2010 Lancer Ralliart 2.0 240cp Lightning Blue

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Vin Dec 03, 2010 1:11 am

S-o stapanesti sanatos Bogdan. Ce culoare ai ales? Si e sedan sau sportback?
Eu am depus actele la leasing, sper sa se si aprobe finantarea. De revizii stiu, de consum stiu. Imi asum costurile in plus, dar vreau sa stiu daca masina este fiabila si daca sistemul de 4x4 este bun (am si eu un pitic pe creier care-mi tot sopteste: cumpara o masina 4x4). Despre jante, dupa ceva sapaturi am gasit urmatoarele informatii: 5x 114.3 (distanta intre gauri), offset 46 mm (nu prea stiu exact cam ce este - pare a fi un soi de excentricitate, cam cat iese janta in afara butucului?), Hub 67.1 mm - asta e gaura din mijloc (daca nu o gasesti exact pe dimensiune poti lua cu o gaura mai mare dar cred ca trebuie sa-i pui un soi de inel ca sa o centrezi ca lumea si sa nu stea sprijinita doar in suruburi. Cred ca ar merge niste 205/60/16 pentru iarna. Lancer are monitorizarea presiunii din pneuri?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Dec 03, 2010 1:27 am

Ar fi de apreciat ca discutia voastra sa continue asa cum ar fi fost normal din start pe topicul dedicat Ralliart-ului si nu pe jurnalul de bord al altui membru.

Considerati acest mesaj un avertisment, multumesc.

Avatar utilizator
bogdanAlba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 9:52 pm

Mesaj de bogdanAlba » Vin Dec 03, 2010 11:50 am

QUOTE (wall @ Dec 3 2010, 01:11 AM) S-o stapanesti sanatos Bogdan. Ce culoare ai ales? Si e sedan sau sportback?
Eu am depus actele la leasing, sper sa se si aprobe finantarea. De revizii stiu, de consum stiu. Imi asum costurile in plus, dar vreau sa stiu daca masina este fiabila si daca sistemul de 4x4 este bun (am si eu un pitic pe creier care-mi tot sopteste: cumpara o masina 4x4). Despre jante, dupa ceva sapaturi am gasit urmatoarele informatii: 5x 114.3 (distanta intre gauri), offset 46 mm (nu prea stiu exact cam ce este - pare a fi un soi de excentricitate, cam cat iese janta in afara butucului?), Hub 67.1 mm - asta e gaura din mijloc (daca nu o gasesti exact pe dimensiune poti lua cu o gaura mai mare dar cred ca trebuie sa-i pui un soi de inel ca sa o centrezi ca lumea si sa nu stea sprijinita doar in suruburi. Cred ca ar merge niste 205/60/16 pentru iarna. Lancer are monitorizarea presiunii din pneuri?


Auzi ca sa ne mutam cu discutia pe topicul dedicat lancerului ralliart in general, o sa scriu acolo /no problem

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Dec 29, 2010 12:18 am

Salut,

Nu ne mai dai ceva update-uri despre masina ? Impresii dupa ceva mai multi km, daca ai avut probleme de orice fel... Eventual cateva poze cu modificarile (ziceai ca vrei sa pui un eleron, o folie)... am urmarit mult timp topicul tau cand l-ai deschis, culoarea aleasa e bestiala si eram curios de eventuale schimbari.

Seara buna.

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Mie Dec 29, 2010 11:30 am

Eu cred ca nu se mai da jos din masina, asa e de frumoasa. Hai serios acum mai zi-ne impresii, ce-ai mai facut cu ea, modificari. Daca vrei sa-i pui folie am vazut pe topicul lui sicae ca l-a costat 400 ron spatele si lateralele. Si multe poze.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Dum Ian 09, 2011 1:02 pm

culoarea e bestiala :X. daca stai unde ai facut primele poze ... inseamna ca am fost vecini pana acum 1 luna:)))

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Ian 09, 2011 1:52 pm

QUOTE (wall @ Dec 29 2010, 11:30 AM) Daca vrei sa-i pui folie am vazut pe topicul lui sicae ca l-a costat 400 ron spatele si lateralele.
eu am pus folie llumar cu 300 lei.

Avatar utilizator
petreals
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 31, 2007 1:48 pm

Mesaj de petreals » Dum Ian 09, 2011 2:32 pm

felicitari pt masina...mi se pare un raport pret / calitate / performanta tare reusit

1 intrebare...defapt mai mult o curiozitate: cum functioneaza si cum te descurci cu acel Twin Clutch SST ?!...aici ma refer pt un sofat potolit in oras...cat si pt plecari tari etc

Avatar utilizator
wall
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 01, 2010 1:06 pm

Mesaj de wall » Dum Ian 09, 2011 4:12 pm

@nini buna afacere, unde ai facut operatiunea si ai pus pe laterale si spate si fata?

@petreals TC-SST -ul te face lenes. E asa de bine cu automata ca nu mai vrei sa treci pe manual. Oricum daca vrei sa nu-ti pierzi indemanarea poti oricand sa schimbi vitezele si manual, de la schimbator sau de la padele. La anumite viteze o sa ti se para motorul subturat. Daca vrei retrogradezi manual o treapta si mergi asa. Daca vrei sa pleci tare bla bla chestii din astea o treci pe sport si o sa mai schimbe cutia vitezele pe la 3500-4000 rpm. Prin oras nu are sens ca ajungi prea repede la urmatorul stop si nu faci decat sa consumi benzina si placutele de frana. Poti schimba modul Normal -Sport si in mers nu numai la plecare asa capentru a rezuma cutia e o frumusete. Acum sa-si spuna parerile si ceilalti posesori, ca sa poti face o medie a opiniilor.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Ian 09, 2011 4:40 pm

eu am pus lateral spate si luneta 21% ( a doua de sus in jos ca si grad de opacitate ) aici.
au lucrat bine.
pont: daca va duceti mai multe masini ( cel putin doua ) s-ar putea sa obtineti si o reducere. - la mine a fost 50 lei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori