Lancer 2008 Ametyst Black 1.8l

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
laurentiu oprea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 23, 2010 7:55 am

Mesaj de laurentiu oprea » Dum Feb 20, 2011 10:25 am

Salut!

Am un Lancer din 2008,am 51000 Km cu el.Nu l-am luat de nou avea 25000 cand l-am luat si a trebuit sa-i schimb toate piesele pentru treapta a treia pt ca cine a avut-o a distrusese treapta si rulmentul de presiune.Distractia asta m-a costa cam 32 de milioane.Acum merge perfect.Consuma afara cam 10-12% in functie de cat dai in ea afara,iar in oras daca stau cuminte tot atat consuma dar am avut si zile cu 16%.Trebuie sa recunosc ca alta masina daca ar fi sa-mi iau tot Lancer ar fi.Nu am vazut costuri semnificativ mai mari de intretinere fata de celelalte masini.Detin opt masini de diferite marci.O singura data am fost cu ea la reprezentanta cand am facut o revizie si sa-i intreb cat costa sa repar cutia,dupa ce mi-au spus ca numai manopera se ridica la aproximativ 20 de milioane am renuntat la garantie si imi fac reviziile in alt service.Cauciurile a trebuit sa mi le aduc din Germania pentru ca in Romania imi cerea pe un cauciuc cat am dat in Germania pe trei bucati,am jenti de 18 toli.Am facut destul de multe drumuri in tara si sunt incantat de felul in care se aseaza pe sosea sau de reprizele de putere in treapta a treia la depasiri.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Dum Feb 20, 2011 5:30 pm

Bun venit! sa o stapanesti sanatos! cateva poze?

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Dum Feb 20, 2011 6:03 pm

Bravo si sa o stapanesti sanatos. Pune poze cat mai multe si zi-ne si noua cum conduci. Consumul e cam mare pentru 1.8 as zice eu, dar poate nu o tii sub 5000 rpm prin oras si nici sub 150km/h pe afara. Sa iti zica si colegii care au acelasi motor, cam cat consuma ale lor. In rest sa ai parte numai de bucurii cu ea.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Feb 20, 2011 11:43 pm

Bun venit pe forum, la cat mai mult km fara incidente!

Ceva planuri de viitor? Ne incanti si cu niste poze?

Avatar utilizator
laurentiu oprea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 23, 2010 7:55 am

Mesaj de laurentiu oprea » Lun Feb 28, 2011 9:34 am

Voi incerca sa pun cateva poze cu ea.Abia am scos-o de la service pt ca un iepure a vrut sa se puna cu ea si se pare ca iepurele a castigat.Mi-a facut o paguba de 65 de milioane,noroc ca am casco.Nu stiu pe unde aveti casco dar Unica mi-a platit imediat fara sa comenteze.Cu toate ca plasticle stricate mi se pareau extrem de scumpe,cei de la service mi-au zis ca Unica le-a adus piesele.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Feb 28, 2011 10:59 am

Si eu am luat un caine si mi-a facut coltul din dreapta fata praf a costat 68 mil reparatia pe casco (bara, proiector, grila proiector, carenaj roata, vas lichid parbriz, pompa lichid parbriz, scut plastic sub bara).

Avatar utilizator
laurentiu oprea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 23, 2010 7:55 am

Mesaj de laurentiu oprea » Lun Feb 28, 2011 4:51 pm

Citesc aici lista si paraca este copiata din factura mea.Si eu m-am minunat cum a putut sa distruga vasul de la lichidul de parbriz

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Feb 28, 2011 6:53 pm

Simplu, armatura metalica se termina in dreptul farului iar pe colt bara nu mai are nimic dur sub ea. Aveam vreo 60km/h in momentul impactului si erau si -20 grade afara asa ca plasticele erau foarte casante. Vasul doar s-a crapat insa curgea lichid din el, iar carenajul de la roata avea doar o urecre rupta cum s-a smult coltul de la bara.
Eu nu am inteles de ce toate barele mitsubishi indiferent de model care nu vin montate din fabrica pe masina si vin ulteriol ca piese de schimb, vin gata vopsite albe si daca e nevoie se vopseste alta culoare. Acum am 2 pucte unde s-a ciobit vopseaua de la materialul antiderapant care il arunca astia pe strazi si se vede asa urat alb dedesupt. Astept sa o spal si apoi am sa o puctez cu putina vopsea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori