2010 Mitsubishi Lancer Sportback 1.5 109 Cp - Cool Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Apr 10, 2012 5:23 pm

EU mi-am facut 1000 si 1 zgarieturi pe parbriz de la raschetatul ghetii dimineata pe parcursul iernii + multiple ciobituri cat varfu lde ac de la pietrisul aruncat pe post de material antiderapant(nu sunt crapaturi sau stelute), oare sa incerc sa il schimb pe casco si daca da oare accepta astia sa il schimbe. Zgarieturile ma deranjeaza mai mult noapte cadn vine o masina cu farurile aprinse din fata in rest nu prea am probleme.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mar Apr 10, 2012 8:02 pm

Pentru puncte si zgarieturi nu cred ca ti-l aproba. Poate te intalnesti cu o piatra mai maricica ...

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mar Apr 10, 2012 8:55 pm

Sau poate se ciobeste ( accidental bineinteles ) mai tare la o margine , ca apoi de la vibratii si gropi se intinde singura crapatura ... si sigur ti-l schimba ! Nu are rost sa apelezi la Dr. Parbriz ca sa iti acopere zgarieturile ! Parbrizul nou e sfant !

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Apr 10, 2012 9:13 pm

Eu ma mai gandesc la un polish ceva dar mie sa nu se faca mai rau.

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mar Apr 10, 2012 9:23 pm

Flipper - asa cum spuneam , si eu am avut o problema similara , aveam o ciobitura cam urata , de 1 mm sau mai mult poate , exact pe unde priveam prin parbriz . Am mers pe la Dr . Parbriz in GL , pe o strada paralela cu Blvd Cosbuc si omu cerea 1 milion numai pt chestia aia . Umplea gaura cu nu stiu ce si apoi facea polish . Poate preturile s-au mai micsorat cu criza , insa parca tot e mult si pe aproape , mai ales ca tu ai o arie mai mare de polish . Merita sa arunci o intrebare mai intai , apoi vezi daca se merita si iei decizia corecta .

P.S . Am dedus ca inca mai stii orasul muncitoresc Galati cand am dat detalii despre locatie !

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Vin Apr 13, 2012 10:42 am

Ieri am ridicat masina de la service. Vopsita impecabil.
M-am tot uitat vreo 15 minute sa vad daca gasesc ceva ce sa nu imi convina insa nu am vazut absolut nimic.
Nu se observa nici o diferenta de culoare, nimic, peste tot e la fel si nu sunt particule de praf vopsite care sa arate urat.
Geamul s-a schimbat si ceea ce m-a lasat foarte placut surprins este ca mi-au dat masina sa o iau acasa in baza unei semnaturi inainte sa primeasca acordul de plata de la Groupama si nici nu trebuie sa umbul eu cu devizul de la unul la altul pentru ca au decontare directa si isi trimit ei pe mail documentele.

Ce mai tot atata vorba, doar cuvinte de lauda la adresa celor de la RMB Cluj.

Sarbatori fericite tuturor

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Lun Ian 14, 2013 3:32 pm

Salutare tuturor,
Azi mi-a intrat pe mana un Lancer sedan 2013.
Primul lucru observat a fost ca pe cheie exista buton separat pentru deschiderea porbagajului. (+)
Al doilea lucru este ca au schimbat pielea cea fina de pe volan cu care eram obisnuiti cu una mai dura, oricum mie imi lasa impresia de ieftin (-).

O sa mai revin pe parcurs si cu alte detalii insa inca nu am apucat sa o inspectez mai amanuntit.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Ian 15, 2013 2:24 pm

Butonul de deschidere a portbagajului exista si inainte.
Spre exemplu, eu am.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Ian 15, 2013 3:26 pm

Hmm.. posibil ca la Sportback sa nu fie, cred.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Mar Ian 15, 2013 4:01 pm

Aha. Nu stiam ca il aveati eu nu am mai avut sedan in folosinta . Si... Da sportback-ul nu are buton pe chei la portbagaj. Are doar un buton deasupra la numar care este invizibil

Inca un lucru in plus care arata bine in interior este ca la usi tapiteria de material a fost inlocuita cu piele si arata chiar foarte bine.

De asemenea la varianta Invite au schimbat si casetofonul. O sa fac o poza si o postez cand ajung acasa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori