2008 Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D 140CP Instyle Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Vin Apr 10, 2009 8:43 am

QUOTE (Speedy @ Apr 7 2009, 09:45 AM) .

Acum o mica poveste. La ultima belea care am patit-o cu masina(accident) am rezolvat reparatia pe casco altundeva decat la serviceul mitsu din Pitesti pentru ca nu era agreat de societatea noua de asigurari la care am casco anul asta. Povestea a fost fericita pentru ca aici al batran al meu cunoaste pe mai toti din conducere si inclusiv firma prin care se da comanda de piese la importator, la Mcar.

Astfel, am putut sa fac o comparatie intre ce se intampla la serviceul Beatrice si cel la care am masina acum. Oare ma crede cineva ca pentru: far, bara fata, bara spate, stop, radiator, intercooler, un furtun care intra in intercooler si cateva fiare de ranforsare in fata, janta + cauciuc am asteptat doar 4 zile ca sa vina? Da, in 4 zile mi-au venit piesele. Stiti cat am asteptat la mitsubishi beatrice pentru bara fata, far? 1 luna. Stiti cat a asteptat un prieten care e si aici pe forum(bojjo) pentru aceleasi piese ca si mine la mitsubishi beatrice? 2 luni. Deci ori sunt incompetenti ori ii cam doare in fund de clienti si da comanda de piese cand le arde lor.

Masina mea a fost gata in 2 saptamani si mi s-a spus cu stupoare ca la primul incident cei de la mitsubishi au lasat o piesa indoita undeva la bara fatza numai pentru ca nu se vedea de catre mine. Mi-au aratat-o si nu avea cum sa fie de la ultimul incident ce-i adevarat. Nu cred ca o sa mai trec in curand pe la Mitsubishi Beatrice Pitesti. Am impresia ca acolo dl Barbu se ocupa mai intai de clientii care vin cu Mercedesuri decat cei cu Mitsubishi. Nu mai spun ca a avut o replica cel putin urata spusa lui Vladutz: "ti-ai luat lancer si crezi ca e racheta acum" si omul nici nu facuse accident din cauza vitezei sau ca a alergat-o. E clar ce respect fata de clienti are daca si atunci cand duci masina sa iti rezolve o dauna pe care ei iau bani te fac sa te simti pe tine, clientul, aiurea.

Plus ca in service la Beatrice le-am zis sa imi vopseasca bara fata negru cum o aveam si m-au refuzat fara discutii desi nu ii afecta cu nimic pentru ca bara venea nevopsita. Acum le-am zis la cei care am masina acum sa o vopseasca negru si au zis ca nu e nicio problema, mi-o fac cum vreau eu, doar sa le arat.

si eu am exact aceeasi parere EXCELENTA despre mitsu din Pitesti. am auzit si eu de acest domn barbu ( este vestit in oraS PT NESIMTIREA DE CARE DA DOVADA ) dar spre norocul lui nu nu a fost nevoie sa ne intalnim .
poate ca odata cu mutarea in noul sediu se va mai schimba ceva .....printre care si respectul fata de noi .....

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Vin Apr 17, 2009 6:32 pm

New pic cand abia am revopsit bara fata, negru mat de data aceasta, inainte era lucios. Cu mana pe inima afirm ca arata muuuult mai bine decat lucioasa.

Si o poza horror inainte de operatie.
Fişiere ataşate
10042009265.jpg
10042009265.jpg (894 KiB) Vizualizat de 2273 ori
17042009_001_.jpg
17042009_001_.jpg (288.67 KiB) Vizualizat de 2267 ori
17042009_002_.jpg
17042009_002_.jpg (340.64 KiB) Vizualizat de 2265 ori

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Sâm Apr 18, 2009 11:43 am

a iesit super. speedy, mie mi s-a curatat vopseaua de pe grila argintie.. tre sa o vopsesc iar..desi cred ca de data asta pun o folie. daca ai vopsit direct pe cromu ala...nu o sa tina..si..numar intr-o parte?

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Sâm Apr 18, 2009 11:53 am

Am dat jos cromul, si da, nr intr-o parte dar nu il pun cu suport ci banda dublu adeziva. Cred ca o sa dea mai bine pe bara asta nonevo asa ca nu mai iese in evidenta suportul ala butucanos.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Sâm Apr 18, 2009 6:28 pm

Si acum un post cu devizul de aici de la service non-mitsu sa vedeti diferente intre preturi

Pun preturile mai cunoscute de noi sa faceti diferenta repede. Mai sunt oameni care au avut bara lovita, farul.. etc.

Far stg bixenon - 6100 RON fata de 6900-7000 (asta il stiam pe din-afara)
Bara spate - 1000 RON
Bara fata - 1600 RON fata de 1800 cat a fost anterior
Grila masca fata - 500 RON
Spoiler stanga fata - 860 RON
Spoiler dreapta fata - 860 RON
Proiector - 580 RON
Intercooler - 1900 RON
Condensor - 2680 RON
Radiator - 1500 RON
Janta 18" lancer - 2000 RON

Manopera - 4500 RON

Etc. Sunt mai multe. Daca mai vreti sa stiti anumite preturi vi le spun.

Radiator, intercooler si condensator schimbate pentru ca au fost impunse de alte piese dar nu sparte(a fost cuminte asiguratorul). Toata tablaraia din fata schimbata, vopsit capota, aripa stanga fata + bara spate, lampa stop spate si vopsit aripa spate, cauciuc + janta spate.

Oricum total 36709 RON

Sa vina dudu sa spuna cat a fost devizul lui pentru, partea frontala doar(din cate stiu de la el), la service mitsu.

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Sâm Apr 18, 2009 8:00 pm

211 milioane.. si au schimbat bara fata, faruri(amandoua), capota, aripa dreapta, grila fata..nu mai stiu pe unde e devizu.. oricum..groaznic de scump.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Apr 20, 2009 9:16 pm

damn ... ce ai patit Speedy de ai avut asa avarie ?

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mar Apr 21, 2009 9:13 am

QUOTE (SickneS @ Apr 20 2009, 09:16 PM) damn ... ce ai patit Speedy de ai avut asa avarie ?

Mi-a taiat o masina fata si din incercarea sa il evit am intrat intr-un gard de metal. Masina nu a patit mare lucru si chiar am mai putut sa merg cu ea dupa numai ca pierdea antigel pe la un furtun fisurat. Radiatorul si intercoolerul au fost schimbate pentru ca au fost indoite din impact. Restul, majoritatea e tablaria din fata. Am fost aruncat un pic si cu spatele de am lovit bordura si de aceea apar cateva schimbari si la spate.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Apr 22, 2009 11:40 pm

Job done.


Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Apr 23, 2009 10:03 am

Felicitari,arata foarte bine !

Sa fi ferit de alte necazuri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori