Mitsubishi Lancer Sportback, 1.6 M/t, Invite, Stone Grey

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
a_liverpool
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 04, 2012 2:24 pm

Mesaj de a_liverpool » Mie Iul 04, 2012 5:07 pm

Salut, sunt Andrei, sunt fericitul posesor al masini sus mentionate ) de 2 saptamani. Am facut deja 1000km cu ea si deocamdata sunt multumit de alegere. Echiparea e foarte buna pt o sportiva, cat despre feelingul la volan e total diferit fata de alte marci cu care am mers pana acum. Consumul e unul bun pt un benzinar, 6-6.4 intr-un oras aglomerat si gaurit tot cum e Iasul. Am ramas surprins in privinta asta, nu ma asteptam sa scot asemnea consum in oras, mai mic decat ce scriu ei in detaliile tehnice ale masinii. BIne ideea e ca daca prind orele de varf atunci consumul se schimba, dar asta se intampla rareori datorita si naturii serviciului si a programului reusesc in general sa evit orele de varf.

Ca o intrebare de incepator pe forum, as vrea o recomandare pt gumele de iarna si cam cat ar costa. Adica ce aveti voi pt iarna cu parerile voastre. Mi-ar fi de mult ajutor si va raman recunoscator.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iul 04, 2012 5:21 pm

Welcome to the club!

Incepe sa se (re)adune lume de prin Iasi, poate ne vedem pe la Palat intr-o duminica!

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Mie Iul 04, 2012 10:48 pm

Salut,

la mii si mii de km fara incidente!

ps: anvelope iarna goodyear ultra grip 7+, cu tot cu reducere le-am luat undeva la 2000 de ron setul. fff bune...bafta
daca vrei niste parari despre anvelope incearca pe: http://www.tyrereviews.co.uk

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Iul 05, 2012 9:25 am

Anvelope de iarna semperit 285RON bucata in noiembrie 2010 noi (DOT 1010) luate de la cineva de pe net fara factura si fara garantie, am trecut 2 ierni cu ele si sunt foarte multumit. Acelasi tip de anvelopa era la vremea respectiva minim 350ROn pe siturile care vand anvelope noi cu garantie si factura:D In toamna 2011 am cumparat si 4 jante de aliaj RIAL noi cu 355Ron bucata pentru cauciucurile de iarna.

Avatar utilizator
a_liverpool
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 04, 2012 2:24 pm

Mesaj de a_liverpool » Vin Iul 06, 2012 12:08 pm

ms andrei, poate adunam ceva lume de prin iasi ca sunt suficiente lancere, in special sedanul ) a mea este al 3-lea sportback din iasi, cika mai este unu gri si unul negru amethyst (care stiu ca parcheaza pe la botanica). EU oricum ma bag daca mai stii lume si poti aduna vreo cativa ar fi un privilegiu sa mai invat si eu cate ceva despre masina. Sunt inca rookie la capitolul asta. ms flipper,syber pt recomandari. trebuie sa incep sa strang banii pt gumele de iarna.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Iul 06, 2012 12:29 pm

sa o stapanesti sanatos. intrebare - cat de gaurit si aglomerat o fi Iasiul ca 6.4 la benzina imi pare mult prea mic.

Avatar utilizator
danielanadrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 07, 2012 5:58 pm

Mesaj de danielanadrian » Vin Oct 19, 2012 11:24 am

am cumparat azi 4 anvelope noi de iarna Nokian 205/60/16. A mai folosit cineva modelul pe timp de iarna?

Avatar utilizator
fanto
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 28, 2012 5:24 pm

Mesaj de fanto » Vin Oct 19, 2012 11:48 am

Hella, bun venit in familie.

@danielanadrian, modelul ala il am si eu pe masina, trecute printr-o iarna. Cum se comporta cu ele.. nu stiu iti soun iarna asta daca prind ceva din ea.

@offtopic: aveati un sedan stone grey prin spatele la un camin de la medicina asta toamna.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Oct 19, 2012 12:37 pm

Cat ai dat pe anvelope?

Avatar utilizator
a_liverpool
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 04, 2012 2:24 pm

Mesaj de a_liverpool » Dum Oct 28, 2012 3:29 pm

QUOTE (adictoma @ Jul 6 2012, 11:29 AM) sa o stapanesti sanatos. intrebare - cat de gaurit si aglomerat o fi Iasiul ca 6.4 la benzina imi pare mult prea mic.


Pai eu merg mai mult pe centura nou inaugurata la servici asa ca acolo imi permit sa scot un consum ok. Evit orasul cat de mult posibil, orele de varf, etc. Ideea e ca in ultimile 2 saptamani am fost nevoit sa merg zilnic in oras la orele de varf si intradevar se schimba situatia. Ideea e ca in 4 luni si 7000 de km nu am avut nici o problema. Doar cu pretul benzinei ))))) dar asta e o problema pentru toti. Acum incepe distractia cu achizitionarea anvelopelor de iarna care is scumpe fata de cealalta masina ))). Dar m-am hotarat pe BF Goodrich Winter G Force au un pret ok si am un prieten care are si e multumit de ele.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori