Lancer Sportback 2010 1.8 Thunder Blue

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
stanelu76
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 10, 2012 11:18 pm

Mesaj de stanelu76 » Lun Aug 20, 2012 8:01 pm

Acum ca am facut 1000 km pot sa scriu cate ceva despre ea.

Acchizitionata SH, inca in garantie. Per ansamblu multumit: arata bine, se comporta bine in trafic, placuta la condus, suficient de spatioasa pentru 2 copii (poate portbagajul cam mic). O combinatie placuta de masina in care intra confortabil toata familia si o masina cu aspect usor sport.

Consumul mai mare ca la vechiul focus diesel dar nu de speriat (raportat la performanta mai buna zic ca merita) Am reusit chiar si un 6.2 dar drumul gol si condus dedicat pentru a scadea consumul.

Trebuie sa ajung neaparat la revizie. Mai are 10.000 pana la urmatoarea dar se face 1 an de la ultima.

Ce nu imi place: insonorizarea si vopseaua de proasta calitate.

Sper sa ajung sa pun si ceva poze.

Trabuie sa gasesc niste presuri dedicate (am niste chestii gri, urate si care nu se potrivesc de nici o culoare), vopsea de retus (pentru bara fata unde, de la griblura a sarit pe alocuri vopseaua) si 4 jenti de aliaj sau de tabla pentru cauciucurile de iarna. Daca avetii ceva sugestii.... Chiar si second ca m-am intins mai mult decat doream.

Si o intrebare. Distributia e cumva pe lant?

Avatar utilizator
RD-Woo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 07, 2012 7:54 am

Mesaj de RD-Woo » Lun Aug 20, 2012 10:36 pm

QUOTE (stanelu76 @ Aug 20 2012, 08:01 PM) Si o intrebare. Distributia e cumva pe lant?

Nu, distributia este pe curea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori