2007 Lancer Clasic , 1.6 , Negru

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Mai 29, 2007 8:02 pm

QUOTE (body)Exact , despre ornamentul ala e vorba , probabil ca am gresit cand am scris evacuare.

Eh, asta e cu totul altceva nu face nimic, as fi fost bucuros sa stiu ca exista undeva traseu total din inox... 8)
In alta ordine de idei, am aflat ca Mcar e distribuitor si importator de kituri exterioare Accolade, facute exact pt Lancer... http://body-kit.com
Intelesesem ca orice kit e cam 1250 $ fara tva (bumper fata, spate si praguri).
Ar fi o idee de viitor...

Avatar utilizator
mihaela75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 2:51 pm

Mesaj de mihaela75 » Vin Iul 13, 2007 4:43 pm

QUOTE Ar fi o idee de viitor... Hmmm... viitorul suna bine! Frumos!!!

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Iul 13, 2007 6:17 pm

Pe un forum din state, zicea un egiptean ca-l dusese toata smecheria (body kit-ul) la 1395 de dolari cu tot cu transport. Da-l cumparase el cu cardu' lui, direct din state.
Acu', daca la noi M Car face orificiile de distribuitor, s-ar putea sa te trezesti ca-si pun si ei un comision modest de vreo 30% si sa te trezesti cu vreun pret de 1500 de euro.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Iul 13, 2007 6:20 pm

Sincer daca ar fi sa il tunez i-as pune pleoape in primul rand si faruri cu lupa dar negre. Eleronul de EVO mi se pare prea mare dar ar merge si o grila in fata frumoasa.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Iul 13, 2007 6:28 pm

Grila nu gasesti modificata decit pentru modelul de state, care difera de al nostru.
Pentru pleoape poti vorbi cu LAV, poate te rezolva.
Faruri negre am vrut si eu, dar m-am gindit ca trebuie sa schimb si stopurile, macar sa nu mai fie neasortate cum sunt acum. Dar n-am gasit faruri si stopuri la aceeasi firma. Si decit sa platesc transport de doua ori si transfer bancar de doua ori, am ales solutia de compromis: am luat niste faruri care sa se asorteze cu stopurile

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Iul 13, 2007 9:20 pm

Pleoape as vrea ca alea de la Accolade, sunt chiar misto, fac farul mai mic.

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Lun Iul 16, 2007 1:12 pm

Dat fiind excursia pe care tocmai am efectuat-o la prietenii greci m-am gandit sa prezint consumul realizat cu a mea mitsu .
S-a mers cu viteze de 140-150-160 pe autostrada la greci , cu 120-130 la bulgari , s-au facut 2455 km , clima a mers mereu , masina a fost incarcata la greu , 4 persoane + bagajele din dotare iar consumul realizat a fost de 7,63 % .
Ma declar supermultumit.

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Dum Apr 06, 2008 7:18 pm

Am ajuns la 17.000 km cu masinuta si nici o pb , cat de mica . Sunt foarte multumit , mai ales ca nu am crutat-o deloc , alergata pe A1 si A2 , bagata pe aratura cand a fost nevoie ( prin prisma jobului ) . Si-a dat drumul teapan si motorul . Excelent !
Tot datorita jobului in circa o luna va veni o alta masina , aka un Suzuki SX4 4x4 , motor 1,6 , benzina , 107 CP .
Am vrut ceva 4x4 si mic prin prisma jobului care cerea asa ceva , nu ceva foarte mare ci , ceva care sa nu ma lase in noroi , zapada etc.
Pretul e de 17.209 Euro , va fi luata in leasing cu 20% avans.
Dupa cum am mai scris eu o sa cumpar numai japoneze !

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Sâm Mai 10, 2008 8:44 pm

Si a venit si SX4 . Ridicata ieri de la dealer B&S Motors . Impresii deocamdata ok , mai putin cele referitoare la calitatea plasticului de la bord care este sub cel de la vechiu Lancer !
Poze cat de curand!

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Mar Aug 25, 2009 8:06 am

Duminica trecuta am facut un traseu scurt prin tara . Ploiesti - Sighisoara - Medias - Ploiesti .
Plinul facut la Ploiesti si apoi la Sighisoara .
Am mers cu 100-110 fara accelerari bruste pt ca am mers mai multe masini iar unul dintre soferi era incepator.
AC aproape permanent , 2 persoane adulte + un copil , fara prea multe bagaje .
Consumul m-a uimit 6,2!!!! Nu a vazut niciodata masinuta asta un asa consum pt ca de obicei merg mai tare si mai sportiv . Deci se poate si cu un consum din asta mic dar cu mers mai batraneste .
Pe drumul spre mare pe A2 acum o luna mi-a consumat ( cu 4 persoane + full de bagaje) 7,8 % dar cu 150 pe A2.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori