2008, Lancer Clasic 1,6 Grey Stone, Interior Bej

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
stateadrian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 26, 2008 2:58 pm

Mesaj de stateadrian » Dum Oct 25, 2009 7:25 pm

Salutare la toti membrii forumului si scuze ca dupa abia un an si ceva am postat si eu aici.
Masina achizitionata in septembrie 2008, leasing pe firma, in acest moment are cam 42.000 km, fara probleme majore.
Astfel, la 25.000 km, discurile fata rectificate, la 35.000 km schimbat parbriz (A2 - viteza - pietre=crapatura de jos pana la 10 cm de tavan), si cateva elemente de caroserie vopsite (vina mea) - CASCO Garanta, reparatie la un service prin Pantelimon.
In rest doar revizii (scumpe rau de tot: prima 1000 ron, a doua 900 ron, ce a inclus si schimb lichid frana - de ce nu stiu) efectuate la service Metalurgiei, acum ma pregatesc de cea de 45.000 km.
De reprosat: -lipsa calculator bord,
-vopsea cam sensibila,
-zgomotul din coloana de directie la denivelari mici si cam atat.
De admirat: -tinuta de drum - m-a scapat masina din vreo doua situatii nasoale: prima intr-o succesiune de curbe, noaptea cam 130-140 km/h, iar a doua in iarna pe A2, aveam cam 40 km/h, zapada si m-am rasucit ca titirezul 720 grade si m-am trezit pe banda de mijloc in directia dorita treapta a II-a si mers ffff incet mai departe, aici au avut o influenta mare si cauciucurile originale care pe zapada sunt varza.
- este destul de silentioasa, daca mergi in limitele legale.
- incapatoare: pentru mine si familie e loc suficient (am bagat multe bagaje in concediu - 2 persoane si un copil)
Despre consum: sunt 3 tipuri - primul, de familie (nevasta + copil) cam 7 la drum lung, respectiv Buc - GL, al doilea, doar nevasta cam 9 la drum lung (A2 legal cu varfuri de 150-160 km/h) si al treilea - singur e mare (merg foarte mult pe A2). Toate valorile sunt facute dupa metoda plin-plin, in principal la aceeasi pompa.
In Bucuresti nu am facut niciodata consumul, ca mai mult de 20-30 km pe zi nu fac, dar aproximez un 12 la suta.
Combustibil utilizat: in proportie de 90% Petrom 95 (statia Muncii), restul de unde nimeresc.
Tocmai am schimbat cauciucurile: Dunlop Sport Winter 3M (nu 3D), 195/65/R15, foarte multumit de ele pana acum, pe ploaie cam zgomotoase, in mazga si noroi foarte bune, pe zapada o sa vedem cand o veni.
Masina este gri, revin cu sensibilitatea vopselei - se zgaraie ceva de spaima, acum stau cu o solutie cumparata de prin supermarketuri QUIXX se numeste, care face o treaba destul de buna. Interiorul este bej, ceea ce implica faptul ca fiul meu de 2 ani murdareste tapiteria in fiecare saptamana, insa cu vanish sau alte produse asemanatoare se curata bine.
Cam atat pe moment, daca aveti intrebari, nu ezitati.
Sper sa ajung si eu la o intalnire, insa cu cel mic e foarte greu.

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Dum Oct 25, 2009 8:26 pm

Salutare si bine ai venit pe forum.

Avatar utilizator
Bi77er
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iul 31, 2009 12:32 am

Mesaj de Bi77er » Lun Oct 26, 2009 10:01 am

Salutare!
Bine ai venit pe forum, mai bine mai tarziu decat nciodata.
Te asteptam cu poze si iti urez sa ai parte de km numai fara incidente!

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Oct 26, 2009 10:42 am

salut, bine ai venit pe forum

sa te bucuri de masina fara probleme si incidente .

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori