Hello to all Mitsubishi fans

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Sâm Aug 11, 2007 7:20 pm

Hello again,

Azi am ajuns la 1000 KM, am facut si poze....
Cum le descarc le pun.
Voi la cat ati inceput sa va dati la ele? Acum dupa 1000 pot incepe si eu?
Astept parerile voastre.
O zi cat mai buna si un week end cat mai placut in continuare.

Avatar utilizator
Mitsu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 14, 2007 1:49 pm

Mesaj de Mitsu' » Lun Aug 20, 2007 3:46 pm

Eu, personal, am inceput sa ma dau la ea din prima zi... Nu cred ca se strica ceva, au rodaj facut... sau cel putin asa stiu eu...

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Joi Aug 23, 2007 10:39 am

QUOTE (BobbyC)AM vb cu tipul acela si ne costa cam 1 milion perechea.
Metoda de primire FAN CURIER.
A ramas cand ne hotaram sau sa ma hotarasc sa ii dam telefon si sa ii trimit o poza cu modelul.
Deci daca surade ideea cuiva astept mesaje.

BobbyC

Pai eu unul ma bag...altcineva?! facem o mica lista?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Aug 23, 2007 11:23 am

Daca le-ar face la fel ca cele de la Accolade ar fi ceva. Dar daca nu imi plac cum vin? Am vorbit cu cei de la Accolade si spuneau ca se prind cu banda dublu adeziva. Deci nu e vre-un avatantaj la cele de la Accolade ca au alta prindere. Ideea e sa pice bine pe far, sa arate exact ca originalele.

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Joi Aug 23, 2007 12:04 pm

Daca nu pica bine pe far poti sa le returnezi, am un prieten care si-a comandat o bara fata de pe net de la cineva care le turna, nu a picat bine pe masina si a returnat-o, acum depinde cum te intelegi cu omul...

Avatar utilizator
Dragon Warrior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 23, 2007 8:51 am

Mesaj de Dragon Warrior » Joi Aug 23, 2007 1:35 pm

Eu mi-am luat Mitsubishi Lancer cu 93.058 km la bord. Fabricat 1994, importat din Japonia 1997. E facut la Mizushima in Japonia pentru piata Japoneza. Are pe bord 180 si e limitat la viteza aia.

Cand l-am luat l-am luat pentru ca era ieftin. Dar acum este masina mea de suflet. Nu credeam ca in 1994 se faceau masini de calibrul asta. Masina este o torpila. E blanda ca o pisica pana pe la 3000 de ture. Dupa 3000 incolo cand isi intra in drepturi MIVECUL zvaneste ca o pantera chiar daca am sunt 5 oameni in masina. Pe sosea i-am dat maxim 160 km/h (deja eram pe taram penal in Cipru unde limita de viteza pe autostrada e 100km/h) dar pedala era mult in aer. Linistit ajunge la 180.

Apropo, pentru autor, si eu am socri in Rucar. Poate ne vedem vreodata la un gratar si o bericioaica. Eu nu voi fi cu Mitsubishi din pacate pentru ca nu il scot din Cipru. E cu volan pe dreapta (nu asta e problema) si e greu de intretinut/reparat pe taramuri mioritice.

Una peste alta e adevarat ca Lancer are o istorie frumoasa. Masina asta a avut un renume de la inceput. Mai conduc un Opel Corsa pentru consum in oras dar cand ma dau cu Lancerul ma simt de parca as fi iesit cu vaporul prin oras. Masina pluteste, nu i se aude motorul, raspunde fin la toate comenzile. La ultima generatie vad ca s-au prostit. Au bagat si o motorizare diesel. Dar daca si Jaguar a bagat diesel pe masinile lor atunci Mitsubishi are toate scuzele sa o faca pe Lancer.

Urmatoarea masina nu stiu daca va fi in mod expres mitsubishi, dar in mod sigur o sa fie o japoneza, fabricata in japonia (am eu o retinere fata de japonezele fabricate in europa).

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Lun Aug 27, 2007 3:56 pm

Gabytzu hai sa stabilim atunci cine vrea si sa vorbim cu omul.
Subscriu si eu la lista deci suntem 2...
Poate mai apare cineva

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Joi Aug 30, 2007 9:48 am

Hello again,

In sfarsit ieri am reusit sa o inscriu pe Mitsa.
Azi imi iau numerele noi.Dupa o gramada de bani cheltuiti si o gramada de drumuri de colo colo, ca deh suntem in Romania, fata mea va avea numere noi.
Din pacate nu am reusit sa imi iau numere cu MIT cum vroiam dar ce sa-i faci asta este ... au fost altii mai harnici decat mine.

Huh o adevarata nebunie si o pierdere nejustificata de timp
2dor astept vesti si Gabitzu da-mi un mp ca sa vedem cum facem cu pleoapele

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Joi Noi 08, 2007 9:48 am

Ha, ce credeti ca am vazut duminica in piata Crangasi......???
Un Lancer modelul nou, varianta diesel.Din pacate nu am apucat sa vb cu tipul ci doar m-am intersectat cu el, avea deja numere de Bucuresti.
Asta asa ca sa va enervez si pe voi.... :twisted: :twisted: :twisted: ....

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Joi Noi 08, 2007 9:49 am

Si 2dor era culoarea masinii tale...
Pe langa el a mea parea o jucarie (si aici ma refer la dimensiuni)

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori