2010 Mitsubishi Lancer Sportback 1.5 109 Cp - Cool Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Mie Oct 13, 2010 7:10 pm

Salut,

A sosit momentul sa va fac cunostinta cu noul membru al familiei Mr. MAD
Povestea incepe mai de mult, in urma cu un an si cateva luni de zile cand 2 oameni goneau pe Autostrada Soarelui intr-un cadou de la socri Nissan Micra din anul 1994; 900 cmc, nervoasa foc, cu 145 Km/h cu geamurile deschise si vata in urechi deoarece afara erau 37 grade si in masina va inchipuiti cum era fara AC.
Atunci ne-am hotarat ca lasam sa treaca iarna si urmatorul plan era sa ne luam masina.


Dar sa revenim. Totul era foarte vag in mintea mea; cautam masina dar nu stiam ce, nu stiam ce marca si nu stiam ce motor nu stiam cum vreau sa arate; ce mai nu stiam nimic din ce vreau.
Asa ca in aceasta primavara mi-am luat 1 zi libera ca sa merg pe la toti dealeri din cluj impreuna cu jumatatea mea .
Am ratat intrarile la primi 2 dealeri de pe Calea Turzii; Mazda si Ford pe unii i-am sarit pt ca nu imi permiteam si am intrat prima data la Mitsubishi. Acolo am zarit-o statea suparata ca nu o baga nimeni in seama, asa ca m-am dus direct spre ea un Lancer Sportback instyle de toata frumusetea.
Am purecat-o si raspurecat-o, am ascultat tot ce avea de zis dealerul cu foarte mare atentie, dupa care am plecat zicandu-mi si eu si sotia ca e superba. Culmea, ne placea la amandoi la nebunie lucru rar intalnit.
Am plecat sa mai vedem si alte masini ca tot omul sa nu ma arunc la prima felie. Am intrat la Skoda si in max 5 min am iesit dezamgit de tot ceea ce vedeam expus, la fel la Seat si Peugeot toate ni se pareau hidoase sau mici sau mai stiu eu cum. Am mers apoi la Mazda frumoase masini si ele dar parca erau prea cuminti si prea comune desi nu este chiar asa. Dupa ce am purecat mult si o Mazda 3 hatchback m-am intost la Mitsu sa mai intreb una alta.
Dealerul vazandu-ma interesat si foarte placut impresionat de model mi-a propus un Drive Test pe loc. Am facut testul si la final eram in culmea extazului.
2 Saptamani mai tarziu in data de 6 MAI 2010, primesc un telefon scurt:
- Maina dvs a sosit. Cand aveti timp va rog sa treceti pe la noi sa o ridicati. Este superba! mi-a spus dealerul.
In momentul acela am fugit de la serviciu, nu mi-a mai pasat de nimeni si de nimic. Am semnat tot ce era de semnat etc., etc. si m-am urcat la volan sa plec.
Nu va puteti inchipui prin ce am trecut; tremuram tot si aveam niste emotii mai mari decat ATUNCI cand am spus "DA" in fata altarului imi tremurau picioarele si imi erau moi genunchi. ERA PRIMA MASINA, CARE AM CUMPARAT-O PE FORTE PROPRII!!!

Acum dupa 9000 km ce pot sa va spun, nu regret deloc ca am luat motorizare 1.5. Am invatat sa o cunosc si nu m-a lasat la greu nici macar o data. consuma putin chiar saptamana trecuta a, facut un drum din cluj pana la tara si in varful feleacului am resetat consumul si pana acasa 50 km am scos 5.1l/100Km am mers incet ca dormea sotia ca altfel nu o menajez deloc deloc.
Merge superb, e foarte stabila si foarte agera. Nu e submotorizata deloc daca sti cum sa o iei.

Urmeaza ca la anul sa punem niste praguri laterale, niste ornamente interioare si exterioare si poate niste jante de 18 la vara, ca acum vine iarna si trebuie sa ne pregatim serios.

Mai jos aveti pozele cu cele doua masini.
O sa mai revin pe parcurs cu mai multe pe parcurs.

P.S. : Nu ma cheama Eugen, e doar o coincidenta de inmatriculare asa am primit numarul. Iar MAD provine de la initialele de nume ale sotiei si al meu
Fişiere ataşate
DSC_6281.JPG
DSC_6281.JPG (2.97 MiB) Vizualizat de 2525 ori
DSC_6110.JPG
DSC_6110.JPG (2.98 MiB) Vizualizat de 2531 ori
DSC_6280corp2.jpg
DSC_6280corp2.jpg (609.55 KiB) Vizualizat de 2532 ori
DSC_4138.JPG
DSC_4138.JPG (2.92 MiB) Vizualizat de 2504 ori

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Oct 13, 2010 7:29 pm

Foarte frumoasa povestea achizitionarii!
sa o stapanesti sanatos multi km de-acum incolo... si fara probleme!

QUOTE un Lancer Sportback instyle de toata frumusetea.

Este varianta invite, nu instyle...

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mie Oct 13, 2010 8:18 pm

Sa o conduci cu placere si te asteptam la intalnirile pe care le facem membrii din Cluj (cam rare sa ni se faca dor unii de altii ).

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Mie Oct 13, 2010 8:18 pm

QUOTE (Tanaka @ Oct 13 2010, 07:29 PM) Foarte frumoasa povestea achizitionarii!
sa o stapanesti sanatos multi km de-acum incolo... si fara probleme!



Este varianta invite, nu instyle...

asta da dar cea din reprezentanta era instyle am zis ca era de 1.8 a mea se vede la semnatura ca e de 1.5

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mie Oct 13, 2010 8:22 pm

felicitari si bine ai venit.
frumoasa prezentarea..

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Oct 13, 2010 10:21 pm

Salut,
frumoasa atat masina cat si povestioara ta. Sa aveti parte de ea multi km fara incidente!

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Oct 14, 2010 9:19 am

Frumoasa masina sa o stapaniti sanatosi. Incurand o sa vina si povestea mea zic eu la fel de interesanta dar mai am de astepat cam o saptamna...

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Oct 14, 2010 9:53 am

Felicitari si sa o stapaniti sanatosi! Frumoasa foc!

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Oct 14, 2010 10:06 am

ai grija sa nu vada consoarta comparatia intre "DA" si achizitionarea masinii
sa o stapaniti sanatosi!

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Oct 14, 2010 10:21 am

Sa mai postezi niste poze, mai concludente, te rog!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori