2010 Lancer 1.8 Invite, Frost White

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Joi Iul 22, 2010 3:42 pm

Este bine sa iti iei ceva vopsea de retus si sa acoperi punctele unde sare vopseaua pentru a nu mai aparea rugina.

Avatar utilizator
Alinush
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 23, 2008 2:00 pm

Mesaj de Alinush » Joi Iul 22, 2010 4:54 pm

[quote name='pityf' date='Jul 22 2010, 02:46 PM' post='67802']
De le care dealer?, ca pe site scrie ca sunt 50 E numai pe fata.

Eu am luat de la cel de unde am cumparat masina Mobile Power Service din Jilava
Uite preturi dintr-un excel primit de la mcar. Am pus in pdf pentru ca nu ma lasa sa urc excel-uri.
Eu le am acum montate doar pe cele de pe spate. Am fost de fata cand le-au montat..e simplu in 5 min(maxim) sunt gata...pretul la manopera mi se pare imens fata de ce volum de munca presupune montajul lor.
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
reevolution
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 10, 2010 10:32 pm

Mesaj de reevolution » Vin Iul 23, 2010 9:19 am

Vreau sa te felicit si eu pentru achizitia facuta! Cred ca Mitsubishi este o masina cu personalitate si nu trebuie sa fi dezamagit ca au aparut mai multe! Cu cat sunt mai multe cu atat mai bine! Asta inseamna ca in timp.. in decursul anilor.. piesele vor deveni mai accesibile, eventual mai ieftine.
Cred ca Mitsubishi Lancer este o masina foarte frumoasa, si intr-un fel ramane la fel de 'exclusivista' si daca a ajuns sa coste 10990 de euro (evident prin REMAT). Din cate vad prin Romania, avem mentalitatea ca orice marca ce nu e BMW, MERCEDES sau AUDI, e nepotrivita daca vrei sa fi altfel! La noi la Bistrita, sunt atat de comune brandurile astea incat te intrebi de multe ori daca cei care conduc masinile respective au ceva diferit in caracter sau sunt doar CLONE! Nu spun ca nu sunt oameni ok care conduc un X5 sau X6, dar dupa cum ii vad eu la volan pe multi dintre ei si ce atitudine au.. ??? hmm ..greu de gasit!!
Cei pasionati de Mitsubishi se incardreaza intr-un alt model de caracter! Unul de oameni interesanti, nu infumurati!

Am observat ca ai mici plangeri referitoare la comportamentul masinii:
- daca exista probleme - poti beneficia de garantie si nu ezita sa mergi cu ea inapoi. Nu lasa lucrurile care se pot rezolva sa iti creeze o opinie proasta despre masina ta!
- Sunt foarte multe avantaje la un Lancer , avantaje care nu se prea gasesc pe masini NOII de 12000 de euro! Unul foarte important este sisemul de suspensie, MASINA STA FOARTE BINE PE DRUM!.. am condus zeci de masini si cand am ajuns la Lancer am fost foarte incantat de cum se comporta in curbe (desi era un 1.5 inform). Alt punct forte este designul! A ramas la fel de 'surprinzatoare si agresiva' desi modelul a aparut de ceva ani!

In fine, ma dau baietii afara de povestesc prea mult. Fi bucuros de masina ta!

Avatar utilizator
pityf
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 19, 2009 12:51 pm

Mesaj de pityf » Vin Iul 23, 2010 10:26 pm

Ms, si eu sunt de aceeasi parere.
Si daca as putea da timpul inapoi, tot aceeasi masina mi-as lua .

Avatar utilizator
pityf
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 19, 2009 12:51 pm

Mesaj de pityf » Dum Oct 10, 2010 6:12 pm

A dat cineva statul in judecata, pt taxa de prima inmatriculare? am si eu cateva intrebari.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Dum Oct 10, 2010 9:35 pm

De-abia am inceput formalitatile (am 4 luni de la achizitie).
Intreaba, sigur vor fi mai multi care-si pot da cu parerea; iese ceva bun pana la urma.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Dum Oct 10, 2010 9:56 pm

Cred ca poti discuta si cu eugenfto.
http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... =0&start=0

Avatar utilizator
pityf
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 19, 2009 12:51 pm

Mesaj de pityf » Lun Oct 11, 2010 3:18 pm

Un prieten jurist mi-a spus care sunt probele pentru a actiona in instanta ministerul mediului :

- copie decizie de calcul
(copie dupa calculul facut de cei de la finante)
-copie dupa chitanta eliberata de trezorerie, in valoare de...............
-copie de unde apartii
-copie comunicare din partea administratiei finantelor publice exprimand refuzul acestora de restituire a taxei de poluare
-copie certificat de inmatriculare
-copie carte de identitate a vehiculului
-copie CI
.


Daca stie cineva cum se procedeaza cu cerea de rerestituire a contravalorii taxei speciale inregistrata la administratia finantelor publice, este model de cerere la finante?

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Oct 11, 2010 3:26 pm

Nu, completezi o cerere pe o coala A4.
Subsemnatul, domiciliat, BI, doresc restituirea taxei de poluare pentru autovehiculul, marca, anul fabricatiei, motor, proprietate/leasing etc. Taxa in valoare de, achitata pe data de. Cam atat.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Oct 11, 2010 7:47 pm

pai si nu tre sa treci si un motiv? adica doar asa ca vrei tu?
io zic ca tre sa fie si o motivatie cat de cat.
bafta la recuperat banii

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori