2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140cp Amethyst Black "sadow"

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Joi Sep 22, 2011 9:13 pm

Salut,

dupa multe ore/zile/saptamani pierdute citind toate informatile de pe forum uite ca am reusit sa achizitionez si eu o masinuta. "zĂ BLaCK SAdOW" cum ii zice prietena mea .
Povestea este destul de incurcata dar usor de povestit.
Cam in urma cu 2 ani am inceput sa caut o masina pe gustul meu. Ca sa vezi prima masina in vizor Mitsubishi Lancer.
Zis si facut cum nu cumparam nimic fara sa incercam am inceput sa ii terorizez pe baietii de la Mitsubishi Timisoara.
In cateva saptamani am reusit sa incerc toate masinile pe care le aveau pentru teste. 1,5 1,8 2,0.
Dupa multe randuri citite am luat hotararea sa achizitionez un 2,0 DiD Intense.
Dar cum fericirea la romani tine putin a venit criza si impreuna cu niste probleme personale, si din pacate a trebuit sa renunt la acest vis pentru moment.
Ajungem in 2011 ianuarie dupa carti intregi citite tot aici pe forum cu pro si contra am ajuns sa renunt la Mitsubishi (nu dati cu paru).
Bani de o masinuta noua nu aveam bugetul fiind limitat acuma la doar 15.000 Euro ce sa faci te apuci sa cauti second.
Prima masina cautata VW Pasat, dupa doua saptamani mi`a trecut, chiar murit interesul pentru Pasat.
Masina frumoasa vazut/incercat vreo 10 buc, dar nu se potrivea cu mine deci a picat.
Ce facem nu disperam cautam altceva. Ce gasim? Skoda Octavia RS Diesel 170 CP.
Ce facem? incercam masini dupa masini dintr`o parte a Romaniei in alta. (Vreo 4 per total)
Dupa vreo luna plictisit de plimbari si deceptii. Gasesc una/bucata masinuta in Bucuresti.
Luam legatura cu proprietaru (intr`o marti) toate bune si frumoase, cerem poze mai in detaliu.
Urma ca pana pe weekend sa nu vanda masina si sa trimita pozele.
Vineri seara plec in oras. Ajung acasa asa mai cand se trezesc altii "putin obosit" dar apt sa verific mailul.
Poze sunt, masina murdara din cale afara, lovita cu totu alta decat ce era pe Autovit.
Plin de nervi si "obosit" ma trantesc in pat, si somn.
Ma trezesc sambata seara mai "odihnit" dar suparat rau de tot...nu putea sa vorbeasca nimeni cu mine.
Deschidem Autovit sa vedem ce mai e pe acolo. Dar nu mai filtram dupa Skode sau VW zic eu sa vad ce se mai vinde.
Nu caut o marca anume, setez filtrul pe suma, diesel si an. Si ce sa vezi prima care apare Mitsubishi Lancer 2,0 DiD Instyle Black .
Masina arata foarte bine...76.000 de KM revizia facuta la 73.000 KM. pret fff bun
Pun mana pe telefon si dai...
Raspunde proprietaru (care nu parea deloc samsar) incep intrebarile primesc raspunsuri, ba chiar mi se zic si chestii pe care nu cred ca cineva care ar avea o masina cu probleme ti le`ar zice exista carte service. Toate revizile facute la Reprezentanta Bucuresti.
Ramane ca marti sa dau o fuga la Bucuresti pentru a vedea live ce am vazut deja in poze.
Intre timp luni sun la reprezentanta si incep intrebarile despre masina. Primesc toate informatile din baza lor de date...cu revizii si KM la care au fost facute....masina nu a avut probleme pana atunci...KM reali confirmati...
Luni seara plecam impreuna cu un prieten cu trenu de la Timisoara la Bucuresti.
Marti dimineata la Gara de Nord ora 09:00 deja eram asteptati de proprietar.
Pe scurt vazut/placut/cumparat.
Pe lung eu placut prietenu meu negociat...pret...
De la 12.600 ajungem la 12.100. In final semnam actele....
Plecam de la Bucuresti spre Timisoara si dai sa vedem ce poate.
Ajungem cu bine...
De atunci pana acuma avem impreuna cam 5500 de KM.
100% multumit de achizitie, si happy ca nu am ales altceva.



PS: multumesc tuturor pentru toate informatile "utile" gasite pe aici printre "randuri"
Fişiere ataşate
SAM_3470.JPG
SAM_3470.JPG (971 KiB) Vizualizat de 2775 ori
SAM_4056.JPG
SAM_4056.JPG (1.58 MiB) Vizualizat de 2748 ori
SAM_4054.JPG
SAM_4054.JPG (1.52 MiB) Vizualizat de 2728 ori
SAM_4051.JPG
SAM_4051.JPG (2.31 MiB) Vizualizat de 2811 ori
SAM_4048.JPG
SAM_4048.JPG (2.41 MiB) Vizualizat de 2734 ori
SAM_4046.JPG
SAM_4046.JPG (1.41 MiB) Vizualizat de 2738 ori
SAM_4060.JPG
SAM_4060.JPG (2.68 MiB) Vizualizat de 2804 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Sep 22, 2011 9:25 pm

Sa fie intr-un ceas bun si sa-i invarti multi km de-acum incolo rotile cu placere!

Ceva mai multe impresii, eventual planuri de viitor, daca exista?

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Sep 22, 2011 9:38 pm

Nice story, sa o stapanesti cu placere, e superba, era si mai bestiala daca era alta culoare. Punei un eleron neaparat, o schimba radical.

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Joi Sep 22, 2011 9:53 pm

Salut Andrei,

Impresile as dorii sa le las pe moment...sa se mai invarta rotile asa cateva mii de km si revin atunci cu impresii...
Ca si planuri (asta dupa ce imi revin financiar):
- eleron (dar nu stiu inca daca da sau nu) momentan tind spre NU
- placute si discuri EBC.
- reconditionat jante, au cateva zgarieturi
- scut protectie baie ulei
- schimbator nou ca cel vechi are pielea roasa
- folie geamuri fata
- si altele...daca exista malai..

Dar o sa vedem ce ne rezerva viitorul...planuri sunt...

Salut Flipper,

dar cum la second nu exista optiunea de culoare...ata ete
DA am observat deja ca este o culoare pretentioasa dar serios ca nu as schimba`o...este mult prea "faina"

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Sep 22, 2011 11:36 pm

fain..pe negru arata bestial...mie imi place pe negru cel mai mult.....interesanti coltii pe spate....ma tentau si pe mine intr-o perioada...spune-mi despre evacuare...teava cu 2 tips-uri?...sau ce e?

multi km fara incidente!!!!

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Vin Sep 23, 2011 12:06 am

Felicitari pentru achizitie si s-o stapanesti sanatos. Samsari la japoneze cred ca gasesti mai rar. Samsareala mare e pe nemtoaice ca tine fraiereala la romani "masina germana, nu se rupe nu se strica....oops s-a stricat" - cum ar zice prietenul Aladin.
E pretentios negrul, dar cand e curata arata super. Imi place si ca ai etrierii vopsiti in rosu.

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Vin Sep 23, 2011 5:01 pm

Salut,

da masinuta are doua tipsuri, nu as putea sa iti zic marca sau origine...ambele tevi de evacuare sunt functionare...si incep sa sune undeva pe la 2500 rpm. (asa cum suna un diesel)
partea proasta este ca fostul proprietar nu a schimbat si spoilerul spate...sa gandit el sa taie locul si pentru a doua evacuare...si este sa zicem asa putin descentrata...
ma tot gandeam ca as putea sa pun un spoiler de Ralliart...

dar cand o sa fie bani.. adica undeva la anu...

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Vin Sep 23, 2011 5:38 pm

Super frumoasa "bestia" . La cat mai multi km fara probleme.
Culoarea neagra e cea mai tare...cand e curata... Tocmai ce am aruncat o privire (din nou) la masinuta mea, care sta cuminte in parcare, spalata acum 1 ora....luceste negrul de-ti ia ochii

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Sep 23, 2011 5:51 pm

O bara spate de ralli art e cam 1600RON + vreo 700RON vopsitoria+50-100RON manopera de inlocuire. Astea sunt preturi de reprezentanta.

Avatar utilizator
Syber
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 25, 2011 5:53 pm

Mesaj de Syber » Sâm Sep 24, 2011 3:43 pm

Sal,

cam aceleasi preturi le`am primit si eu aici de la Reprezentata. Vopsitul era mai ieftin...


PS: am luat ieri o groapa pe drumu de la Oravita spre Moldova Noua...au au au....100% s`a ovalizat janta...anvelopa a facut o galma frumoasa....a trosnit....am crezut ca raman cu motoru pe sosea....
PS2: si partea cea m`ai frumoasa....a inceput sa sangereze un amortizor.....(stanga fata....

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori