2009 Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 143 Cp Negru

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
mgm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 04, 2011 10:01 am

Mesaj de mgm » Vin Ian 07, 2011 4:55 pm

Buna tuturor,

Nefiind un inflacarat al masinilor japoneze, despre care stiu foarte putine lucruri, sunt un proaspat posesor al unui Lancer Sportback model 2009 cred ca nivelul doi de echipare "invite" (cei de la reprezentanta nefiind foarte siguri deoarece am si bluetooth instalat, care din ce ziceau nu se pune pe modelul asta), iar decizia de a o cumpara vine din pretul destul de bun si din aspectul exterior foarte placut si sportiv.

M-am bucurat sa gasesc un forum bine organizat si destul de populat unde gasesti cam tot ce vrei legat de Mitshubishi. Deocamdata foarte putine detalii despre masina mea, o am doar de doua saptamani si am facut ~ 1500 km, inainte am avut o masina ceva mai puternica, tractiune integrala si e greu sa fac o comparatie. Pana acum imi place foarte mult cum se comporta la drum, e usor de condus si dpmdv foarte comoda. Sunt din Cluj, unde am vazut ca sunt multi posesori de Mitshubishi ceea ce este bine, abia astept sa bem o cafea si sa ne cunoastem.

Deocamdata as fi interesat sa schimb cate ceva la admisie si evacuare sa mai prinda putina forta, eventual niste led-uri. am citit ce ati mai scris voi pe forum, sunt foarte multe idei, asa ca o sa vad ce e mai bine ca si calitate/pret, orice idee este binevenita.

spor tuturor si ne vedem in trafic, am pus si ceva poze, dar o sa mai pun
Fişiere ataşate
mitsu.JPG
mitsu.JPG (32.9 KiB) Vizualizat de 3092 ori
mitsu_2.JPG
mitsu_2.JPG (29.81 KiB) Vizualizat de 3089 ori
mitsu1.JPG
mitsu1.JPG (38.09 KiB) Vizualizat de 3100 ori
mistu_3.JPG
mistu_3.JPG (38.01 KiB) Vizualizat de 3111 ori

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Vin Ian 07, 2011 5:26 pm

Bun venit in comunitate! ne bucuram ca te-ai alaturat!
frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos multi km de-acum incolo

QUOTE Sunt din Cluj, unde am vazut ca sunt multi posesori de Mitshubishi ceea ce este bine, abia astept sa bem o cafea si sa ne cunoastem.
Topicul dedicat intalnirilor membrilor din Cluj este aici.

QUOTE sunt un proaspat posesor al unui Lancer Sportback model 2009 cred ca nivelul doi de echipare "invite" (cei de la reprezentanta nefiind foarte siguri deoarece am si bluetooth instalat, care din ce ziceau nu se pune pe modelul asta)

Da, nivelul de echipare Invite este al doilea din patru ca dotari. Pe modelele fabricate in 2008-2009 la varianta de dotare Invite A82 au fost montate
dispozitive bluetooth si comenzi audio pe volan.

QUOTE iar decizia de a o cumpara vine din pretul destul de bun si din aspectul exterior foarte placut si sportiv.

Este luata de la firma de leasing in urma recuperarii de la utilizator? care au fost costurile totale?

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Vin Ian 07, 2011 5:54 pm

Sa o stapanesti sanatos! Foarte fromoasa!

Avatar utilizator
mgm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 04, 2011 10:01 am

Mesaj de mgm » Vin Ian 07, 2011 7:25 pm

am preluat-o de la o firma de leasing, in total am iesit la 8.900 eur

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Ian 07, 2011 8:00 pm

E OK pretul, zic eu. Sa o stapanesti sanatos!

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Ian 08, 2011 1:01 pm

Da, e un pret bun. Avea multi km?

Avatar utilizator
mgm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 04, 2011 10:01 am

Mesaj de mgm » Sâm Ian 08, 2011 3:59 pm

18.200 km

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Lun Ian 10, 2011 11:09 am

e super pretu...parerea mea:) oricat am cautat pe site-uri nu am gasit asa ceva. mgm.....sper sa ne vedem cat de repede intr-un we, chiar daca nu reusim sa ne strangem foarte multi. sportback-ul e varianta preferata de lancer. mi se pare mai practic decat sport sedan-ul. ce motor ai pe ea?

we viitor, daca nu reusim sa ne vedem mai multi....bem o cafea?

Avatar utilizator
mgm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 04, 2011 10:01 am

Mesaj de mgm » Lun Ian 10, 2011 11:41 am

sers'

e motor de 1.8 benzina (scrie si in topic).

undeva pe la sfarsitul acestei saptamani ne putem vedea, eventual sa ne intalnim mai multi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori