lancer 2007 intense sam a83 facut praf dauna totala

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Feb 19, 2008 12:43 am

QUOTE (Ursu)nu stiu dc ziceti voi 1.8 T cand e aspirat!!!am intrebat si in service..acum 3 zile..si e 1.8 i

asa zice grasu ca asa stie de la directoru de vanzari Mitsubishi.

turbina cicloida ) tare asta!
ideea e ca directoru asta nu a spus tot, vrea sa fie surpriza, dar va zic io...150CP sunt la 1000 rpm...pana la 6000 rpm sunt ?
900 CP lojic.
asta da masina frate!
de fapt 901 Cp ca mai da si mitsu 1CP bonus peste ce are ea stock.

da' mie tot imi pare rau ca nu am vazut un lancer cu "foliile,xenonele,si ecranele dvd+balamalele de lambo"

Avatar utilizator
grasu88
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 12, 2007 1:24 am

Mesaj de grasu88 » Mar Feb 19, 2008 8:28 pm

vad ca ma luati la misto,io v-am zis ce mi-a zis si ce mi-a propus de fapt mia recomandat dieselul zicand ca cel 1.8 T e benzina dar are 144 cp mai exact zicea el...nu am nici o vina ca asia mi-a spus eu vam zis ce mi-a zis el....si dacia nu imi iau oricum am inceput sa conduc cand aveam 0 km pe un audi a6 2.5 v6 quatro 180 cp si dupa pe lancer 2.0,0 km si acum imi zici de dacie:))).....nu vreau sa o iei ca pe o lauda sau pe o suferinta dar nu as putea sa conduc o dacia....adica nu stiu....:|....decat sa imi iau dacia mai bine nu mai conduc....serios acum....

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Mar Feb 19, 2008 10:01 pm

No offense, parerea mea este ca meriti un logan 1.4. Eventual limitat la 50 km/h. Asta pana dovedesti ca nu esti un pericol pt altii. Daca ai fi agatat vreo gagicuta in regie acum ar fi fost moarta, nu-i asa?

Avatar utilizator
Vertex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 12:12 pm

Mesaj de Vertex » Mar Feb 19, 2008 10:31 pm

ce inseamna "ceva viteza" la tine?
cat aveai ?

Avatar utilizator
grasu88
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 12, 2007 1:24 am

Mesaj de grasu88 » Mar Feb 19, 2008 11:45 pm

aveam ceva...nu vreau sa zic cat:)...o sa spun cand o sa-mi iau lancerul nou ca mai intra si din familie pe forum si nu vreau sa se sperie sau sa nu-mi mai iau alta akm........daca aveam pasageri in masina numai aveam viteza si cred ca nu se mai intampla ce sa intamplat.......asta este....regret fiecare secunda in care nu mam gandit....si regret fiecare secunda in care nu pot sa mai conduc MITSUBISHIUL MEU....am avut o atractie pentru masina asta din prima secunda cand am mers cu ea si pana in ultima....nici asta care mil iau si nici orice masina mi-as mai lua nu o sa o inlocuiasca,stiu ca unii din voi ma cred nebun,altii ma inteleg perfect....asta e life must go on...

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Feb 21, 2008 9:12 am

ca viteza pot sa zic ca avea ceva mai mult ... dar nu e bine sa scrie cat avea. poate vine cu noi la intalnirea de 1 an si atunci ne povesteste mai multe. am ceva poze noi cu masinutza lui...sau ce a mai ramas din ea. o sa i le trimit si daca vrea le pune el.

Logan nu as recomanda la nimeni. Mai ales la cei care nu merg linistit. Loganul are garda foarte ridicata. Intra in balans usor si ajungi cu el in prumbi destul de usor. (eu am reusit )

@grasu88 Daca ramai la lancer nu faci o alegere de loc rea. Ce motor iti iei asta etreaba ta. Dupa ce motor iti iei o sa vedem ce ai inteles din ce ai patit.
Si caum ca sa fiu sacal si eu :twisted:
Ia zi mai aveai ceva benzina in rezervor?

Avatar utilizator
bogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 03, 2007 9:55 am

Mesaj de bogdan » Joi Feb 21, 2008 9:56 am

cu recomandarea dacia esti sigur ? crezi ca dacia nu prinde viteza eu zic ca da dar problema e cu opritu si daca avea dacia cand a facut accidentu mai traia? A scuze am uitat de dotarile dacia : abs ,tcs ,esp ,air-bag full ,servo toate aste iti salveaza viata alegetii dacia
:shock:

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Joi Feb 21, 2008 10:36 am

Pai pe el nu masina l-a salvat ci norocul. Ia imagineaza-ti ca era cineva pe locul din dreapta. Sau ca impactul cu stalpul ar fi avut loc pe stnga masinii.

Mai ce stiti sa criticati loganele... Ele sunt recunoascute pt puturosenie asa ca unui speeder ce risca viata altora ar trebui sa i se atribuie o masina puturoasa.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Feb 21, 2008 10:41 am

Bogdan ia propunerea in context:" logan 1.4. Eventual limitat la 50 km/h. ?"
Cine a zis ca Dacia nu fuge ? Ba fuge al naibii de tare pentru ce frane are. Bine ca am renuntat la ea inainte sa fie lansat modelul 16V.
La un drum pe pitest la dus 130-140 din cauza de vant si la intoarcere un max de 185 cu acelasi vant numai ca din spate si cu frica in san.
"Performantele" de care vorbesc sunt pt un logan 1.4

Avatar utilizator
grasu88
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 12, 2007 1:24 am

Mesaj de grasu88 » Joi Feb 21, 2008 3:29 pm

io nu inteleg care este problema ta k eu sunt speeder...nu am pus viata in pericol la nimeni si daca aveam pe cineva in masina numai aveam viteza care am avut-o....si nu se mai intampla nimic si era mai bine oriqm...nu inteleg de ce ma critici atat...io nu am vrut sa se intample asta dar am fost cam inconstient si asta este....bine ca nu am platit cu viata desi am platit cu un lucru la care tineam super mult....o sami iau lancerul nou 2.0 did....ala 03 nu ultimul ca nu am bani il iau pe cel de 22.000E sper....andrei ai ca iesim l un suc in weekend sper sami iau si masina pana la intalnirea de 1 an daca nu vad eu cu ce vin...benzina am era full peste ultima linie...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori