2010 Lancer Sport Sedan 1.6 117 Cp Oriental Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Iul 01, 2012 6:53 pm

Ce s-a schimbat la revizie?

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Iul 07, 2012 1:29 am

ulei filtre placute frana fata cam atata:D

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Apr 12, 2013 7:27 am

dupa multe drumuri prin Romanica a sosit timpul reviziei anuale
dupa 60.000 km ma declar multumit de mitsa mea;o achizitie reusita din punctul meu de vedere.
La revizie va trebui sa inlocuiesc placutele de frana spate(da nu le mai cumpar de la ei ca mi se par cam scumpe) ce ma sfatuiti sa cumpar? voi ce aveti?

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Apr 12, 2013 9:35 am

EBC greenstuff am cumparat eu dar inca nu le-am montat pe masina.
Nici intr-un caz nu iti recomand sa cumperi OEM sunt nejustificat de scumpe.

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Sâm Apr 13, 2013 11:18 am

Salut, la 2.0did pana la 76000, cand am dat-o ,nu am schimbat placutele spate.Pe fata am pus numai textar si am fost multumit (pret ok, frina ok , cele oem sunt exagerat de scumpe - poti pune linistit aftermarket in orice service la o treime din costul celor oem).
Daca chiar trebuie sa le schimbi pe cele de pe spate, mi-a ramas un set textar de la lancer; le dau cu 100 ron, daca te intereseaza iti trimit codul produsului.bafta

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mar Apr 30, 2013 1:05 pm

Uly_acdc mc mult pentru oferta da nu am avut internet in ultima vreme din cauza drumurilor pe care le`am facut:D.
ieri la frumoasa varsta de 59.800 km am facut revizia cu piesele mele aduse de acasa:))) ulei mobils3000 5w40 filtru ulei mann filtru polen mann filtru particule mann
in total am scutit 70 lei fata de reprezentanta(nu am scutit prea mult dar daca trebuia sa schimb si placutele pe spate asa cum propuneau ei mai economiseam cu placutele mele de acasa inca 250 lei ... am facut eu o revizie preliminara la o prietena la service si a zis ca placutele pe spate mai duc lejer 10k km deci le mai las )
cost total 500 lei toata revizia:D

P.S. Paste fericit tuturor si drum intins si fara probleme !

cu respect cojack

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Apr 30, 2013 4:09 pm

Eu am luat placute fata EBC greenstuff cu 230Ron, fata de 500Ron cat sunt cele OEM. Cele blackstuff erau 90-100Ron.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Lun Ian 20, 2014 8:32 pm

Dragi colegi din zona D-na Ghica (am vazut cativa posesori de mitsu in zona dar nu ma adresez numai lor).
Ieri am constatat cu stupoare ca UN individ a incercat sa`si insuseasca una din rotile mele de la masina.
Uitandu`ma la roata am observat o piulita desfacuta,ma aplec sa ma uit calumea si constat ca toate cele 5 piulite erau desfacute aproape complet(iese din calcul nestrangerea lor deoarece la montarea anvelopelor de iarna cei de la vulcanizare au folosit ciocan pneumatic iar eu am supravegheat toata operatiunea)..
am fugit la prima vulcanizare si am constata ca roata era super fixata pe butuc (ceea ce cred eu ca a determinat ca ea sa ramana la locul ei pe masina) iar celelalte piulitze erau super stranse .
tin sa mentionez ca masina in ultima vreme nu mai este parcata la locul ei in fata blocului deoarece bunii politisti comunitari din sect 2 mi`au dat un bonus deja in 2014..

revenind la jurnal ca n`am mai scris de ceva vreme ...noutati ... mitsa mea a ajuns la rotunda varsta de 80 000 km, cadou luna viitoare la revizie va primi ulei motul filtre man,placute de frana spate.
In viitorul apropiat as dori sa-i montez o camera de supraveghere (ca urmare a ultimelor evenimente) un sistem auxiliar de incalzire si o reconditionare a volanului schimbatorului si manerului de la frana de mana(iar daca costurile nu`s ridicate o invelire totala cu piele a scaunelor si fetelor de usa)


Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Feb 28, 2015 10:50 am

iata ca dupa ceva vreme veni momentul drag sa fac si revizia de 100 k km ...la frumoasa varsta de 100k km sunt foarte multumit de ceea ce am cumparat acum 4 ani!.
o sa revin dupa revizie cu ceea ce am descoperit ca trebuie schimbat la ea inafara de consumabile

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Dum Mar 01, 2015 11:49 pm

Nu mai folosi pistolul lor pneumatic, da-le peste mana cand vor sa faca asta, e crima pentru roti. Plus ca daca ai o pana in mijlocul campului vei injura toate rudele lor pana o vei desface.
Daca nu au cheie dinamometrica sau rabdare sa le stranga la mana, muta-ti cuibul in alta parte.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori