Mitsubishi Lancer Sport Sedan 1.6 117hp Stone Grey

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Mie Noi 09, 2011 2:25 am

Va salut pe toti baieti si fete, doamne si domni. Pe data de 07.11.2011, adica ieri am platit integral masina si maine, adica miercuri o sa merg la reprezenta(Iasi) sa o ridic. Am ales Lancer sport sedan model de echipare Invite 1.6 117 cai putere, culoarea stone grey. Pret final 17.201 euro ( la care mi`a oferit o reducere de 500 euro pt plata totala cash, un set de cauciucuri de iarna + jante originale, la fel ca cele stock, si covorase) din care s`au scazut cele 3 vouchere.
Am plecat luni dimineata 95% sigur ca voi achizitiona noua Jetta 1.2 tsi 105 cai. Dar dealerul nu mi`a oferit nimic tentant(ma interesau foarte mult cauciucurile de iarna), i le`am cerut si a zis ca tot ce poate oferi e o reducere de 10% la ele. Ca fapt divers am fost langa la reprezenta mitsubishi si am facut un test drive cu acest model impreuna cu 2 prieteni. Banuiam ca masina e super ok dar m`a surprins mai mult decat atat si pe mine si pe ceilalti 2 baieti. Am trecut peste neglijenta celor de la mitsubishi de la interior( nu ma incanta detaliile si finisarile pe care le are desi chiar pun pret pe aceste lucruri) dar a contat mai mult aspectul, cei 5 ani garantie si fiabilitatea japoneza. Masina s`a comportat ireprosabil in test drive la viteze maricele si in curbe.Feedback foarte bun. Iubesc zgomotul motorului la turatii mari. Sistemul audio e bun. Si e ceva mai diferit pe sosele ( nu sunt fan skoda,vw, seat etc). Culoarea e superba, era pe lancer storm in reprezenta, cred ca se potriveste. Acum ma gandesc sa ii adaug unele chestii de pe site`ul lor cum ar fi : grila cromata si in partea de jos a barei fata, toba finala cromata, inscriptiile de pe praguri,schimbatorul celalalt cu capat cromat si pedalier sport din aluminiu. La eleron inca am dubii. E scump si o face parca prea sportiva. Ce parere aveti ? Credeti ca am luat decizia buna ? Ar fi fost altceva mai bun in pretul asta ? Jetta era 18.200 si mi`a oferit 1200 euro reducere(dar nu as fi avut cauciucuri si jante pt iarna). Era trendline dar avea dotari de confortline, geamuri fata spate electrice, proiectoare ceata, jante pe 16, ecran cu touchscreen si 8 boxe, esp standard. M`am simtit mult mai EU la volanul lancer`ului. Se potriveste mai bine caracterului meu si asta a contat foarte mult. Thank you & drive safe .

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mie Noi 09, 2011 6:29 am

S-o stapanesti sanatos! Pentru descrierea masinii ai sectiunea de jurnal, dar ce mai conteaza cand azi iei un lancer!!! Pune niste poze cu ea!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Noi 09, 2011 4:43 pm

Welcome to the club, sa fie intr-un ceas bun achizitia!

Inteleg ca esti din Iasi, poate vii la intalnirea de Duminica de la Palat si discutam mai multe acolo!

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mie Noi 09, 2011 7:52 pm

Sa te gandesti ca poate nu ar fi rau sa-ti pui scut metalic la motor.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Noi 10, 2011 11:00 am

PS: e posibil sa gasesti extrem de interesant si acest subiect

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Lun Noi 14, 2011 12:30 pm

Da imi cer scuze baieti, am lipsit cateva zile, din cauza masinii . E super tare. Am vreo 400 de km acum si nu am nicio problema. Masina nu are nicio saptamana.Am facut 2 drumuri mai lungi, iasi-piatra neamt si retur. S`a comportat perfect. Cel mai mult ma impresioneaza tinuta de drum si cum sta in curbe. Ireprosabil. Deja am inceput sa ma atasez de masina.Si Andrei, scuze, nu mai intrasem pe forum, as fi venit cu placere. N`o sa ratez urmatoarea intalnire.
Dar am o intrebare pt voi. Scrie in lista de optiuni : faruri cu halogen cu functia coming home si inchidere automata. Dealerul de la reprezenta nu stia despre ce e vorba, a reusit sa faca inchiderea automata a farurilor cand ies din masina, dar functia coming home nu ar trebui sa deschida farurile cand deschid masina din telecomanda ?

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Lun Noi 14, 2011 12:37 pm

Mi se pare ca doar pozitiile cand e intuneric afara.

Avatar utilizator
dragosh_em
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 29, 2011 9:52 pm

Mesaj de dragosh_em » Lun Noi 14, 2011 4:20 pm

Asa e, doar pozitiile cand e intuneric afara

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Noi 14, 2011 4:55 pm

Cand descui masian daca afara e intunerc si aprind pozitiile pentru 30 sec, iar coming home se activeaza dupa ce ai oprit motorul faciun flash si iti raman farurile aprinse tot 30 sec. Daca ai maneta de la faruri pe faza scurta (nu auto) dupa ce opresti motorul si deschizi usa soferului farurile se sting singure.

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Lun Noi 14, 2011 7:57 pm

Mersi pentru informatii. Pana la urma trebuie sa platesc taxa de poluare ? e euro 5. Unii zic ca da altii ca nu. Cum e ?

M`am lamurit cred. Se plateste

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori