2008 Lancer Invite 2.0 140 HP Glacier Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Joi Mar 20, 2008 10:35 pm

[align=center:d1019c37f7]Ea e Mitseritza Lanceritza si are aproape 3 saptamani.







Deocamdata doar 500 de km. Niciun fel de problema pana acum. In afara de faptul ca m-am cam certat cu tipa aia de la bluetooth ca nu recunostea doi-ul si tot zero intelegea.

Urmeaza led-uri, praguri interioare de alumuniu, ornament cromat portbagaj si multe altele [/align:d1019c37f7]

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Mar 21, 2008 8:35 am

este "rea" in a doua poza; in sensul bun al cuvantului. Sa o stapanesti sanatos!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Mar 21, 2008 8:46 am

In prima poza parca ai legat o rulota dupa ea ).
Felicitari oricum si la cat mai multi km fara probleme.
Si de ce nu .. poate o sa ne vedem prin BV.

Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Sâm Mai 10, 2008 6:43 pm

[align=center:b8a7e31abc]











[/align:b8a7e31abc]

Scoasa putin la plimbare pana in Poiana Brasov

Comportament excelent.

Ne place din ce in ce mai mult cu fiecare zi care trece si s-a integrat foarte bine in familie

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Sâm Mai 17, 2008 2:37 pm

Astept fotografii dupa tunare. Leduri la faruri?

Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Mie Iul 23, 2008 9:54 am

Deocamdata nu..sunt alte prioritati.

Problema: Nivelul uleiului se apropie de minim. Ce-mi recomandati sa fac ? Sunt obligat sa merg la service ca sa-mi adauge ei ulei ? Sunt obligat sa cumpar de la ei ? Masina asta are filtru de particule ? Ce tip de ulei trebuie sa cumpar ?

Multumesc anticipat

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mie Iul 23, 2008 11:35 am

QUOTE (adysss)Deocamdata nu..sunt alte prioritati.
Problema: Nivelul uleiului se apropie de minim. Ce-mi recomandati sa fac ? Sunt obligat sa merg la service ca sa-mi adauge ei ulei ? Sunt obligat sa cumpar de la ei ? Masina asta are filtru de particule ? Ce tip de ulei trebuie sa cumpar ?
Multumesc anticipat

Recomandarea mea este sa mergi in service ca sa-ti completeze ei cu ulei pentru ca nu stii cu ce tip a venit masina din fabrica si nu e bine sa le amesteci.
Totusi, cati km ai cu masina de ai ajuns cu nivelul pe minim?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iul 23, 2008 11:39 am

Si la mine e aproape minim. Am 9000km si nu cred ca imi ajunge pana la revizie. Cand am luat masina am fost instiintat de faptul ca nivelul uleiului o sa scada. Nu stiu daca asta se intampla pt ca e motorul nou sau asa va face mereu. Mi s-a spus ca pot sa completez eu, important este sa fie acelasi tip de ulei; nu mai tin minte exact care era tipul, dar cand o sa ii pun o sa dau un tel si aflu.
Nu e neaparat sa mergi in service pentru asta, decat daca ai prea mult timp liber

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mie Iul 23, 2008 11:43 am

QUOTE (cix)Si la mine e aproape minim. Am 9000km si nu cred ca imi ajunge pana la revizie. Cand am luat masina am fost instiintat de faptul ca nivelul uleiului o sa scada. Nu stiu daca asta se intampla pt ca e motorul nou sau asa va face mereu. Mi s-a spus ca pot sa completez eu, important este sa fie acelasi tip de ulei; nu mai tin minte exact care era tipul, dar cand o sa ii pun o sa dau un tel si aflu.
Nu e neaparat sa mergi in service pentru asta, decat daca ai prea mult timp liber

In general dieselurile consuma ulei. Unele mai mult altele mai putin. Probabil ca fiind nou, consumul e un pic mai mare. Ulterior, nu ar trebui sa mai fii nevoit sa completezi pana la urmatorul schimb. Parerea mea.
De completat poti sa-l completezi si tu daca stii tipul de ulei pe care-l ai in motor dar, cand am luat eu masina, dealerul mi-a spus ca nu am voie sa-i completez decat apa pentru spalat parbrizul. In rest, orice alte completari se fac in service. :?

Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Mie Iul 23, 2008 12:37 pm

Mitsu are undeva peste 5000 de km iar nivelul este aici :
Fişiere ataşate
nivel_moto.jpg
nivel_moto.jpg (52.55 KiB) Vizualizat de 3666 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori