2007 Mitsu Lancer Clasic Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Apr 14, 2011 11:15 am

jantele sunt drepte. alta e buba de se strica repede discurile.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Apr 14, 2011 12:20 pm

Materialul din care sunt facute?

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Apr 14, 2011 12:21 pm

3 natii diferite de discuri si placute?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Apr 14, 2011 12:25 pm

Da' voi CE faceti cu franele alea???? Am 45000 km, dealaru' zice ca placutele ma mai tin inca atata. Discurile? Aproape ca vi le pot vinde de noi.

Am uuuuuuuusoare vibratii la franare usoara si virare usoara, dar cum rar franez, mai ales in curbe, nu ma deranjeaza.

Franati mai putin. Ajuta la consum, ajuta la buzunar.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Apr 14, 2011 12:41 pm

)) mult'am. reinventam condusu'.
eu nu le schimb de uzate ci de defecte. si eu le mai am pe alea originale si mai au destula carne pe ele - dar stramba

Avatar utilizator
Axe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 25, 2010 11:24 am

Mesaj de Axe » Vin Apr 15, 2011 8:46 am

QUOTE (adictoma @ Mar 18 2008, 10:25 PM) Salut,

Mi-am bagat si eu nasul de vreo saptamana prin mitsu.ro dar n-am apucat sa-mi prezint "rotile". Este un Lancer Clasic 1.6 luat prin intermediul lui Andrei_RC. Momentan am o singura poza cu mitsu(eu vad masina asta mai mult MITSU decat MITSA, asa cum o alintati voi :-D ).

Planuri pentru viitor in privinta modificarilor: OCHII VAD, INIMA CERE!!! NOI SA FIM SANATOSI!!!

Salut ! Exact modelul acesta il am si eu dar e bleu ultra-marin. E o masina speciala si foarte de incredere. Eu o iubesc de-a dreptul. In ultima vreme imi cam curenteaza prietena atunci cand coboara din ea....sa fie oare gelozie !??? Ha, ha, ha !
Spune-mi te rog si mie, ce consum ai scos in oras pe timp de iarna ? Eu sunt din Tirgu-Mures....

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Apr 15, 2011 9:09 am

9-10 % cred - am renuntat de mult sa mai fac astfel de calcule

Revenind la amortizoare, am comandat din Germania Bilstein pe spate cu 270 ron - transport inclus la botu' calului. Ajung la sf. lunii.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Apr 15, 2011 12:06 pm

Inseamna ca ai o problema la ansmablul de franare ... gen nu pica bine placuta pe disc sau ceva de genul, sau apasa prea tare etrierul pe disc.... nu ma pricep foarte bine.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Apr 22, 2011 3:25 pm

am ramas la amortizoare Sachs(350 ron), pompa ambreiaj(400 ron), bujii Denso(90 ron toate 4 - se simte deja diferenta - alea vechi erau tandari) si filtru polen man(100 ron)
am descoperit de unde vine troncanitul de care ma tot plang de un an si ceva - din tamburii de pe spate - daca merg cu frana de mana trasa la primu' dinte nu se mai aude.
am incercat sa mai strang din tambur sabotii si masina merge acum mai infranata si se aude mai incet troncanitul. am observat ca in tambur, in ambele parti are joc o tija care se loveste intr-un suport de metal - se cunoaste unde joaca/roade. acum nu am mai avut timp de alte teste, dar cu prima ocazie dau jos tot angrenajul din tambur si merg fara el sa vad cum se mai manifesta.
weekend-ul trecut mi-am montat si senzori parcare

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Iun 12, 2011 10:09 pm

pe sistemu' " 'tui ceapa caprii ma-sii, da ce eu nu stiu sa joc?! " am zis sa-mi fac o masca "sport" fara sa distrug vreo piesa de pe la masina si fara sa dau cateva sute de euro pe la m-car. si i'ote ce iesi:

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori