2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140CP Instyle - Thunder Blue

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Joi Dec 30, 2010 8:13 pm

QUOTE (cix @ Apr 6 2009, 07:40 AM) Spray-ul l-am cumparat de la un magazin de vopsele din Brasov, dar am vazut si in Baumax la raionul de vopsele. Sunt si de alte culori, dar cred ca negru arata cel mai bine. Pun si o poza cu spray-ul.
Eu am dat jos stopurile ca sa le pot vopsi fara sa ramana scursuri, asa ca nu a fost nevoie sa mai izolez pe langa ele.
Sprayul este mai mic decat unul cu vopsea obisnuita si ti-as recomanda sa cumperi doua spray-uri si sa incerci sa dai pe altceva inainte, ca sa vezi cum se comporta vopseaua. Normal ar fi ca un spray sa ajunga la un set de stopuri.
Cu politia sper sa nu fie probleme, mai ales ca nu sunt asa de inchise sa nu se vada. Cand aveam folia aia am avut masina de politie in spatele meu la semafor, am si depasit cateva masini de politie si nu au fost probleme.
Succes

Doamne cate ai putut sa-i faci la masinuta ta. Este clar ca esti pasionat bine.
Crezi ca spray-ul ala merge si la geamuri ca sa nu mai pui folie? Si am vazut ca folie ti-ai pus aproape de la inceput. Dupa ce au trecut niste ani cum se vede folia? Este ok inca sau s-a mai dezlipit, umflat etc?
Am vazut ca ti-ai pus si telescoape la capota. Pentru a monta telescoapele de capota trebuie sa mai dai niste gauri in tabla sau se monteaza in ce gauri sint pe acolo?. Daca te uiti la masina cand ai anvelopele de 225 puse crezi ca ar incapea si anvelope de 235 sau freaca de aripi? Multumesc mult.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Dec 30, 2010 10:34 pm

Salut CIX,
Am citit in jurnalul tau de bord ca ti-ai montat singur eleronul. Am si eu niste intrebari:
1. Eleronul a venit cu tot cu suruburi si garnituri?
2. Dupa ce ai gaurit capota portbagajului ai retusat cu putina vopsea marginile de la gauri ca sa nu rugineasca sau daca ai aplicat o alta metoda de protectie?
3. Ai putea sa imi explici in linii mari care sunt pasii montajului?

intentionez sa cumpar un eleron sh de la un coleg de pe forum. Am mai postat un post pe jurnalul meu de bord(postul 131): http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... &start=120

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori