Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 Diesel

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
bLaZeJrr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 07, 2012 10:04 pm

Mesaj de bLaZeJrr » Sâm Apr 07, 2012 10:22 pm

Peste 1 luna face masinuta un anisor .
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 Diesel InStyle , 150 cp . Masina este incredibila sincer va spun singurul lucru care nu imi place si nu cred ca imi va placea si nu ma voi obisnui este spatele ) .
Un mare plus pentru aceasta masina este consumul astazi am fost pana la Bucuresti , ruta urmata a fost Galati - Braila - Slobozia - A2 - Bucuresti . Viteza medie care mi-a aratat-o a fost de 80 km/h am rulat cu viteze ridicate pe portiuni intinse . Consumul la Bucuresti a fost 5.9 l / 100 km , lucru care mi se pare foarte tare avand in vedere faptul ca pentru un motor atat de mic sa rulezi cu 200-210 km/h fara nici o problema , este ceva impresionant .

La intoarcere am incercat un mic experiment dar m-am oprit datorita unui radar ) si unor masini care imi stateau in cale . Pilotul automat activat la 100 km/h , am accelerat din buton pana la 205 km/h cred . Stie cineva daca ar merge mai mult sau se va opri ?

http://i44.tinypic.com/erndee.jpg
http://i44.tinypic.com/e0kfl.jpg
http://i41.tinypic.com/34j2m95.jpg

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Sâm Apr 07, 2012 11:48 pm

Felicitari pt masinuta. Sa o conduci sanatos cat mai multi km fara probleme.
Eu am dus-o pe a mea din pilot automat doar pana in 160 km/h. Dar cred ca o poti duce din pilot automat tot atat de mult cat o poti duce din acceleratie. Insa, in momentul in care atinge viteza maxima, se va opri, chiar daca tu vei apasa butonul de crestere a vitezei.
Cu benzinar 1.6 am mers cu 210 km/h (asta era viteza in bord...probabil ca pe radar as fi avut doar vreo 195 km/h). Tu cu siguranta poti prinde vitaza mai mare, deoarece ai mai multi CP.
Iti urez succes si nu uita: drive safe!

Avatar utilizator
modelino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 29, 2011 12:14 am

Mesaj de modelino » Dum Apr 08, 2012 10:51 am

Foarte frumoasa masina! Arata intr-un mare fel! S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de ea!
In talon, daca nu ma insel, viteza maxima e de 205km/h, ceea ce ma face sa cred ca poate ajuge pe la 215km/h, pe ceasuri. Cu toate acestea, in Romania, nu cred ca ai unde sa mergi cu aceste viteze fara sa te vada un radar sau sa patesti ceva la masina. Mare grija! Eu am mers maxim cu 180km/h pe A2 si la denivelarile de la poduri am crezut ca decolez.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Dum Apr 08, 2012 1:17 pm

QUOTE (bLaZeJrr @ Apr 7 2012, 10:22 PM) [...]singurul lucru care nu imi place si nu cred ca imi va placea si nu ma voi obisnui este spatele

Daca nu te poti obisnui cu spatele de ce n-ai ales sedan-ul?? diferenta de pret nu cred ca era semnificativa...
cati km ai efectuat pana acum?

Avatar utilizator
bLaZeJrr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 07, 2012 10:04 pm

Mesaj de bLaZeJrr » Dum Apr 08, 2012 10:53 pm

Sportbackul are portbagajul mai mare si nu a fost doar decizia mea .
Am facut aproximativ 33.000 km .
Pe A2 am mers cu 210 si pe 217 pe Autobahn acolo s-a oprit la 4500 turati . Daca era in vale sa zicem ca s-ar fi dus ea la un 220 dar mai mult nu cred . Dar pentru un motor de 1800 cmc aproximativ 220 km/h este o viteza excelenta , unii cu motoare de 2000 abia o ating ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori