2010 Lancer Sport Sedan 1.6 117 Cp Oriental Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Feb 04, 2011 6:12 pm

Sa mai zica vreunu ca romanica nu ne ocupa tot timpul. Azi am beneficiat de o piatra pe parbriz ce mi`a daruit o crapatura de circa 20 cm:|.Asa ca va urma o mica vizita la service:(.Sper sa nu se mai repete pentru ca am auzit ca e destul de scump un parbriz.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Feb 04, 2011 8:19 pm

Eu am schimbat 2 parbrize in 2 ani jumate de la pietricele, deci Romanica...

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Sâm Feb 05, 2011 12:15 pm

Nasol ce sa zic, si amea e in service ca am lovit un caine. CUm sa nu se sparga parbrizele daca astia arunca zgura pe jos si nu cu nisip. Eu mereu cand e imprastiat material antiderapant nu sar de 50km/h si cand vine o masina din sens opus reduc si mai mult viteza si nici nu ma apropii de fundul lui ala din fata. Chiar daca nu a mai nins de mult acea gzura s-a adunat pe marginea drumului si daca iesi de pe trasa ideal imediat incepe sa sara. Asta e tara in care traim...

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Iul 15, 2011 6:50 pm

Azi am facut revizia de 20 000 km:D.
Totul a costat doar 400 roni! eu zic ca este destul de bine tinand cont ca la logan costa 340roni.)))
cei de la mitsu baneasa au fost super ok . au respectat programarea,am stat langa masina,au fost foarte atenti cand au lucrat la ea si foarte amabili in a rezolva toate cerintele(reglare frana de mana , verificare suplimentara amortizoare, incercare de modificare functie geam ,etc.)
va recomand acest service!:D

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Iul 15, 2011 8:04 pm

La ce modificare functie geam te referi ?

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Iul 15, 2011 10:39 pm

sa se ridice la click cel din dreapta..dar nu e posibil la 1.6 din nust ce motive bla bla bla si sa se ridice din cheie caar re iar nu merge din cb cik trebuie alarma:))) dar cert e ca si`au dat silinta sa le faca cum vreau eu apoi au aflat ca nu se poate:D

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Sâm Iul 16, 2011 10:13 am

Inseamna ca n-au avut chef de treaba... la mine se ridica la click toate...

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Iul 16, 2011 1:16 pm

a zis ca daca`l face sa se ridice la click o sa sara dupa macara sau cv de genul si am zis sa lase asa

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Sâm Iul 16, 2011 6:37 pm

La masinile euro 5 sunt fuctiile sunt unpic schimbate fata de euro 4. Ca sa se ridice la clic ar trebui sa ai toate butoanele ca butonul pt geamul de la sofer(cu 2 trepte sa zic asa). La mine se ridica la click daor geamul de la sofer, ma deranjeaza ca nu pot sa incui geamurile din telecomanda dupa ce ma dau jos din masina dar asta e deja m-am obisnuit. O sa intreb si eu la revizie ce functii se pot modifa din computerul masinii poate o sa am mai mult succes.
Cojack ce consumabile ai schimbat la revizie, ce ulei ai pus, marca, vascozitate? Ce fel de verificare ai facut la amortizoare?

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Iul 16, 2011 7:00 pm

pai ulei mobil super scria pe bidoane(sper sa nu zic prostii referitor la nume cert e ca era mobil)10w40 fitru ulei filtru aer,polen putin antigel . verificarea la amortizoare au facut`o baietii asa vizual(uitat+miscari ale rotilor in sus ca sa ma exprim asa) au zis ca pe tester oricum nu or sa dea 90% sau mai mult dar inca sunt bune (la urmatoarea revizie o sa le schimb eu asa preventiv:) )

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori