniment neplacut putem invata ceva, poate ne spui si noua ce si cum ..

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Apr 25, 2008 11:25 am

ne pare rau sa auzim astfel de lucruri. Probabil ca nu ti s-a acordat prioritate sau te-a rascait cineva pe toata partea stanga. Multa rabdare!!!

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Mai 10, 2008 8:32 am

Salut .
Cum ai cumparat masina din germania?
Poti da mai multe detalii? Nu ma intereseaza pretul cat termenul de livrare mic.
Imi poti lasa un nr de telefon ?

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Vin Mai 16, 2008 8:55 am

saptamana ce vine o sa imi pot ridica masina din service...sper

spun sper deoarece am casco la BCR Asigurari si ei zic ca nu mai elibereaza accepte de plata catre service-urile cu care nu au contract...

mitsubishi fiind unul din aceste service-uri

Pai bine frate....nu ai contract cu mitsu dar poti sa imi faci casco de 1500Euro pe an???

Adica sa imi iei bani poti foarte frumos dar cind vine vorba sa ma servesti o dai cotita...Moama deabia astept sa fie gata masina sa ma duc sa fac scandal acolo la BCR...Ma duc direct si zic ca vreau sa vb cu directorul de filiala....Si sper spre binele lui sa aiba si el "asigurare pe viata" ca daca face figuri ii bat pe toti acolo..

wish me luck folks




LE:

pt cei interesati cum am adus masina din Germanica:

LINK

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Vin Mai 16, 2008 2:51 pm

QUOTE (Digi)saptamana ce vine o sa imi pot ridica masina din service...sper

spun sper deoarece am casco la BCR Asigurari si ei zic ca nu mai elibereaza accepte de plata catre service-urile cu care nu au contract...

mitsubishi fiind unul din aceste service-uri

Pai bine frate....nu ai contract cu mitsu dar poti sa imi faci casco de 1500Euro pe an???

Adica sa imi iei bani poti foarte frumos dar cind vine vorba sa ma servesti o dai cotita...Moama deabia astept sa fie gata masina sa ma duc sa fac scandal acolo la BCR...Ma duc direct si zic ca vreau sa vb cu directorul de filiala....Si sper spre binele lui sa aiba si el "asigurare pe viata" ca daca face figuri ii bat pe toti acolo..

wish me luck folks




LE:

pt cei interesati cum am adus masina din Germanica:

LINKCe bulangii!
Stiu pe cineva care a patit asa ceva cu un Chevrolet bagat in service si are casco la Omniasig. Au stiut sa ia banii, iar cand a fost vorba sa dea acceptul pentru reparatii o dadeau cotita....ca au ratacit dosarul de daune......ca cel care se ocupa de dosarul respectiv nu a venit la serviciu.....vrajeli dastea ieftine.
BULANGII!
Sa-mi spui cand te duci sa le faci scandal ca sa vin si eu pe acolo si sa-ti fac galerie.........sa le dau castane...........
:-D :-D :-D
Sa ai bafta!!!!!!!

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Vin Mai 16, 2008 9:33 pm

saptamana viitoare la bcr asigurari filiala tirg-auto Vitan

fix langa accidente auto....

ai dreaq....suna exact ca si cum ar fi pompe funebre linga spitalul de urgenta

bleah!

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Mai 20, 2008 8:01 pm

Spune-mi si mie, te rog, in afara faptului ca BCR Asigurari nu are decontare directa cu service-ul M CAR, in rest cum ti s-au parut? Intreb pentru ca nu stiu la care societate sa imi fac casco si dupa ce am citit pe forum sau am auzit de la cunoscuti, cam toate societatile de asigurari au cate o buba (altele chiar mai multe) si nici nu imi prea vine sa dau 2000€ la Aliantz.....

Cu respect! :-)

Avatar utilizator
Digi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

Mesaj de Digi » Mie Mai 21, 2008 3:23 pm

niste jegosi...s-au purtat de parca imi prestau un serviciu pe gratis.Prostu ala de mi-a facut dosarul a tzipat la mine de vreo 2 sau 3 ori.

Ba chiar la un moment dat mi-a spus "da de ce trebuie sa va duceti masina in service la mitsubishi?"

iar raspunsul meu a fost unul pe masura "pentru ca la dacia e full"

niste idioti

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori