Lancer X Invite 1.5 MIVEC 109HP MT Negresa

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SBQ
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 04, 2010 12:01 pm

Mesaj de SBQ » Sâm Feb 04, 2012 6:52 pm

Pfffffff...abia acum am vazut...imi pare nespus de rau ...dar bine k nu ai tu nimic...

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mie Feb 08, 2012 2:33 pm

Devizul final a atins suma de 68.000 lei. Rezulta deci ca este dauna totala. Din pacate viitoarea masina nu va fi un Mitsu. Nu ma mai atrage cu nimc marca la nivelul bugetului meu. Cu toate astea voi ramane activ pe forum si voi posta chiar si un topic nou cu viitoarea masina, atunci cand fi. Raman activ si pe topicul de consultatii juridice daca e cineva interesat si daca din cunostiintele pe care le am pot sa ajut.
Multumesc!

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mie Feb 08, 2012 4:31 pm

pff...nasol:(
cat ti se va da pe masina ? 75% din valoarea ei? :-s

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Feb 08, 2012 6:05 pm

Daca ai posibilitatea cere un deviz si de la un service bun care nu e reprezentanta, sa nu fi surprins daca iese la jumate.

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mie Feb 08, 2012 6:32 pm

Mama mea ce scor...Obligatoriu de cerut a doua cotatie. Din poze, repet, din poze nu pare. Nasol. Acum in primul trimestru sunt tot soiul de reduceri, trebuie sa fii atent si sa cauti cea mai potrivita optiune pentru tine. Daca nu sunt indiscret, care va fi bugetul? Noua sau second? Asia sau Europa? Pacat ca nu mai ai mitsu ca prima optiune. Tine-ne la curent!

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Feb 10, 2012 12:49 pm

Nu ma intereseaza alt deviz. Imi convine dauna totala. Nu vreau sa dezvolt motivele. Bugetul va fi de maxim 20.000 Euro. 10.000 am eu restul va fi un credit, in orice caz nu leasing. M-am ars o data si imi ajunge. Viitoarea masina va fi cel mai probabil Honda Civic modelul nou, nivel de echipare Sport cu motorul 1.8 M/T 142CP benzina. pret DDP 19.800. Dar pana la momentul achizitionarii lista ramane deschisa.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Feb 10, 2012 1:07 pm

Ziceam sa ceri un alt deviz pt ca poate iti convenea sa iei epava si apoi sa o reparii cu banii tai. Dupa reparatie fie o pastrai, fie o vindeai.
Leasigul cred ca e cea mai proasta modalitate de ati cumpara o masina: platest asigurari la scor de persoana juridica, incaz de ceva asigurarea plateste masina firmei de leasing iar tu nu vezi nimic si ai pierdut banii platiti pana in acel moment.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori