2007 Mitsu Lancer Clasic Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Iun 01, 2010 10:59 am

Verifica si bieletele antiruliu ( daca sunt uzate volanul tinde sa fuga din mana ta la franare ) , vezi rotile sa fie echilibrate , pentru ca daca ai discuri noi nu se pune problema sa-ti faca asa repede .
Amortizoare - cauta KYB ( subaru le are din fabrica pe masini , nu stiu care sunt cele de la mitsu originale )
La bord clar ai un bec/lec ( ce-o fi ) ars .

PS : cand mai dai cu spatele si esti un pic mai inghesuit , uita-te si la cei din jur . La Palat , unde se lucra la scuter eram si eu cu animalul si duba

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mar Iun 01, 2010 11:03 am

eram putin cam "distrat" )))
trebuia sa ma atentionezi cumva...aveai pietre destule pe jos pe acolo

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Iun 01, 2010 1:34 pm

Cum a zis si Cristibna verifica bieletele si bucsile stabilizatoare pentru ca eu am schimbat o bieleta si de la vibratiile pe care le-aveam inainte, acum am ramas cu ceva soft si tremura putin doar cand franez usor intre 120-100. La o frana mai sanatoasa, merge perfect la orice viteza.

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Sâm Sep 11, 2010 5:08 pm

@adictoma

Amortizoarele stock lancer clasic sunt Kayaba, pe scurt KYB.
Eu le-am cumparat online din bucuresti, app 3,8 mil bucata, garantie ai doar daca le cumperi pereche.
Nu te arunca la cele din reprez, sunt de 3 ori mai scumpe si sunt aceleasi!

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Sep 12, 2010 1:12 pm

ms. intre timp mi le-au schimbat pe garantie la m-car. maine sau poimaine ajung sa schimb si bieletele.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mar Apr 12, 2011 6:31 pm

update 55000 km;

- ambreiaj schimbat
- 2 amortizoare noi probabil KYB; maine le cumpar - cele puse de M-CAR pe garantie plang de le ia dracii
- pompa ambreiaj - sparta - mai mergea dar am preferat sa o schimb
- bujii bosch

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Apr 12, 2011 8:08 pm

Costuri? Eventual pret pentru fiecare reper

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Apr 13, 2011 11:46 am

o sa scriu aici cand am un pret pentru toate; pt moment masina sta. zilele astea o las la doctor.

pana atunci, am o oferta de 400 ron ambele amortizoare spate Jakoparts si nu prea stiu cu ce se mananca producatoru' asta. sunt de incredere; ati folosit?

din cate am vazut este o firma nemteasca; produce piese doar pentru marci din japonia/coreea.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Apr 13, 2011 2:57 pm

dar de amortizoarele Bilstein ce stiti in afara ca sunt facute si in Romania la Compa Sibiu?

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Joi Apr 14, 2011 11:08 am

sunt curios daca dupa toate schimbarile o sa mai ai acele vibratii in volan la franare. la fel am patit si eu. am schimbat discurile si placutele, insa vibratiile nu au disparut. ai facut si verificarea butucului de roata de care se vorbea pe thread-ul cu problemele de franare? mi-a mai zis un mecanic ca e posibil sa apara vibratiile si de la o janta indoita...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori