Mitsubishi Lancer Sport Sedan 1.6 117hp Stone Grey

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Vin Dec 09, 2011 8:37 am

Cand am luat eu masina, la reprez erau parcate 2 masini una cu si una fara coltisori. Cred ca diferenta este undeva la 2-3cm.

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Mar Dec 13, 2011 10:17 pm

salut

undeva la 2 cm o coboara...se va simti cand parchezi...dar nu se intampla nimic grav daca parchezi usor.....

arata masina cu ele puse...devine mai agresiva

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Dec 14, 2011 7:47 am

NU va mai faceti probleme ca coltii coboara garda la sol cu 2cm, daca aveti grija la borduri nu se intampla nimic. SI daca va aplecati si va uitati sub masina o sa vedeti ca scutul motorului(cel de tabla), evacuarea sunt mai jos decat bara fata si pragurile laterale.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mie Dec 14, 2011 12:03 pm

welcome to our family!.Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!
Coltisorii o fac mult mai agresiva ,o coboara cam 2 cm , dar nu-s o problema la borduri(din experienta proprie).
La geamurile fumurii eu te sfatuiesc sa dai jos fetele usilor(eu asa am facut si nu au fost probleme pana acuma si am 30 000 km de cand o am) nu or sa apara "greierasi".
Faina culoarea dar masina asta cere un eleron :-"'.Iar la faza cu geamurile din telecomanda nu merge sa o faci nici la service(mie mi s-a zis ca computerul de bord dupa new lancer nu mai permite aceasta optiune . singura solutie este o alarma desteapta ca cea de la viper:D care nu e scumpa si e tentanta pentru ce stie sa faca )
salut!

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mie Dec 14, 2011 5:27 pm

QUOTE (Flipper @ Dec 14 2011, 07:47 AM) NU va mai faceti probleme ca coltii coboara garda la sol cu 2cm, daca aveti grija la borduri nu se intampla nimic. SI daca va aplecati si va uitati sub masina o sa vedeti ca scutul motorului(cel de tabla), evacuarea sunt mai jos decat bara fata si pragurile laterale.


M-am uitat si eu acum ceva timp pe sub masina: am urcat-o pe rampa si am inspectat-o vizual de sus pana jos. Pot sa confirm cu siguranta ca toba e mai jos decat pragul. Am si scut metalic dar nu-mi mai aduc aminte de nivelul lui.

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Mar Dec 20, 2011 2:20 am

Salut din nou baieti. Am lipsit o perioada. Am fost si la durau 4 zile. Am atins 2000 de km. Nicio problema...totul super. Pe ruta Iasi - Tg frumos - Tg neamt - Durau s`a comportat bine. La intors cu 4 oameni in masina si bagaje si deal fara turatie nu prea tragea deloc, dar e normal asta. Inca vreau coltii aia nu am ma apucat.Nici nu stiu de unde sa pun mana pe ei. Nu vreau sa dau mai mult de 600 ron. Ajutor ?

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Mar Dec 20, 2011 7:51 pm

Nu uita ca ai cel mai slab motor din gama...daca 117cp se pot numi putini...oricum in deal si cu sarcina...si mai ales la turatie mica.

Referitor la colti sparge si tu o pusculita ceva, sau poate vine mos Craciun cu un dar neasteptat...

Succes!

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Mie Dec 21, 2011 4:05 pm

Stii de unde as putea gasi ?

Avatar utilizator
DaniD25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 11, 2011 2:53 pm

Mesaj de DaniD25 » Joi Dec 22, 2011 5:42 pm

Pusculita?!? iata o provocare: pai in casa e prima optiune, apoi intre rudele de gradul intai, apoi la seful direct si pe urma...la Cel de Sus. Dar replica zilei stii care e: de la cei de aici mai putin de la Cel de Sus mai mult. Gandeste serios la replica asta si cauta, caci vei gasi.

Avatar utilizator
raduvicol
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 09, 2011 1:13 am

Mesaj de raduvicol » Sâm Dec 24, 2011 2:53 pm

Frumoasa replica. O s`o tin minte. Dar ma refeream unde as putea gasi coltii, ca banii ii am )

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori