2010 Mitsubishi Lancer 1.6 117cp Orient Red Metalic

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Oct 20, 2010 10:39 am

Salutare tuturor,

Astazi 20.10.2010, dupa nesfarsite asteptari si suspinuri ar trebui sa intru in posesia unui Lancer Sport Sedan 1.6 M/T invite 2010 orient red metalic.
Toata povestea a inceput asa:
Acum a proape 2 ani dupa ce am vazut mai mule Lanceruri X pe strada pur si simplu m-am indragostit de acesta masina si imi ziceam oare cum ar fi daca as avea si eu una. Pe atunci aveam un Logan diesel si cred ca toata lumea stie de renumita problema a injectoarelor la acea masina si am zis ca decat sa bag zeci sau chiar sute de milioane in reparatii la un logan daca as avea si eu acea problema cu injectoarele si pompa mai bine sa ii bag intr-o masina noua. Zis si facut numai ca nu aveam bani atunci, timpul a trecut si in februarie 2010 m-am hotarat sa scot loganul la vanzare, fugea lumea de el ca dracu de tamaie findca era diesel si se stia ca sutn proste, la un momendat chiar imi pierdusem speranta de al mai vinde si implicit de a avea Lancer dar stiti vorba aia "cand crezi ca totul s-a naruit atunci apare o raza de speranta" iar in august l-am vandut dupa ce lasasem la pret cam 30% din pretul cerut atunci cand l-am scos la vanzare desi masina arata si mergea impecabil dar dorinta de a avea Lancer era de nestapanit. Ce era mai greu trecuse insa ce urma sa vina nu era deloc usor. Am zis sa cumpar Lancerul 1.5 invite prin programul remat pt ca aveam o rabla mostenire de la mama si nici nu ma dadeau banii afara din casa. Auzisem ca in curand urmeaza sa se introduca motoarele euro 5 pe lancer si am zis ca mai bine iau euro5 decat sa dau bani la statul asta nenorocit. M-am dus la dealar la inceput de septembrie si am aflat ca spre sfarsitu llui octombie urmeaza sa vina in tara primele Lanceruri euro5, zic bun astept sa imi trimita pe mail oferta cand o sa apara. Peste vreo 2-3 zile primesc pe mail oferta cu tot cu specificatii pt lancer 1.6 M/T invite rosu si imi zice ca mi-a rezervat si mie o masina si imi trimite si serie sasiu si tot Pe la mijloc de septembrie dau avansul pt masina ca sa fiu sigur ca nu o pierd si ca o prind prin programu lremat care se termina pe 23 noiembrie. E si acum incepe greul. Dupa cateva zile de cautari si telefoane cumpar 2 vouchere de la niste cunoscuti urmand ca al treilea sa il obtin pe rabla mea. Rabla era mostenire ar era pe persoana fizica autorizata inmatriculata si nu se mai circulase cu ea de 1 an si ceva nu mai avea nici ITP nici RCA. Ma interesez la remat si mi se zice ca daca am certificat de mostenitor totu le ok, certificat aveam, platesc o platforma si o duc la remat dar acolo surpriza "domne nu putem sa va dam voucherul ca e pe persoana fizica autorizata si ca trebuei sa fie pe persoana fizica simpla" Dupa vreo 2 saptamania de alergatura, nervi si timp pierdut, cu ajutorul unui prieten reusesc sa o inmatriculez pe numele meu, va dati seama ca a trebuit sa ii fac ITP, RCA toate m-au costat o caruta de bani. Obtin voucherul fac si restu lactelor si le duc la dealer. Visul incepe sa prinda contur in realitate, saptamna trecut dupa ce am primit okul de validare al voucherelor am achitat si difernta la masina si astazi sper sa intru in posesia ei. intretimp bineinteles ca am alergat sa caut oferte de casco si RCA. Cea mai buna oferta de casco o am la generali 590euro/an cu fransiza 100euro/eveniment suma asigurata 16520euro. Astept sa ma sune dealarul sa imi zica daca vine azi ca sa am duc sa fac asigurarile. Dimineata cand am vorbit cu el mi-a zis ca masina e incarcata pe trailer alaturi de alte masini care pleaca in tara din care 2(inclusiv amea) sunt pentru galati. Mult a fost putin mai este...

Avatar utilizator
speed29
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 13, 2009 5:20 pm

Mesaj de speed29 » Mie Oct 20, 2010 10:44 am

La cat mai multi kilometrii.

Asteptam si poze.

Avatar utilizator
SBQ
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 04, 2010 12:01 pm

Mesaj de SBQ » Mie Oct 20, 2010 10:53 am

Felicitari!

Sa o stapanesti sanatos si va doresc multi Km impreuna fara probleme!

Ne vedem prin oras!

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Oct 20, 2010 11:03 am

Ne vedem oriunde, numai sa vina mai repede ca mor de nerabdare.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Oct 20, 2010 11:14 am

Felicitari! Sa ai parte de o ''ridicare'' placuta si rapida. Sa ne tii la curent.

Deci, masinuta costa 16250euro+cele 3 vouchere?

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Oct 20, 2010 11:18 am

Masina a costat 16520 din care s-au scazut cele 3 vouchere.

Avatar utilizator
SBQ
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 04, 2010 12:01 pm

Mesaj de SBQ » Mie Oct 20, 2010 11:20 am

QUOTE (Flipper @ Oct 20 2010, 11:03 AM) Ne vedem oriunde, numai sa vina mai repede ca mor de nerabdare.

Cunosc senzatia!

Eu am asteptat trei saptamani si faceam crize dar tu ca ai cateva luni!?

Oricum nu mai e mult iar bucuria va fi mai mare dupa o asteptare mai lunga.

Sper sa nu plangi! (Glumesc)

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Oct 20, 2010 11:22 am

Daca nu ploua, sa faci si cateva poze, te rog!

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mie Oct 20, 2010 11:23 am

Felicitari flipper:d.Sa o stapanesti sanatos si sa ai parte de ea.Toti avem surprize`n tara asta:Dde exemplu mie cand mi`au fixat avansul la ea nu mi`au zis ca e fara tva,si ca mai au si taxe de dosar etc. Dar astea nu mai conteaza acuma:d
Ca toti restu astept sa vad poze:D

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Oct 20, 2010 11:29 am

Voi asteptati pozele, eu astept masina Vine masina, vin si pozele...
Multumesc tuturor pentru urari.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori