Mitsubishi Lancer Intense 1.8 143 Cp

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mie Aug 21, 2013 9:37 am

@ Flipper - Toba finala este exact ca la tine colegu. S-a folosit acelasi tipar.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Dum Apr 06, 2014 11:52 am

Salutari la toti colegii, a trecut ceva timp de cand nu am mai postat. In cel mai scurt timp as vrea sa pun pe masina Roof Vortex, sa schimb intermediara, sa pun folie pe geamuri si pe stopuri, sa fac botul masinii negru ca la Evo, sa pun faruri OEM cu xenon si poate sa pun navigatia originala pe masina. Ma poate ajuta careva cu ceva din ce am enumerat? Cu sfaturi sau poate si solutii de cumparare? Poate unii dintre voi s-au confruntat deja cu unele din problemele cu care ma confrunt eu.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mar Mai 13, 2014 9:53 pm

Salutare la toti colegii de forum, nu am mai postat de mult, dar intre timp am facut multiple modificari la mitsubisha mea. Am reusit sa pun folie pe geamuri, am pus folie si pe stopuri, si chiar azi am terminat cu insonorizarea masinii. Cateva poze mai jos.
Fişiere ataşate
Usa_spate_dupa.jpg
Usa_spate_dupa.jpg (1.62 MiB) Vizualizat de 2254 ori
Usa_spate_inainte.jpg
Usa_spate_inainte.jpg (1.49 MiB) Vizualizat de 2249 ori
Usa_fata_dupa.jpg
Usa_fata_dupa.jpg (1.47 MiB) Vizualizat de 2255 ori
Usa_fata_inainte.jpg
Usa_fata_inainte.jpg (1.14 MiB) Vizualizat de 2255 ori
Carenaj_interior_dreapta_spate.jpg
Carenaj_interior_dreapta_spate.jpg (1.61 MiB) Vizualizat de 2247 ori
Interior_dupa_4.jpg
Interior_dupa_4.jpg (2.1 MiB) Vizualizat de 2248 ori
Interior_dupa_3.jpg
Interior_dupa_3.jpg (1.82 MiB) Vizualizat de 2244 ori
Interior_dupa_2.jpg
Interior_dupa_2.jpg (3.18 MiB) Vizualizat de 2249 ori
Interior_dupa_1.jpg
Interior_dupa_1.jpg (3.91 MiB) Vizualizat de 2247 ori
Interior_inainte.jpg
Interior_inainte.jpg (3.1 MiB) Vizualizat de 2247 ori
Portbagaj_dupa_1.jpg
Portbagaj_dupa_1.jpg (3.59 MiB) Vizualizat de 2255 ori
Portbagaj_inainte.jpg
Portbagaj_inainte.jpg (2.41 MiB) Vizualizat de 2249 ori
Plafon_dupa.jpg
Plafon_dupa.jpg (4.67 MiB) Vizualizat de 2248 ori
Plafon_inainte.jpg
Plafon_inainte.jpg (1.68 MiB) Vizualizat de 2255 ori

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Mar Mai 13, 2014 10:45 pm

QUOTE (Master4Mariners @ Apr 6 2014, 11:52 AM) Salutari la toti colegii, a trecut ceva timp de cand nu am mai postat. In cel mai scurt timp as vrea sa pun pe masina Roof Vortex, sa schimb intermediara, sa pun folie pe geamuri si pe stopuri, sa fac botul masinii negru ca la Evo, sa pun faruri OEM cu xenon si poate sa pun navigatia originala pe masina. Ma poate ajuta careva cu ceva din ce am enumerat? Cu sfaturi sau poate si solutii de cumparare? Poate unii dintre voi s-au confruntat deja cu unele din problemele cu care ma confrunt eu.
vortex generator am eu,din pacate m-am lovit de o mare problema,nu il pot face sa stea pe masina nici cu mama benzilor dublu adezive,ultima data l-am pierdut pe A3 cand veneam de la intalnirea Mitsu de la Moeciu. asa a gandeste-te bine daca il vrei.
p.s. daca aflii vreo metoda da-mi si mie de stire.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Mai 13, 2014 11:24 pm

Apropo de vortex...eu nici nu mai stiu de cand il am montat...peste 4 ani in orice caz...si nu a dat semne ca ar vrea sa se dezlipeasca. Cu banda dublu adeziva nici nu m-am obosit sa incerc tocmai in ideea ca nici mama benzilor adezive nu ar tine vortexul lipit pe plafon...mai ales la viteza.
Solutia "secreta" si ingenioasa...am folosit mastic. Ce este drept era un mastic mai ciudat sa zic asa...era ambalat la sul ca si parizerul...din cate imi aduc eu amine si era produs prin Germania (din pacate nu imi mai amintesc ce firma era).
Insa secretul consta in cum si cat lasi vortexul sa se fixeze respectiv masticul sa se usuce. Tin mine ca am lasat masina o noapte in garaj ca sa se usuce masticul, iar pentru ca vortexul sa ramana pe pozitie l-am fixat pe plafon cu difuzoare auto...solutie ingenioasa si practica...acum trebuie sa aveti cam 6-8 difuzoare auto. Imi aduc aminte ca difuzoarele le-am pus cu magnetul pe plafon, astfel incat magnetul sa prinda jumatate pe vortex si jumatate pe plafonul masinii...bineinteles ca nu l-am pus direct pe plafon ca sa se zgarie vopseaua ci am pus mai intai niste ziare.
Partea proasta este ca, daca voi dori sa dau vortexul vreodata jos, nu stiu cu ce o sa curat masticul intarit de pe plafon.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mie Mai 14, 2014 9:34 am

Trebuie studiata problema dar sunt sigur ca solutii exista. Am vazut vortexul montat in Bucuresti pe un lancer negru pe langa AFI , insa nu iesea asa de mult in evidenta datorita culorii masinii. Deci nu suntem singurii care ne-am confruntat cu problema asta.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Dum Mai 18, 2014 11:21 am

daca ai vazut un lancer negru in trecere eu eram... te-am vazut cand vroiai sa iesi de pe o straduta... eu il am de 4 ani pe masina si nu s-a miscat de-acolo... prins cu silicon si fixat cu difuzoare pe plafon exact cum a spus si moro mai sus...nu il vei pierde garantat

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Dum Mai 18, 2014 9:32 pm

Merci colegu. E bine de stiut. Sa vedem acuma cum ma descurc cu comanda si revin cu detalii.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Mai 19, 2014 12:09 am

Ca o paranteza si eu si marius EVO am montat vortexul in acelasi loc. Daca doresti da-ne un semn si te punem in legatura cu cel care a facut montajul.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Lun Mai 19, 2014 10:24 am

QUOTE (moro @ May 19 2014, 12:09 AM) Ca o paranteza si eu si marius EVO am montat vortexul in acelasi loc. Daca doresti da-ne un semn si te punem in legatura cu cel care a facut montajul.
hai ca ti-am dat eu semn, da-mi si mie un PM cu datele de contact te rog.
daca vrei comanda cu Magnex, mie mi-a comandat de vreo 3 ori si totul a fost super ok, ultima data cand au venit tetierele cu ecrane a intarziat un pic transportul dar asta nu e vina lui.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori