2008 Mitsubishi Lacer 2.0 Mivec-155cp-black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Dum Iul 17, 2011 8:45 pm

Dintr-una din pozele cu interiorul de mai sus observ ca butoanele unde trebuiau sa fie reglajul electric la faruri si activare/dezactivare ASC (ESP) nu au nicio functie. Sa nu existe astfel de dotari pe masina ta? Ciudat ...

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Dum Iul 17, 2011 9:07 pm

Buna observatia. eu zic ca nu are aceste functii. dezactivarea EBD sigur nu o are, iar reglaj la faruri cred ca se face din alta parte, ca tre sa fie o modalitate de reglare a farurilor. ce-i drept, buntoanele alea nu fac nimic.
in 2008, modelul asta nu a venit cu aceste functii aic in UAE. poate acum la modelele mai noi sunt bagate. o sa ma uit la un Lancer mai nou sa vad daca le are.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Dum Iul 17, 2011 10:32 pm

p.s. acelas model l-am vazut si in Moldova la Goodyear

felicitari pentru masinuta. eu tot am 2benzina cvt cum a si spus nini...
roata de rezerva normala am schimbat-o pe una covrig, deoarece aveam nevoie de spatiu pentru traseul chishinau-bucuresti...

la noi e cam 1euro/litru, comaprativ cu 32$/plin de ~57l... bun pret mai aveti...

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Mie Iul 20, 2011 12:11 pm

salut zimbet,

merci. ti-am studiat si eu masina si este un Lancer foarte misto. sa-l stapanesti sanatos!

Cum ti se parte motorul asta ptr romania? intreb asa din curiozitate. ca putere il consider ideal ptr Romania, insa imi inchipui ca daca freci masina prin Bucuresti, benzina te poate arde la buzunar.


eu ma pregatesc sa vand masina. aseara am dus-o la spalat si i-am facut cateva poze sa o pun la vanzare, in urmatoarea perioada.
o sa dau cateva informatii despre pretul unui Lancer aici ca sa va faceti o idee cam care e valoarea masinii si cam ce se adauga peste.
ca referinta, masina mea a costat noua, echivalentul a 13.000 de euro. e mai ieftina aici ptr ca nu exista TVA si alte taxe. e pretul producatorului, plus transportul din Japonia, plus comisionul dealer-ului.

poze cu masina curata ca sa-i fac putina cinste. culoarea asta neagra e frumoasa cand e masina curata.
Fişiere ataşate
DSC00598.JPG
DSC00598.JPG (1.13 MiB) Vizualizat de 2585 ori

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Joi Aug 18, 2011 6:24 pm

astazi am vandut masina. am fost foarte multumit de acest model, sper ca si noul proprietar sa fie la fel.
urmeaza, acum, sa ma decid daca raman in familie si iau tot un Mitsu sau iau o alta surata japoneza.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Aug 18, 2011 7:44 pm

De curiozitate, cu cat ai vandut-o ?

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Joi Aug 18, 2011 9:53 pm

am luat 11.000 de dolari pe ea. e un pret bun.
masinile sunt mai ieftine aici din start ca nu sunt taxe.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Aug 18, 2011 10:15 pm

Eu zic ca e foarte OK.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori