1999 Mitsubishi Lancer Wagon 1.6

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iun 06, 2012 12:42 am

La cat mai multi, fara incidente!

Ai ceva planuri cu ea sau preferi sa o pastrezi in acest stadiu?

Avatar utilizator
GeorgeLancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 30, 2012 11:55 pm

Mesaj de GeorgeLancer » Mie Iun 06, 2012 12:58 am

Planuri sunt dar bani sa fie , ar fi cam asa :
Motorul va fi semi-stock dar readus la o conditie foarte buna , semi fiind un filtru sport si o evacuare sport ( toata se sus pana jos )
la caroserie am eu in cap asa sa fac o aroganta adica tot botul va deveni evo 4 , bara grila capota , faruri si aripi
Cand voi veni in Romania tinichigeria va fi facuta integral si se vor pune jante pe masina ( de preferat pe 17 )
Plus micile lucruri necesare cum ar fi o vopsea neagra , neoane , bordul reluminat si poate remodelat
Cam astea ar fi modificarile pt anul asta , visele totusi duc mai departe cam pe la stopuri diferite , lambo doors + suicide pe spate
navigatie integrata in bord si alte jucarii moderne dar o sa vad cam ce si cum odata cu bugetul

Cu D-ZEU inainte !!

P.S am uitat de muzica , care in cazul meu nu merge niciodata destul de tare , va veni si ea

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iun 06, 2012 1:06 am

Imi place ce vad.

Apropo, motorul din cate presupun e 4G92. Nu stiu mare lucru despre el, m-am mai uitat pe net si cel putin dupa cifrele de aici arata destul de bine. Si sunt sincer curios, care-s cifrele castigatoare in cazul motorului tau.

Avatar utilizator
GeorgeLancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 30, 2012 11:55 pm

Mesaj de GeorgeLancer » Mie Iun 06, 2012 2:04 am

4g92 este , are 113 caluti dar cuplu nu stiu , vreo 100 si ceva , singurul motiv real pt care am cumparat masina asta este pt ca ia placut ft mult sotiei si ca motorul merge ca un vis frumos , nu bate nu troncane , nu fumega nimic , desi ambreiajul cred ca in 5000km se va schimba.

Avatar utilizator
GeorgeLancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 30, 2012 11:55 pm

Mesaj de GeorgeLancer » Mie Iun 06, 2012 11:50 am

cand voi veni in tara ne putem intalni , alta mica intrebare as avea , daca vreau sa pun alarma cu deschiderea portbagajului pe telecomanda , imi trebuie ceva special sau doar actuatoarele pentru portbagaj si amortizoare putin mai puternice ?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iun 06, 2012 10:36 pm

Pentru intalniri, stai cu ochii pe subforumul Intalniri si evenimente mitsu.ro.

Avatar utilizator
GeorgeLancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 30, 2012 11:55 pm

Mesaj de GeorgeLancer » Mie Iun 06, 2012 11:59 pm

@Alex44 : astazi am incercat ce ai zis tu cu pulsatia in pedala , la franare normala de la 90-100km/h nu se simte insa la franare puternica se simte foarte discret o pulsatie usoara , iar de dat jos rotile nu am fost in apele mele azi sa o fac , poate maine ...

Avatar utilizator
GeorgeLancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 30, 2012 11:55 pm

Mesaj de GeorgeLancer » Vin Iun 08, 2012 12:41 am

Astazi am avut o mica tregere sa mai fac cate ceva pe la masina , am inceput cu micile chestii de la motor , ulei filtre si alte lichide , toate arata bine si sunt la nivel , am avut placerea de a descoperi ca filtrul de aer impreuna cu evacuarea au fost schimbate si nu acum mult timp , filtrul este curat curat iar evacuarea nu are nici o peticica de rugina si este lucioasa iar garniturile care o tin la locul ei arata foarte bine , dupa ce am ridicat masina pe cric am observat ca roata cu tot ansamblul ei ( suspensie , frana si planetara ) are un mic joc stanga-dreapta , credeti ca ar avea legatura cu problemuta la directie mentionata mai sus ?

Avatar utilizator
GeorgeLancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 30, 2012 11:55 pm

Mesaj de GeorgeLancer » Dum Iun 10, 2012 12:51 am

Am prins o locatie interesanta azi in port si am tras o poza "artistica" enjoy
Fişiere ataşate
photo.JPG
photo.JPG (2.67 MiB) Vizualizat de 2173 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iun 13, 2012 12:19 am

Faina poza, merita sa o inscrii in competitia pentru calendar, la Iunie

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori