Mitsubishi Lancer Intense 1.8 143 Cp

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Joi Iun 05, 2014 8:30 pm

Si in sfarsit poze cu farurile cu lupa. Montajul dupa ce decidem ce punem LED sau Xenon.

... tot nu reusesc sa uploadez pozele...

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Iun 06, 2014 9:37 am

Nu stiu ce eroare ai, zi-ne ce-ti apare.
Pana una alta pune-le si tu pe http://tinypic.com/ si posteaza direct link-ul catre poza(e).

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Vin Iun 06, 2014 12:56 pm

Ia sa vedem daca merge asa


Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Iun 06, 2014 1:34 pm

Bravos.
Care-i pretul ?

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Vin Iun 06, 2014 3:20 pm

Initial voia 9 mil bucata, 18 mil pe set. Eu i-am zis ca ii dau maxim 15 mil si a acceptat. Tot cu el mai vorbisem acum vreun an si nu voia sa coboare sub 17 mil. Nu prea se gasesc pe net faruri cu lupe pt Lancer mai ales set. Probabil pt ca nu au fost atat de multe Lancer Instyle comandate. Eu zic ca am facut o alegere buna. Acelasi corp de faruri nou la Mitsubishi e 37 milioane.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Sâm Oct 25, 2014 2:11 pm

De la ultima postare am izolat fonic toata poadeaua pe dedesubt si carenajul rotilor. Podeaua s-a izolat cu material dat la pistol care are si protectie pt rugina, carenajul s-a izolat cu 3 materiale: protectie anticoroziva ca si podeaua, un material izolator fonic la spray care e folosit si protectie contra pietrisului aruncat de roata si ultima mana Noise Liquidator de la STP. Uscarea a durat 18 ore. Rulajul nu se mai aude deloc, combinata cu izolatia interioara creste simtitor confortul la condus. Lucrarea s-a efectuat la Sport and Classic Cars Galati, cu multumiri domnului Sorin Mavru.

Masina are acum 48.000 si 2 ani, de ceva timp auzeam la trenul de rulare spate zgomot la trecerea peste denivelari. Am facut test de amortizoare, pe spate aveam 33% si pe fata 65%. Masiana are jante pe 18 si suspensia dura, insa la 48.000 Km....ciudat. Au fost schimbate pe garantie insa rezultatul dupa o luna e cam la fel. Mici diferente. Studiez schimbare tuturor amortizoarelor in regim propriu cu unele pe ulei. Sau cele pe fata pe ulei iar cele pe spate pe gaz insa alta marca si comandate de mine. La drumurile din Galati amortizoare pe gaz si jante pe 18...nu sunt o combinatie prea fericita. Inca studiem problema.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Sâm Oct 25, 2014 4:12 pm

Acelasi lucru l-am patit si eu u amortizoarele spate, insa eu am schibat 2 seturi in garantie. Dupa cel de al doilea schimb problema nu a mai aparut sau poate ca nu-i mai dau eu atata importanta. Am mai bine de 40.000km de la ultimul schimb.

Poti sa pui te rog niste poze cu izolatia de pe podea, eventual si din timpul operatiunii. Cat te-a costat?

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Lun Oct 27, 2014 10:46 am

A costat 10 milioane, sa vad cum fac cu pozele ca sunt facute cu tel si nu cred ca pot sa le incarc aici. Mai bine zis nu stiu sa le redimensionez.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Lun Oct 27, 2014 10:46 am

A costat 10 milioane, sa vad cum fac cu pozele ca sunt facute cu tel si nu cred ca pot sa le incarc aici. Mai bine zis nu stiu sa le redimensionez.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Lun Sep 28, 2015 10:40 pm

Nu am mai postat de mult timp, intre timp masina a suferit cateva modificari. S-a montat xenon de 4300 lumeni pe farurile OEM cu lupa, am comandat in Singapore Roof Vortex Generator si l-am montat vopsit negru lucios. Aceiasi nuanta a fost vopsit si eleronul revopsit dupa ce a fost zgariat.

Intre timp masina are 62000 km, am schimbat 2 randuri de amortizoare Kayaba pe spate in garantie si un set Sachs pe spate pe banii mei, in rest fara probleme majore doar consumabile. Nu am mai mers chiar asa de des cu Lancerul deoarece am luat pt sotie o Nissan Micra si am mai mers si eu cu ea prin oras.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori