2010 Mitsubishi Lancer 1.5 Invite - 109cp Frost White

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Sâm Mai 11, 2013 9:38 pm

Azi - cosmetizare interioara + polish fin. Super incantat de operatiune.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Iun 03, 2015 10:10 am

Cum sa nu mai scriu din 2013 in unul dintre cele mai vizualizate topicuri de la "masina mea" ? Ce dezbateri erau aici pe vremuri...

Au trecut 5 ani... e un sentiment aparte sa-ti achiti ultima rata la leasing...

Altfel, masina merge foarte bine... si desi un motor elastic, singurul lucru la care ar fi trebuit sa ma gandesc mai bine la momentul achizitiei ar fi puterea care (uneori) se doreste a fi mai multa, nu ca pentru conditiile noastre de drum n-ar fi suficienta... Ci pentru ca vrei tu mai mult, uneori...

Din punct de vedere tehnic, am fost ferit de orice problema majora... iar la ultimele verificari facute, baietii de la service zic ca n-au de schimbat nicio bieleta, nicio bujie, niciun capat de bara...

Trebuie sa primesc documentatia necesara de la leasing... iar saptamana viitoare, in worst case scenario, trecem de la numerele de B la numerele de GL...

KM - ~98k.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Iun 06, 2015 1:36 am

te inteleg ce spui ....si eu trec curand la numerele de buzau ...am 103 000 km si e bomba masina ....astept facelift ca sa-mi iau 1.8:))).
multi km !

Avatar utilizator
mileaandrei175
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 05, 2014 12:22 am

Mesaj de mileaandrei175 » Lun Feb 15, 2016 9:57 pm

Salut!Cum este masina in 2016?
fa-ti timp si mai scrie cate ceva,poate ne vedem prin oras

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Feb 17, 2016 11:17 am

Salutare tuturor,

Masina in 2016 este la fel de bine intretinuta... la fel de aratoasa si cu ceva dotari in plus.
Probleme de natura tehnica nu a avut - consumabile...
O navigatie mare si fooooarte "priceputa"... camera marsarier, senzori de parcare (pentru sotie)... retapitare volan si schimbator de viteze pentru un plus de grip si pentru a-i da un aspect mai fresh... Sunt niste planuri de viitor dpdv faruri, tapiterie si chiar si o colantare integrala pe alb perlat dar sa vedem care-s prioritatile. Trebuie sa bag in consiliul de administratie unde sotia are 49% din voturi. (51% am eu, ca sa para ca sunt seful in casa).

Cu toate ca masina asta m-a crescut, m-a reprezentat cu succes mai bine de 5 ani si este impecabila dpdv tehnic, recunosc ca am un pic de timp de cand piticii de pe creier nu-mi dau pace si ma trimit catre o clasa superioara... un "E". Dar vedem.

Cele bune,
Malakai.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Sep 12, 2017 11:07 am

Salutare,

De unde ma sfatuiti sa comand o bieleta antiruliu?
Un site cu preturi decente?
Un producator ok?

O recomandare?
Multumesc!

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Mar Sep 12, 2017 2:12 pm

Lemforder sau OE.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Sep 12, 2017 4:44 pm

Eu am schimbat de curand bieletele antiruliu. Cele OE costau 400Ron/buc la reprezentanta, asa ca am cumparat Lemforder cu 80Ron/buc de la un magazin online (nustiu daca am voie sa ii dau numele dar are reclama la TV). Tu poti sa cumperi si alta marca important e sa fie un brand cunoscut. Cele OE m-au tinut 98.000km.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Sep 12, 2017 9:09 pm

Multumesc de sfaturi.
Drumuri bune!

Avatar utilizator
Boner
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 24, 2017 9:25 am

Mesaj de Boner » Joi Noi 16, 2017 11:05 pm

QUOTE (Malakai @ Feb 17 2016, 11:17 AM) retapitare volan si schimbator de viteze pentru un plus de grip si pentru a-i da un aspect mai fresh...
Salut, pune te rog o poza, sunt curios pt ca si eu l-am facut pe al meu si vreau sa vad si altul. Merci.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori