2008 Mitsubishi Lancer 2.0 143cp Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Oct 20, 2009 6:23 pm

baga si jet de apa, face parbrizul boboc, dar sa fii sigur ca nu sunt ridicate de vreun vecin invidios.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Oct 20, 2009 8:20 pm

hmmm .. interesant ... ma bate gandul sa pun si eu pe a mea !

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Joi Oct 22, 2009 7:30 pm

Astazi mi-au venit coletele comandate de pe ebay. Am comandat 1 set suport numar pentru ca nu mai vroiam sa fac reclama la Mit Motors asa ca am luat ceva cu Mitsubishi Motors, relativ ok suportul, nu cine stie ce, dar e ok. Si am mai comandat o emblema "ralliart". Poze:

(click pe poze pentru marire)
Sper ca nu-s probleme ca n-am cenzurat numarul de inmatriculare. In viitor ma gandesc sa-i adaug cateva elemente de tuning ralliart ca sa nu raman doar cu emblema, eventual un chip tuning.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Oct 22, 2009 7:40 pm

QUOTE (Nahkri @ Oct 10 2009, 09:00 AM) Unde e oferta asta?ca pe site oficial la accesorii is 241 euro fara tva si nici cu reducerea de 15% pt accesorii si montaj de acuma nu ajung la 100 e.
scuze de off topic, dar am fost ieri la expozitiei si inca e valabila oferta cu 99e...aveau afise peste tot

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Mar Oct 27, 2009 8:35 pm

Azi am fost la Auto Soft Fundeni sa-mi cumpar & montez niste cauciucuri de iarna. Am achizitionat 4 cauciucuri Goodyear Ultra Grip GW3. Pret afisat 420 ron/cauciuc. Am negociat si am scos la 400 ron . In plus am primit si o jucarioara haioasa goodyear. O sa astasez maine poze.

La Auto Soft mi-a placut faptul ca sunt foarte profesionisti, au unelte bune, multe rampe, nu e ca un service de cartier. Ce nu mi-a placut a fost montajul scump (numai spalarea rotilor a costat 14 lei ) si materialele folosite din abundenta care s-au dovedit a fi destul de scumpe (saci anvelope, plumb adeziv rola, plumb turbo, valva turism atentie CROMATA ) - sigur aveam nevoie de asa ceva).

Eh oricum per total sunt foarte multumit, au facut treaba buna. Ma voi intoarce tot la ei sa-mi pun la loc cauciucurile de vara cand o sa vina vremea.

Later Edit:

Azi cauciucurile astea mi-au salvat masina de la un accident. Un tip cu un Laguna (numar B 61 MUG) mi-a taiat brusc fata cand a schimbat banda fara sa se asigure. Cu ajutorul anvelopelor astea + ABS am reusit sa franez si sa ma opresc la aproximativ 10 cm de el (tineti cont ca carosabilul era ud). Bineinteles ca l-am tinut pe faza lunga cat timp a stat in fata mea si nici nu a scapat de injuraturi. Nici nu stii cum sa te mai feresti. Parca pe ploaie toti innebunesc.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mar Oct 27, 2009 9:07 pm

Nu-i cam devreme pentru gume de iarna?

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Mar Oct 27, 2009 9:12 pm

Poze:


(click pe ele pentru marire)

@sobolanu' Ba da, putin prea devreme, dar acum am prins ceva timp liber, banuti, si am profitat de moment. Nu vreau sa ma prinda iarna nepregatit. Probabil preturile o sa mai si creasca o data cu venirea frigului.

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Dum Noi 08, 2009 2:19 pm

Ieri mi-am dat masina cu lac protector marca WS Platinum (cele de la teleshopping). Nu sunt adeptul produselor de la teleshopping dar am auzit numai lucruri bune despre acest produs asa ca mi-am comandat si eu unul.
Dupa cum ziceam, ieri mi-am dat masina cu lacul acesta protector (seamana cu o ceara dar nu e, e pe baza de nu stiu ce dracii, chestii de marketing). Sunt foarte multumit de rezultat. Masina straluceste si chiar se simte la mana ca parca are o "pelicula" de protectie.

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Joi Dec 10, 2009 11:13 pm

Masina a mai primit cateva mici/mari modificari - toate realizate la AlarmProfi - service pe care-l recomand cu incredere! Domn George si Mihai fac o treaba excelenta!
Modificari aduse:
1. Instalatie neon pe led-uri RGB (scoate mai multe culori practic).
2. Led-uri la numar

Cateva poze si un filmulet:





Filmulet youtube: http://www.youtube.com/watch?v=qoceEKx4dq4

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Dec 11, 2009 12:10 am

Super tare arata Mai pui sirena si esti politie. Chiar, ledurile de sub masina cand ai de gand sa le folosesti ca banuiesc ca nu le dai drumul in trafic ca se ia garda dupa tine. Cat a costat toata jucaria?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori